Can Dündar'dan Erdoğan'a jet yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygı duymuyorum' sözlerine, Can Dündar, bir gardiyanla yaşadığı diyaloğa atıf yaparak cevap verdi

Can Dündar'dan Erdoğan'a jet yanıt
banner404
GAZETECİ  Can Dündar, kendisi ve Erdem Gül'ü tahliye eden  Anayasa Mahkemesi'nin(AYM) hak ihlali kararının ardından  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın sarf ettiği ' Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygı duymuyorum' sözlerine, bir gardiyanla yaşadığı diyaloğa atıf yaparak cevap verdi.

"FAŞİSZMİN ELİNE BİR KERE DÜŞMEYECEKSİN"

Dündar, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  İstanbul İl Başkanı Cemal Canbolat'ın da katılımıyla gerçekleşen  Şişli Kent Merkezi'ndeki  Deniz Gezmiş'i anma programında konuştu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Fildişi Sahili'ne hareketi öncesi  Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamayı hatırlatarak sözlerine başlayan Dündar, " Cumhurbaşkanı bizim tahliyemizle alakalı, tahliyemizi değerlendiren bir konuşma yapmış, 'tanımıyorum bu kararı' demiş. Şöyle oldu, 26 Kasım günü biz içeri girdik. 2 gardiyan eşliğinde kalacağımız koğuşa bizi götürdüler. Üstümüzden kilitleyecek gardiyan. Dedi ki, 'abi ne kadar sürer sence bu iş?' 'Valla dedim, faşizmin eline bir kere düşmeyeceksin." ifadelerini kullandı.

"DİRENMEYİ DENİZ'LERDEN ÖĞRENDİK"

Daha sonraki konuşmalarına  Deniz Gezmiş Belgeseliyle devam eden Dündar, "Biz aslında bir çoğumuz direnmeyi Deniz'lerden öğrendik, 68'den öğrendik. Ve ben o belgeseli yaparken tanıştığım insanlardan aslında içerdeyken ne yapmam gerektiğini, dışarıdayken ne yapmam gerektiğini öğrendim." dedi.

"İÇERİ SİZİ SUSTURMAK İÇİN TIKIYORLAR"

Dündar, "Bazen tuhaf bir şey ama içeri sizi susturmak için tıkıyorlar, yazamayasınız, konuşamayasınız istiyorlar. Fakat bir bakıyorsunuz umut nöbeti diye bir yol açılmış. İnsanlar bir sandalye attı, buna karşı koymak buna direnmenin yolunu gösteriyor. Ve bütün bunlar bütün o direniş ruhunun bize öğrettikleri." açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN: UYMUYORUM, SAYGI DUYMUYORUM

 Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, gazeteciler  Can Dündar ve Erdem Gül'ü tahliye eden  Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararına ilişkin "Şunu çok açık net söylemek durumundayım, bu olayın ifade özgürlüğü ile yakından uzaktan bir alakası yoktur, bu bir casusluk davasıdır. Ben  Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu karara sadece sessiz kalırım o kadar ama onu kabul etmek zorunda değilim. Verdiği karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum" demişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472