Alanya Toslak'taki taş ocağı krizi TBMM'ye taşındı

Toslak'daki taş ocağı isyanını Dim TV(dimtv.tv) ve Yeni Alanya'nın ardından bu kez de CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara TBMM'de gündeme getirdi

Alanya Toslak'taki taş ocağı krizi TBMM'ye taşındı
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYA'NIN Toslak Mahallesi'nde yaşanan taş ocağı sorunu sürüyor. Salı akşamı Dim TV(dimtv.tv) Ana Haber'de yeniden gündeme gelen olayda, iki yıl önce yapımı esnasında vatandaşların tepkisini çeken taş ocağı geçtiğimiz günlerde çalışma alanını genişletmek istemişti. Mahalle halkının istemediği genişleme öncesi yaşanan yağışlar sonrası mahalle su ve çakıl taşı ile dolmuştu. Bu duruma isyan eden mahalle sakini Ali Bilgi, Dim TV(dimtv.tv)'ye konuşmuştu. Konuyla ilgili en büyük destek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'dan geldi. Kara, 58. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) birleşiminde konuyu gündeme getirdi. Kara, mecliste şu ifadeleri kullandı:
'HİÇ KİMSE İLGİLENMİYOR'
"Alanya ilçesi Toslak Mahallesi'nde yaşanan şiddetli yağışlar, bu bölgede bulunan taş ocağının dere yataklarını ve köprüleri tıkaması ile seralar, evler ve ekili alanlar sular ve çakıllar altında kalmıştır. Bununla ilgili mağduriyet giderilmezken, taş ocağı kapasite artırımı istemiştir. 2015 yılında da bölge halkının ekili alanları, seraları ve evleri taş ocağının çalışmaları nedeniyle tozdan etkilenmiş ve sera altı ve üstü üretim ciddi zarar görmüştür. Halk yaşadıkları mağduriyeti bir tutanakla Alanya Kaymakamlığı'na iletmiş ancak taş ocağı hakkında hiç bir işlem yapılmamıştır. Şimdi ise bu taş ocağının faaliyet alanı başka bir mahalledeymiş gibi bir kapasite artırımı istenerek kamu kurumları ve halk aldatılmaya çalışılmaktadır. Toslak Mahallesi'ndeki vatandaşlarımızın seslerine kulak verilmesini ve mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini talep ediyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472