Brüksel'deki kritik görüşme sonrası Pentagon'dan Türkiye'ye mesaj!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile ABD'li mevkidaşı arasındaki görüşmeye ilişkin Pentagon'dan yapılan açıklamada, "PKK ve teröre karşı Türkiye'nin yanındayız." denildi

Brüksel'deki kritik görüşme sonrası Pentagon'dan Türkiye'ye mesaj!
banner404

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile ABD'li mevkidaşı Jim Mattis arasında dün yapılan görüşmeye dair yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "PKK ve teröre karşı Türkiye'nin yanındayız. Suriye'de öncelik DEAŞ'la mücadele olmalı" denildi.

IŞİD'İ YENMEYE YENİDEN ODAKLANMA ÇAĞRISI YAPTI

Pentagon'ın açıklamasında, Mattis'in görüşme sırasında Türkiye'den IŞİD ile mücadeleye odaklanmasını istediği belirtildi.

Açıklamada, "(Mattis), IŞİD'i yenmek için yapılan mücadeleye ve bu terör örgütünün Suriye'nin yeniden yapılanması sürecinde hiçbir izin kalmamasına yeniden odaklanılması çağrısı yaptı" denildi.

SURİYE'DEKİ DURUM ELE ALINDI

Mattis ile Canikli, dün NATO toplantısı kapsamında bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ağırlıklı Suriye'deki durum ele alındı.

NATO TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELMİŞLERDİ

Milli Savunma Bakanı Canikli, dün NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere gittiği Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le de bir araya gelmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479