banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

"Anayasayı ihlal" suçundan 4 kritik isme müebbet hapis

235 sanıklı Ergenekon davasında karar açıklandı. "Ergenekon örgütünü kurma", "yönetme" suçundan tüm sanıklar beraat etti. Sanıklardan Alparslan Arslan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Sanıklar Osman Yıldırım, Erhan Timuroğlu ve İsmail Sağır'a ise müebbet hapis cezası verildi.

GÜNDEM 01.07.2019, 14:49 Melike Temir
"Anayasayı ihlal" suçundan 4 kritik isme müebbet hapis
banner404

ERGENEKON davasının İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki onuncu duruşmasının öğleden sonraki oturumunda karar açıklandı. Mahkeme heyeti, "Ergenekon örgütü" adı altında bir örgüt olmadığı için, "örgüt kurmak, yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık" suçlarından açılan tüm davalar yönünden sanıkların tümünün beraatine karar verdi.

 4 KRİTİK İSME MÜEBBET HAPİS CEZASI

Tutuklu sanıklardan Alparslan Arslan, Erhan Timuroğlu, İsmail Sağır ve Osman Yıldırım'a yöneltilen bütün suçlarının, cezası en yüksek olan "Anayasayı ihlal" suçu kapsamında değerlendirildiğini belirten heyet, bu sanıklardan Alparslan Arslan'ın ağırlaştırılmış müebbet, diğer sanıklar Timuroğlu, Sağır ve Yıldırım'ın ise, müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Mahkeme heyeti, diğer sanıklarla ilgili ceza ve beraat kararlarını açıklamaya devam ediyor.

Yorumlar (0)