banner468

Başbakan adayları açıklandı

Başbakan Erdoğan 21 belediye başkan adayını açıklıyor

Başbakan adayları açıklandı

Başbakan Erdoğan 21 belediye başkan adayını açıklıyor

29 Kasım 2013 Cuma 17:18
Başbakan adayları açıklandı
banner404
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan 21 belediye başkan adayını açıklıyor. Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Çankırı Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı İrfan Dinç... Bilecik Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı.. Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan. Bolu Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz. Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş. Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş. Aksaray Belediye Başkan Adayı Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı. Giresun Belediye Başkanı adayı Prof. Dr. Yılmaz Can. Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım. Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu.. Adıyaman Belediye Başkan Adayı Hüsrev Kutlu. Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş. Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu. Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın. Adana Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun.Gaziantep Belediye Başkan Adayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sever. Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır.Trabzon Büyükşehir Belediyesi Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Adayı Enver Yılmaz

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe

 Çankırı Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı İrfan Dinç...

 Bilecik Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı..

 Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan.

 Bolu Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz.

 Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş.

 Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş.

 Aksaray Belediye Başkan Adayı Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı.

 Giresun Belediye Başkanı adayı Prof. Dr. Yılmaz Can.

 Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım.

 Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu..

 Adıyaman Belediye Başkan Adayı Hüsrev Kutlu.

 Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş.

 Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu.

Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın.

Gaziantep Belediye Başkan Adayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sever.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Adayı Enver Yılmaz

30 Mart mahalli seçimleri için artık son döneme giriyoruz. Önümüzdeki bu seçimin son derece önemli olduğunu ve seçim sürecinin zor olduğunu daha önce de söyledim. Karşımızda birşey üretmek için enerjisi dahi olmayan bir muhalefet var.

Aramızdaki fark bizim vizyonumuz var. Heyecanımız var, enerjimiz var.

Evet onların enerjisi yok. Ama fitne üretmek için hiçbirşeye ihtiyaç duymuyorlar. Ortaya hiçbir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat. Bulundukları seviyenin üstüne çıkmak gibi dertleri yok.

Biz var olanla yetinemeyiz. Hem daha çok çalışmak hemde fitnelere karşı durmak için daha çok çalışmalıyız. Biz bu millete hizmetkar olmak için yola çıktık. Şimdiden başladılar.

CHP'de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor... Güya elinde bir belge... Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı diyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye'de yaşayan ve vatandaşlığa geçen bir Suriye kökenli vatandaşa ait. Hiçbir şey olmamış gibi utanmadan yollarına devam ediyorlar.

Genel müdürleri neyse yardımcıları da o..

Haya perdesi bir kez yırtılırsa, ar damarı bir kez çatlarsa hayasızlığı o insan kendisi için bir gıda olarak görmeye başlarlar.

Herkese saldırıyorlar. Karşılık verince, eleştirince o kadar hayasızlar ki memnun oluyorlar. Onlar size hakaret edince siz incinirsiniz ama onlar büyür. Onalra küfür edilince bunu iltifat sayarlar.

Enerjimizi bunlarla harcamayacağız, iftiralarını karşılıksız bırakmayacak ama edep ve hayamızdan da asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan çamuru vermeyeceğiz.

Cahille sohbet etme, diğerleri kimin cahil olduğunu bilmeyebilir.

Bize tuzaklar kurmaya devam edecekler. 4 ay boyunca...(rabia işareti yapıyor) birileri bundan rahatsız oluyor. Ama ben rahatsız değilim, yapmaya devam edeceğim.Hep mazlumun yanında oldum, yine olacağım. Kızlarımızı içeri atan darbeci Mısır yönetiminin karşısında olamaya devam edeceğim.

4 ay boyunca sadece fitne üretecekler... Her çirkinliği yapacaklar. Türkiye düşmanları ile işbirlikleri yapıp üzerimize saldıracaklar.

Gençler unutmayın! Meyve veren ağaç taşlanır.

Şunu da unutmayın! Onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var.

Onlar her yolu meşru görecekler. Biz böyle olamayız! Kaybedeceğimizi de bilsek edep ve haya dairesinden çıkamayız. Edep perdesi yırtılmış, ar damarı çatlamışsa bir kazanç çıksa da bu bir kayıttır. Biz işimize bakacağız, proje üreteceğiz.

Eğer fırsatım olsa 780 bin kilometrekare içindeki her aileye sohbet etmek için koşarım. Bütün yoğunlumuza rağmen fırsat buldukça bunu yapıyorum. Ben bunu yapıyorsam, Bakanlarımızdan sandık müşayitlerimize kadar her bir arkadaşım bunu arzulamalı ve yapmalıdır.

Millet bizi bu topraklara ganimet toplamak için gelmedik. Dava taşını gediğine koymak için geldik. Milletin sancağını en yüksek burca dikme hedefinde olacağız.

Biz Ulubatlı Hasanlar olacağız. Bırakın ganimeti... Milletin sancağını en yüksek burca dikmenin mücadelesi içinde olacağız

Meselesi makam olan daha şimdiden gaybetmiştir.

