banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Ana yüreğine şehit ateşi düştü

Van'ın Saray İlçesi'nde PKK'lılar tarafından kurulan pusuda şehit düşen piyade teğmen 23 yaşındaki Emre As'ın ailesinin yaşadığı Tokat'ın Zile ilçesine şehit ateşi düştü

GÜNDEM 20.08.2014, 13:55 20.08.2014, 12:54
Ana yüreğine şehit ateşi düştü
banner404
VAN'ın Saray İlçesi'nde PKK'lılar tarafından kurulan pusuda şehit düşen piyade teğmen 23 yaşındaki Emre As'ın ailesinin yaşadığı Tokat'ın Zile ilçesine şehit ateşi düştü.
Türkiye-İran sınırında tespit edilen bir gruba müdahale etmek için bölgeye intikal eden Yamanyurt Sınır Karakolu'nda görevli time, PKK tarafından kurulan pusuda ateş açılarak şehit düşen piyade teğmen Emre As'ın Zile ilçesinde yaşayan ailesine acı haberi sabat saatlerinde evlerine gelen askeri görevliler verdi. Alikadı Mahallesi'nde yaşayan Ömer ve Melahat As çiftnin üç oğlundan en küçüğü olan Emre As'ın şehit haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Acı haberi alan yakınları da taziye için As ailesinin evine geçti. İlçe Kaymakamı Nuri Özder ve Belediye Başkanı Lütfi Vidinel'de acılı aileyi ziyaret ederek başsağlığı diledi.

"OĞLUM GURURUMDUN"
Oğlunun görev yaptığı yere 20 gün önce gittiğini söyleyen belediye işçi emeklisi baba Ömer As, "Ne söyleyim vatan sağolsun. İlk görev yeriydi, 20 gün önce gitti zaten. Takdiri ilahi, ömrü o kadarmış" dedi. Bekar olan oğlunun fotoğrafına sarılan anne Melahat As ise, "Oğlum gururumdun" diyerek gözyaşı döktü. Acılı anneyi yakınları teselli etmeye çalıştı. Aileyi ziyaret eden Belediye Başkanı Lütfi Vidinel de, saldırıyı kınayarak şöyle konuştu: 
"Zile'mizin ciğeri yanıyor. Ancak şu bilinsin ki Anadolu toprağında yaşamak bedel istiyor, canımızı alan hain PKK sürüsü canları ile bedellerini ödeyecektir" 
Bu arada şehit ailesinin yaşadığı mahalle Türk Bayrakları ile donatıldı. Şehit As'ın cenazesinin bugün ilçeye geleceği ve yarın düzenlenecek olan tören ile toprağa verileceği öğrenildi. 

Yorumlar (0)