Ankara'da güvenlik alarmı

Başkent'te güvenlik için ilave tedbirler geliyor. Alınacak önlemler kapsamında transit geçişler ve Ankara'ya gelen araçlar sıkı denetimden geçecek

Ankara'da güvenlik alarmı
banner404
POLİSİN görünür olması  sağlanarak yaya devriye ekipleri kurulacak. Ankara genelinde ise bazı kamu  binaları ile büyükelçilikler çevresindeki güvenlik önlemleri artırılacak, kent  merkezlerine kamyon, kamyonet gibi araçların giriş çıkış saatlerinde düzenleme  yapılacak. Kritik konumdaki kamu binalarının önündeki otobüs durakları daha  uzağa taşınacak
Merasim Sokak'taki terör saldırısının  ardından kent genelinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Alınacak  ilave tedbirler kapsamında transit geçişler ve Ankara'ya gelen araçlar sıkı  denetimden geçecek.
AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 17  Şubat'taki saldırının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesinde Ankara'ya özgü güvenlik konsepti  oluşturulması kararından sonra çalışmalara başlandı.
Başbakan Davutoğlu'nun talimatları doğrultusunda harekete geçen Ankara  Emniyet Müdürlüğünde, Ankara Emniyet Müdür Vekili Ahmet Hakan Arıkan  başkanlığında üst üste toplantılar düzenlendi. Her birim sorumluluk alanı  doğrultusunda alınması gereken tedbirleri belirledi.
Öte yandan bütün şube müdürlükleri, faaliyetlerini yürütebilmek için  ihtiyacı olan asgari personel sayılarını tespit etti. Şube müdürlüklerinde görev  fazlası personel sayıları belirlenerek ihtiyacı olan birimlerde  görevlendirilmeleri için tayin emirleri hazırlandı.
Alınması karalaştıran tedbirlerin uygulanmasında kilit noktada bulunan  Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki Devriye Ekipler Amirliği'nde yaya devriye  ekipleri kurulması kararlaştırıldı. Bunun için Asayiş Şube Müdürlüğü emrine diğer  birimlerden yaklaşık 200 personel kaydırıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472