TEŞKİLATA MESAJ

Şuandan itibaren bütün AK Parti teşkilatının her bir kardeşimin sokaklara dağılmasını istiyorum. Bu kapıdan kovacaklar... Sen hele bir git. İstersen gidersin, girersin. Saldırsınlar, taşlasınlar... Sinme, korma, geri adım atma. Zafer mücadele ister, cesaret ister.

Teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Eğer meselesi olan varsa, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı kılı kırk yaran bir hassasiyetle belirliyoruz. Bütün bir teşkilatın değil, şehrin hassasiyetini gözeterek belirliyoruz.

Geçmişin küllerini kaldırmadan, benim ihvasına kapılmadan yola revan olacağız. Küsmek, bozulmak, darılmak bizim dava kültürümüzde kendisine yer bulamaz. Bu süreç aynı zamanda bir samimiyet imtihanıdır.

Burada bir kaç hassasiyet üzerinde durmak istiyorum. Şunu lütfen özellikle dinleyin!

Beni aday yapmadılar diye kenara çekilen, mesafe koyan... lütfen önce kendi nefsini sorgulasın. Bu kardeşlerimizin içinde bir dönem belediye başkanlığı yapanlar da olacak. Belediye başkanı olurken hiç böyle konuştunuz mu? İki dönem başkanlık yapınca böyle konuştunuz mu? Şimdi aday olmayınca niye böyle konuştunuz denmez mi? Kimsenin küslüğüne inşallah tanık olmayacağız. Bir olarak, kardeşler olarak ilerleyeceğiz. Siyaset tarihimize yeni ve anlamlı bir zaferi daha eklemiş olacağız.

Biz ülke olarak köklü bir medeniyet mirası üzerinde bulunuyor. Belediye başkanlarımızdan şehirlerimizin tarihlerini, mimariyi iyice anlamayıp okumalarını öneriyoruz. Bize medeniyet tasavvuru lazım.

Bize sadece beton bilgisi lazım değil. Bize sadece asfalt bilgisi lazım değil.

Cami, okul, çarşı, han ve diğerleri insanın hizmeti için insanı örnek alarak inşa edilmiştir. Şehir kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için tasarlanmıştır. Her şey ruhun adeta yansıması olarak şekillenmiştir. Şehirlerimizin son 1 asır içindeik yıkıma bakıp umutsuz olmayacağız. Şehirleri güzelleştirmeyi, şehir tasavvurunu yeniden inşa edeceğiz. 5 yılda kökten değişiklik elbet de mümkün değil ama çok daha fazlasını yapacağız.

Nereden başlarsak kardır. Torunlarımıza devredecek gelecek bugünden farklı olacak.

Daha önce 16 büyüşehir belediyesi vardı, şimdi 30 büyükşehir var. Nüfus itibariyle yüzde75..

Şehir inandıklarınızın yansımasıdır. Şehir ve insan birbirinin aynasıdır. Şehirlerin mevcut duruumndan dolayı bizleri itham edecekler. Bir kaç dönemlik bir belediye başkanı bir şehir inşa edemez. Şehri o şehrin bütün sakinleri işaret eder. TOKİ'den, kentsel dönüşümenden bahsetmiyorum bile. Asıl önemlisi gönüller inşa etmenin, estetik bir ruh inşa etmenin mücadelesini vereceğiz.

Ben başkan oldum, koltuğumda otururum. Yok böyle birşey! Başkan şehirin eminidir.

Marmaray'ı nasıl önemsiyorsak, vatandaşın yürüyeceği kaldırımı da o kadar önemseyeceğiz. Parklara, otoparkalra, yeşillere ağaçlara daha çok yatırım yapacağız. Özelilkle çocuklar. Cumartesi pazar günlerimizi çocuklarımıza ayıralım. Yavrularımız artık cumartesi pazar günleri yarış atına dönüştürülmesin. Onların da çimende yuvarlanma, toza toprağa bulaşma hakkı var. Bu haktan yavrularımızı mahrum etmeyelim.

İnşallah eğitm sistemimizde daha ileri imkanlarla yetiştirme gayreti içinde olacağız. Yavrularımızın birer ekonomik kaynak, ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz. Çocuklarımıza parklar, yeşil alanlar yapacağız.

Ben cumartesi pazar günleri dershanedeydim demekten başka söyleyecek sözleri yok. Önce çocukları hesaba katacağız. Çocuklar iyi şehirlerde yaşarlarsa büyüdüklerinde iyi şehirler inşa ederler.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe,
Çankırı Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı İrfan Dinç.
Bilecik Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı
Bolu Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz.
Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş.
Aksaray Belediye Başkan Adayı Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı.
Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın.
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun
Gaziantep Belediye Başkan Adayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sever.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu
Ordu Büyükşehir Belediyesi Adayı Enver Yılmaz

Milliyet


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 29.11.2013 17:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349