Flaş Haber
Kapat
banner468

Aşiretler İngilizler ile işbirliği iddiasına sert tepki gösterdi

Türkiye'de ikinci kalkışma için aşiretlerin borçlarının İngilizler tarafından ödendiği iddiası üzerine aşiretler sert tepki gösterdi. Aşiretlerin tepkileri şu şekilde oldu

Aşiretler İngilizler ile işbirliği iddiasına sert tepki gösterdi

Türkiye'de ikinci kalkışma için aşiretlerin borçlarının İngilizler tarafından ödendiği iddiası üzerine aşiretler sert tepki gösterdi. Aşiretlerin tepkileri şu şekilde oldu

30 Eylül 2016 Cuma 12:54
Aşiretler İngilizler ile işbirliği iddiasına sert tepki gösterdi
banner404
BURUKİ Aşireti’nin önde gelenlerinden Zahir Kandaşoğlu: “Kürtler parayla satın alınacak insanlar değil” 

Ertoşi Aşireti liderleri: “Kanımızın son damlasına kadar devletimizin yanındayız”

Milli Aşireti Lideri Faysal Çeliktaş:  “Aşiret reislerimiz hiçbir zaman kafirlerle bir olmamışlardır"

İzol Aşireti: “Hiçbir aşiret mensubu acından ölse ülkesini satmaz”

Van’daki aşiretlerin önde gelenleri, emekli Albay H. Atilla Uğur’un ikinci darbe uyarısında dikkat çektiği aşiretler konusuna tepki göstererek, bölgede satılık aşiretlerin olmadığını ve sonuna kadar devletin yanında yer aldıklarını söylediler. 

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Buruki Aşireti’nin önde geleni ve Van Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Zahir Kandaşoğlu, bölgede para ile satılık aşiret göremediğini belirterek, “Bölgede böyle satılık aşiret yok. Böyle para ile satılık aşiret göremiyorum. Bu ihaneti yapacak aşiretlerin bölgede olduğuna inanmıyorum. İngilizler bir zaman aşiretleri önemsemiyordu, şimdi ne oldu da satın almaya çalışıyor. Kürtler parayla satın alınacak insanlar değil. Kimse kendisini parayla satıp ihanet şebekelerinin içerisinde yer alamaz. Kürtler hiçbir zaman böyle bir ihanetin içerisine girmemiştir. Osmanlı döneminde de, Birinci Dünya Savaşı’nda da bu ortadadır. Böyle bir ihanet olmamıştır. Bu açıklama hangi maksatla yapılmış? Kürtlerin üzerinde Oyunlar oynanmaya çalışıyor, bunu kabul etmiyorum. Bu söylemi reddediyorum. Doğu ve Güneydoğu halkı FETÖ’nün yanında yer almadı, almayacaktır. Kalkışmaya karşı çıktı ve çıkmaya da devam edecek” diye konuştu.

 “İNGİLİZLER ÜLKEYİ PARÇALAMAK, BÖLMEK İSTİYOR”

Milli Aşireti Lideri Faysal Çeliktaş da, ortaya atılan iddialara sert tepki göstererek, “Böyle bir saçmalık mı olur? İngilizler ülkeyi parçalamak, bölmek istiyor. Devlete karşı aşiretleri, aşiretlere karşı da devleti kışkırtmaya çalışıyorlar. Aşiret liderleri hepsi de dinin gerektirdiği şekilde hareket ediyorlar. Aşiret reislerimiz hiçbir zamanlar kafirlerle bir olmamışlardır. İslamiyet’in yanında yer almıştır, olmaya da devam edecektir” dedi.

