Bahçeli'den çok konuşulacak Abdullah Öcalan çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 8 yıl sonra avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesine ilişkin "Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten" dedi.

Bahçeli'den çok konuşulacak Abdullah Öcalan çıkışı
banner404

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 8 yıl sonra avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesine ilişkin "Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten" dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, iftarda bir araya geldiği gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KILIÇDAROĞLU'NUN DOKUNULMAZLIĞI

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yasama dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili teklifine ilişkin soru üzerine, Türkiye'de seçimler üzerinde her zaman tartışma ve itirazların olduğunu, ancak YSK'nın kararına herkesin saygı duyması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun çok hırçın bir üslup kullanarak, YSK'nın 7 üyesine yönelik çete suçlamasında bulunduğunu belirten Bahçeli, dokunulmazlığının kaldırılması için kendisinin teklifte bulunması yönünde öneride bulunduğunu hatırlattı ve şunları söyledi:

"Böyle olmadığı taktirde bu,konuşmalar Türkiye'deki yargı organları, özellikle de savcılar belli suç unsurları taşıdığı kanaatiyle bir soruşturma başlatırsa, o zaman bu Adalet Bakanlığı'na intikal edecektir. Oradan YSK'nın bu incitici davranışlar karşısındaki hakkını koruyabilmek açısından, dokunulmazlığın kaldırılması noktasında bir fezleke talebinde bulunabilirler. O zaman yine bizim kanaatimizde bir değişiklik olmaz. Fezleke ile bir genel başkanı TBMM'ye taşımak yerine kendisinin iradesiyle TBMM'ye gelmesini demokratik açıdan daha ahlaki bulduğumu ifade etmek için o teklifte bulundum. Ama CHP'nin bazı sözcüleri 'hodri meydan' diyor. Neyin hodri meydanını yapacağız. Getireceksen bu dokunulmazlığı sen getirecektin. Getirmeyeceksen fezleke yoluyla geldiği taktirde yine TBMM'de kanaatlerimizi açıkça ifade eder ve kullanacağımız oyu belirleriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479