Alanya’da eski belediye başkanı Musa Özdemir'e FETÖ gözaltısı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında AK Partili eski belde belediye başkanı Musa Özdemir ve bir emlakçı gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi

banner498
 Alanya’da eski belediye başkanı Musa Özdemir'e FETÖ gözaltısı
banner404

BÜYÜKŞEHİR Yasası ile mahalle olan Tosmur'un AK Partili eski belediye başkanı ve otel sahibi Özdemir, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) soruşturması kapsamında sabah saatlerinde evinde gözaltına alınarak Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 
Alanya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Özdemir'in evinde yaptığı aramada bir ruhsatsız silah ile bazı dijital materyallere el koyduğu bildirildi. Aynı soruşturma kapsamında emlakçılık yaptığı bildirilen H.G. de gözaltına alındı. Özdemir ve H.G., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 
ÖZDEMİR HAKKINDAKİ İDDİALAR
Özdemir'in, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)raporları, yapılan teknik takip ve ihbarlar sonucu 'FETÖ'ye mali destek sağlamak' suçlamasıyla gözaltına alındığı iddia edildi. Ayrıca Özdemir'in FETÖ/PDY kontrolünde faaliyet gösteren ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Alanya Birleşik İşadamları Derneği'ne üye olduğu, bu konuda da sorgulanacağı belirtiliyor. Özdemir hakkındaki bir başka iddia ise, ABD Başkanlığı seçiminde FETÖ/PDY üzerinden Hillary Clinton'ın seçim kampanyasına maddi destek sağladığı yönünde. 
'AK PARTİ'DEN İHRAÇ KARARI BOZULMUŞTU
Belde olduğu dönemde AK Parti'den 10 yıl Tosmur Belediye Başkanlığı yapan Musa Özdemir, 30 Mart 2014 yerel seçimleri sırasında AK Parti Adayı Hasan Sipahioğlu yerine MHP Adayı Adem Murat Yücel'i desteklediği, bu desteğini de gerek sosyal medya hesaplarından, gerekse basın üzerinden açıkça ifade ettiği için 18 Mayıs 2017 tarihinde Antalya İl Teşkilatı tarafından partiden ihraç edilmişti. Ayrıca Disiplin Kurulu'na verilen Özdemir hakkında AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı kesin kararını geçtiğimiz ocak ayında açıklamıştı. Parti tüzüğünde bulunan "Vukuundan itibaren iki yıl, öğrenildiği tarihten itibaren altı ay içinde sevk kararı alınmamış disiplin suçlarıyla ilgili soruşturma yapılamaz" maddesi gereğince, oy birliği ile Özdemir hakkında ceza verilemeyeceği kararı alınmıştı. Böylelikle Musa Özdemir hakkında AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından alınan ihraç kararı, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı tarafından bozulmuştu. 
TOSMUR'UN İLK VE SON BELEDİYE BAŞKANI
Önce köy olan Tosmur'un belde olduğu dönemde Anavatan Partisi'nden (ANAP) belediye başkanı seçilen Özdemir, sonraki dönemde AK Parti'den seçilmişti. Üçüncü döneminde de AK Parti adayı olarak seçilmiş ve görev süresi sonunda Büyükşehir Yasası ile beldesinin mahalle olması nedeniyle başkanlığa veda etmişti. Özdemir, böylece Tosmur'un ilk ve son belediye başkanı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 6 ay Önce

Zaten 95-96 larda bu şahıs halk otobüsü şoförlüğü yapıyordu. Başkan olduktan sonra ne hikmetse uçtu. 2011 de otel inşaatı hakkında da usülsüzlükler olduğu çok konuşuldu ama nedense hiç dokunulmadı.

Sarsılmaz
Sarsılmaz - 6 ay Önce

Sen de mi Musa???

İsimsiz Çalışan
İsimsiz Çalışan - 6 ay Önce

Elemanına maaş verirken kırk dereden su getirirler, bir bahane bir kuruşun hesabını ismi lazım değil adaşı olan velet yapar. Sonra da bak sen teee pensilvanya ya destek ol, Hasan Sipahi oğluna destek olma. Sorsan aralarında hüsumet var, sen davanı şahsi egoların uğruna satmayacaktın başkan. Büyük ihtimal çıkarsın ama çamur atıldı. Bu izle gezeceksin.

İnşaatçı
İnşaatçı - 6 ay Önce

Üzerinde çok ah ve gözyaşı var kimsenin ahı kimsede kalmaz ettiğini bu dünyada çeker.

Sevda
Sevda - 6 ay Önce

Eeee MASAK belgesiz konuşmaz ABD ye geden para belgelidir . O zaman Fetö yü devletin üstünde devlet zannedenler, bu yardımları yapmışlar demekki. Bu dünyada cezasını çekmezlerse , öbür dünyada çekerler.

banner495

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479

banner386