 “FETÖ'NÜN BU TOPRAKLARDA YERİ YOK"

Ertoşi aşiretlerinden Gevdan Aşireti Temsilcisi Rasim Aslan, Ezdinan Aşireti Lideri Mehmet Salih Özbek, Mehmet Piran Aşireti Lideri Çetin Can ve Alan Aşireti Lideri Abdurrahman Şeylan da ortak bir açıklama yayınlayarak iddiaları sert bir dille eleştirdiler. Liderler, “FETÖ terörünün tarihin en çirkin ve en tehlikeli örgütü olduğu, ancak bu topraklarda artık yeri olmadığı belirtildi. Açıklamada, “Halkımız onların mezarını bile bu topaklara gömdürmez. Süreç devam ediyor ve zafer Türkiye Cumhuriyetinin asil milletinindir. Eğer bir gün bu topraklarda FETÖ bir hainlik yapmayı bile aklından geçirirse, ilk olarak taşıdıkları o aklın kafasını kesmek, Güneydoğu halkının boynunun borcudur. Ülke olarak bütünlüğümüzü korumak ve barış içinde dayanışmayla yaşamalıyız” diye belirttiler.

“Aşiretlerin üzerinden oynanan oyunlara son verilmeli”

Aşiret liderleri, kimlikleri ve şanlarının belli olduğunu dile getirerek, şöyle devam ettiler:

 “Bizler tek millet, tek devlet ve İslam sancağı altında yaşayan aşiretleriz. Bugüne kadar gördüğümüz tüm darbe ve bölücülük zulümlerinde bile vatanımızı satmadık. Güneydoğu'da yeni bir kalkışma hareketine start verileceği söylemleri dolaşıyor ortalıkta. Bölge böyle bir durumda canını devletine kalkan eder. Kimse artık 15 Temmuz süreciyle ilgili sabrımızı sınamasın. Devlet gereğini yapıyor ve biz de kanımızın son damlasına kadar devletimizin yanındayız.”

 “BİZ KESİNLİKLE İHANET KANI TAŞIMIYORUZ”

Ne 12 Eylül darbesinde ne başka darbelerin zulmünde ve ne de münferit diğer olaylarda Güneydoğu halkının devletten gayrı adım atmadığını ve atmayacağını dile getiren liderler, “79 milyon tek ruh olarak yaşayan bir halkız. Ne ırkçılık ne de ihanet kanı taşımıyoruz. Ne FETÖ ne de başka bir örgüt bizim bize olan birliğimizi bozamaz. Yeni kalkışma hareketinin merkezi Güneydoğu olacakmış gibi sözler bizi üzüyor. Neden hep Güneydoğu?” ifadelerine yer verildi.

 “SOKAĞA ANCAK FETÖ’YE KARŞI ÇIKARIZ”

Uluslararası dayanışma ile kurulan bir örgüt olan FETÖ'nün bu topraklardan alabileceği desteğin olmadığını dile getiren liderler, “15 Temmuz günü tüm yurtta can verme pahasına sokağa nasıl çıkıldıysa, bundan sonra da sadece FETÖ için değil her terör örgütüne karşı duruş için aynı duyguyla çıkılacaktır. FETÖ; içinde fuhuş, uyuşturucu, İslam düşmanlığı barındıran bir örgüttür ve zaten bu yönleri açığa çıktıktan sonra tabanı ve tavanı bu ülkede çökmüştür. Güneydoğu'da oynanmak istenen bir oyun varsa eğer cevabını da alacaklardır. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, bütün Kürt aşiretlerinin islediği barış ve demokrasi Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığının devam etmesidir. ‘Kürt aşiretlerinin banka borçlarını Türkiye'de İngilizler kapatıyor’ değdiniz zaman milyonlarca mensubu olan toplumsal yapıyı suçlamış olursunuz. İngilizler hangi aşiretin borcunu ödemiştir? Açıklanmalıdır? Bütün aşiretlere şüpheyle bakmak yerine FETÖ'yü bu güce ulaştıran gerçek sebepler araştırılmalı ve bunlarla mücadele edilmelidir. Söz konusu iddianın sahibini bir aşiret mensubu olarak özür dilemeye, MİT'i ise aşiretlerimizi son derece üzen bu açıklama konusunda aydınlatıcı ve rahatlatıcı bir açıklama yapmaya davet ediyoruz. Bölgedeki aşiretlerin devlete destek olmasından rahatsız olanlar, yeni bir algı operasyonuyla Doğu ve Güneydoğu'daki aşiretleri zan altında bırakmak istiyor. Hiçbir aşiret ülkesini İngilizlere satacak kadar alçalmaz. Bizler mensubu olduğumuz aşiretlerden biliriz. Geçmişte de birçok bu yöntemi denemelerine rağmen İngilizler başaramamışlardır. Bundan sonra hiç başaramazlar. Yeni dönemde devlet ve aşiretlerin işbirliği ülke düşmanlarını tedirgin ettiğinden, böyle haberler bilinçli olarak yapılmaktadır. Bizler Ertuşi aşiret liderleri olarak vatandaşlarımızın bunlara inanmamasını istirham ediyoruz” dediler.

