ALTSO Meclisi toplandı

ALTSO Meclisi’nde konuşan Başkan Şahin, “Alanya’da hanutçuluğu bitireceğiz. Alanya’nın 80’li yıllara dönmesine izin vermeyiz” dedi

ALTSO Meclisi toplandı
banner404

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) aylık olağan meclis toplantılarından Haziran ayı oturumu. ALTSO Meclis Salonu’nda, ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumun açılışında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 24 Haziran seçimlerinin tüm ülkeye hayırlar getirmesini dileyerek şunları söyledi:Seçim boyunca siyasi partilerden gelen salon taleplerini hiçbir ayrım göstermeden yerine getirdik. Siyasi partileri seçim ofislerinde ziyaret ederek başarılar diledik. Yeni yönetim sisteminin hayata geçirilişinin yaşandığı seçimlerde halk kararı verdi. Biz de bu seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Geleceğin büyük Türkiye’sini inşaa etmeye devam etmeliyiz. Biz de bu yönde üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.”
‘ALANYA’NIN SORUNLARINI ELE ALIYORUZ’
Şahin, Alanya Kaymakamlığı’ndan bir toplantı talep ettiklerini ve bu toplantılarda Alanya’nın sorunlarını ele aldıklarını belirterek şu konulara değindi: “Kaymakamımız Mustafa Harputlu’dan özel toplantı talep ettik ve tüm kesimlerin içerisinde bulunduğu bir komisyonla görüştük. Bu sorunlar neydi, hanutçuluk ve çığırtkanlık. Başka ne vardı, sahillerdeki seyyar satıcılar. Alanya’nın 1980’li yıllara geri dönmemesi için adımlar attık. Kaymakamımızın da öncülüğünde çalışmalar yaptık. Gerekli tedbirler alınacak. Alanya’nın marka değerinin düşmemesi için her önlemi alacağız. Çünkü bunun düşmesi her kesimi etkileyecek. Belki yaptırım gücümüz yok ama atılması gereken adımları atıp gücü olanlara bunu iletmemiz lazım. Bunun yanında ulaşım sorunu vardı. Bir master plan varsa bunun bir an evvel hayata geçirilmesi yönünde talebimizi sunduk. Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğunu söylüyor biz de revize edilip hayata geçirilmesi gerektiğini söyledik. Sahil büfelerinin amaç dışında kullanılmasını da gündeme taşıdık. Belediye de gerekli adımları attı.
‘YATLAR İSKELEYE GELECEK’
Alanya İskelesinde de bazı sorunlar var. İskelenin değişmesi, buradaki tur tekneleri ile yat limanındaki yatların buraya gelmesi gerekiyor. Bu gerçekleşecek. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Valimiz Münir Karaloğlu’nun destekleriyle bu gerçekleşecektir. Çünkü bu Alanya’nın değerini de arttıracak. Güzel bir görüntü ortaya çıkacak.
‘HANUTÇULUK BİTECEK’
Alanya’nın ana sorunlarının hepsinin üstüne gideceğiz. Alanya’da çığırtkanlığı ve hanutçuluğu bitireceğiz. Kimse bana bunlarla ilgili gelmesin. Bunların önüne geçmek için turizm polisi talep ettik. Bu da kısa zaman içerisinde hayata geçecek. Bunu gören turist de huzurlu olacak kendisini güvende hissedecek.” Şahin konulmasının ardından dilek ve temennilerde hanutçuluk ve çığırtkanlığın önlenmesi adına, geçmiş dönemlerde olduğu gibi kamera kayıtlı tespit ve para cezası sisteminin getirilmesi önerisinde bulunuldu. Şahin de bu Öner’i ile ilgili olarak, “Biz ailemizle bir yere gittiğimizde nasıl davranılmasını istersek, buraya gelene de öyle davranmamız gerekiyor. Hanutçuluk ve çığırtkanlık insanları olumsuz etkiliyor. Bizim bunları çözmemiz gerekiyor. Bu Turizm’in kanayan bir yarası” dedi. Şahin’in konuşmasının ardından oda faaliyetleri okunup oylandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472