Askerlik kısalacak mı? Erdoğan, merak edilen soruya yanıt verdi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada "Askerlik kısalacak mı?" sorusuna "Milli Savunma Bakanımız, kuvvet komutanlarımız çalışmayı yaptıktan sonra sunumlarını yapacaklar, ona göre değerlendireceğiz" yanıtını verdi

Askerlik kısalacak mı? Erdoğan, merak edilen soruya yanıt verdi
banner404

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında sorulan, "Askerlik kısalacak mı?" sorusuna yanıt , "Bana kesin neticeyi vermedikten sonra değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bunun sorumlusu Milli Savunma Bakanımız, kuvvet komutanlarımız. Onlar çalışmayı yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar ona göre değerlendireceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"ADIM ATACAĞIZ"
"Bana kesin neticeyi vermedikten sonra bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Birinci derece sorumlusu, Milli Savunma Bakanımız, genelkurmay başkanımız, kuvvet komutanlarımız çalışmayı yapacaklar. Yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar. Ve bu sunum neticesinde de uygundur, uygun değildir. bunu söyleyeceğiz. Adımı atacağız."
"MİT BAŞKANIMIZ KANADA'YA GİTTİ, SEYAHATTEN HABERDARIM"
"Latin Amerika seyahatlerinden sonra tabi ki MİT Başkanımız oradan Kanada'ya gitti. Kanada'dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını; bundan haberdar değilim. Ama Kanada seyahatinden haberdarım."
"BELEDİYELERİ ÇALIŞMALARA GÖRE AÇIKLAYACAĞIZ"
"Bu seçim 7 düvelin ülkemize saldırdığı dönemde büyük önem arz ediyor. Şu an teknik çalışmaları yürüten arkadaşlar var. Belki bu hafta Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz. biz 74 belediyemizi açıkladık. Kalanları da yaptığımız çalışmaya göre açıklayacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479