İZOL AŞİRETİ: “HİÇBİR AŞİRET MENSUBU ACINDAN ÖLSE ÜLKESİNİ SATMAZ” 

Şanlıurfa’nın en büyük aşiretlerinden İzol Aşireti’nin önde gelen isimlerinden Hamit İzol, bazı Kürt aşiretlerinin banka borçlarının İngilizler tarafından ödendiği iddialarının iftira olduğunu belirterek, tepki gösterdi.
Hamit İzol açıklamasında özetle “Aşiretler satılık değil. Şerefli olan hiçbir Kürt kendini parayla satmaz. Hiçbir Kürt ve Türk satılık değil. Aşiret mensubu acından ölse ülkesini satmaz. Bu ülkede insanlar kardeştir, kardeş kalacak. Bir tek Türkiye var ve Türkiye hepimizindir, hepimize yeter. Kürtlerin ve Türklerin uyanık olması lazım” ifadelerini kullandı.

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANI: “HİÇBİR AŞİRETİN HAİNLİK YAPACAĞINA İNANMIYORUM”

Siirt Bayrak Tepe köyünün illeri gelenlerinden Gazi ve Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Kenan Şehitoğlu, İngiliz istihbarat servisleri tarafından aşiretlerin borçlarının ödendiğine yönelik iddialarının doğru olmadığını belirterek, hiçbir aşiretin ve bölgenin ileri geleninin bu hainliği yapacağına inanmadığını kaydetti.

Siirt Gazi ve Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanlığını da yapan Bayraktepe köyünün ileri gelenlerinden Kenan Şehitoğlu, doğudaki bazı aşiretlerin borçlarının İngiliz istihbarat servisleri tarafından ödendiğine yönelik iddialarının doğru olmadığını belirterek iddialara tepki gösterdi. Devlete olan bağlılıklarını göstermek için köylerine büyük bir bayrak diken Şehitoğlu, "Eğer bir İngiliz bir Osmanlı torununu kandırabiliyorsa yazıklar olsun. Değil İngiliz'i, Amerikalı'sı İsrailli'si hiçbir Allah'ın kulu bizleri davamızdan vazgeçiremez. Biz dünyayı yöneten Osmanlının torunlarıyız. Biz tekrar dünyayı idare edebilecek güçteyiz. Son dönemde bir dedikodu yayılmış. Diyorlar ki, İngilizler Ağalarla, aşiretlerle görüşüp para veriyorlarmış. Ağa dedikleri aşirdir. Aşir hiçbir şeyini satamaz. Bırakın paraya tenezzül etmesi, keçisini bile satamaz. Hibe eder hediye verir namusunu bilir şerefini bilir bayrağını vatanını bilir. Bu dedikoduyu yayanlar kusura bakmasın bu tür yalanlara karnımız toktur" dedi.

"Allah Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin"

Hiç kimsenin Türkiye'yi bölmeye parçalamaya gücünün yetemeyeceğini belirten Şehitoğlu, "Hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. O Tayyip Erdoğan var ya, Rabbim bize bir lütuf olarak göndermiş. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Onu sevenleri de Allah başımıza eksik etmesin. Eğer bu bayrak dalgalanıyorsa onun varlığından dolayı dalgalanıyor. Yoksa biz hiçbir lider için kendimizi öldürtmeyiz. Biz bu bayrak altında yaşamak için değil ölmek için yaşıyoruz" diye konuştu. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349