banner468

Adana bombacısı vurularak yakalandı

Adana 'daki bombalı saldırı ile ilgili aranan ve içinde bomba düzeneği bulunan bir araç, sürücüsü vurularak ele geçirildi. Yaralı sürücü hastaneye kaldırıldı

Adana bombacısı vurularak yakalandı

Adana 'daki bombalı saldırı ile ilgili aranan ve içinde bomba düzeneği bulunan bir araç, sürücüsü vurularak ele geçirildi. Yaralı sürücü hastaneye kaldırıldı

24 Kasım 2016 Perşembe 14:42
Adana bombacısı vurularak yakalandı
banner404
ADANA'DAKİ patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Adana Valiliği önünde patlama meydana geldi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Saat 08.05 civarında  otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın  tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.” dedi. 
Adana Valiliği otoparkında bombalı aracın patlatılması sonucu şehit olan 2 kişinin kimliği belirlendi. Yaralı sayısı ise 33'e çıktı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Adana'daki saldırıyla ilgili "2 şehidimiz 33 yaralımız var. Sayın Valimiz dakikalar farkıyla, tam buraya gelmiş programı nedeniyle çıkarken gerçekleşmiş bir olaydan bahsediyoruz. Kimse programlarımızı iptal etmemizi beklemesin. İnadına geliyoruz. İnadına geleceğiz. Millet terörün arkasındakileri biliyor" dedi.
AB Bakanı Ömer Çelik Adana Valiliği'nde yaşanan patlama ile ilgili yaptığı açıklamada "Hedef doğrudan valiydi" dedi.Adana Valiliği'ne bu sabah teröristler bomba yükü araçla saldırı düzenledi.  Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı'nda bulunan Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparktaki patlama saat 08.05'te meydana geldi. İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi. Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı. 
Valilik protokol girişi ve yanındaki binanın bütün pencereleri kırıldı ve binada hasar oluştu.  Valilik binasının karşısındaki binaların da camları kırıldı.
ARANAN KİŞİ BAŞKA BİR BOMBALI ARAÇTA VURULDU
Adana'daki bombalı saldırıyla ilgili şüpheli olarak aranan hafif ticari araç, saat 15.25'de merkez Seyhan İlçesi Küçükdikili Mahallesi'nde saptandı. Ekiplerin dur ihbarına rağmen kaçan araç sürücüsü, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Yaralı sürücü için ambulans istendi. Bomba düzeneği olduğu ileri sürülen araç için bomba imha uzmanı istendi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.
ARACI KADIN TERÖRİST GETİRDİ
Adana Valiliği otoparkında 2 kişinin hayatını kaybettiği 33 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu belirlendi. Bombalı aracı kimliğini gizlemek için başörtüsü takan kadın teröristin valilikte mesainin başladığı sırada getirip, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir yere bıraktığı ve uzaklaşmasının ardından patlamanın olduğu belirtildi.
VALİLKTE GÖREVLİ BAHÇIVAN ÖLDÜ
Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül'ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım'a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi.
Kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan 33 yaralıdan bazılarının hayati tehlikesi devam ederken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
YARALI SAYISI 33'E YÜKSELDİ
Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez'in de aralarında bulunduğu 31 kişi yaralandı
Adana Valiliği otoparkında bombalı aracın patlatılması sonucu şehit olanların kimliği belirlendi. Yaralı sayısı 33'e çıktı.
Sabah saat 08.05 sıralarında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin valilikte görevli bahçıvan Gökhan Aygün (25) ile Göç İdaresi Müdürlüğü personeli iken OHAL Birimi'nde görevlendirilen 2 ay önce nişanlanan Kadir Kırbaşçı olduğu belirlendi. Öte yandan, yaralıların sayısı 33'e yükseldi.
Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez ile Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevli Uğur Temur'un da aralanda bulunduğu 33 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralılardan bazılarının ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildiği bildirildi.
ARACIN 2 GÜN ÖNCE SATIŞI YAPILDI
Adana Valiliği otoparkındaki terör saldırısında  kullanılan otomobilin önceki gün noterde satışının yapıldığı tespit edildi. 
Alınan bilgiye göre, saldırıda kullanılan aracın 2001 model ve 33 KKP  24 plakalı olduğu belirlendi.  Otomobilin 22 Kasım Salı günü H.A. tarafından M.S.Y. adına kentteki  noterde satışının yapıldığı tespit edildi.  Polis ekipleri, aracı satan ve alan kişilerin yakalanması için çalışma  başlattı.
ÖMER ÇELİK: HEDEF DOĞRUDAN ADANA VALİSİ’YDİ
Adana'daki terör saldırısına ilişkin açıklama yapan Türkiye Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, saldırının doğrudan valiyi hedef alan bir saldırı olduğu açıkladı.
Adanalılara başsağlığı dileyen Çelik “Adanalılar  15 Temmuz’da da tek yürek ve tek millet olmayı bilmiştir. Adana en çok şehit veren bir şehirlerimizdendir. Adana’daki bu saldırı doğrudan valiyi hedef alan bir saldırdır’ dedi.
Çelik, “Huzurumu kaçırmak korkutmak istiyorlar. Ama bilsinlerki her saldırı sonrası Türk halkı her saldırı sonrası biraz daha birbirine kenetleniyor” diye konuştu.
BAKAN ALBAYRAK : VALİ DAKİKALARLA KURTULDU
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Adana Valiliği'ne geldi. Vali Mahmut Demirtaş ve Emniyet Müdürü Osman Ak ile birlikte valilik girişinde açıklama yapan Bakan Albayrak, Vali Demirtaş'ın bombalı saldırıdan dakikalarla kurtulduğunu belirterek şunları söyledi:
"15 Temmuz'dan sonra bugün yaşanan bu olayla birlikte ben şunu net olarak ifade etmek istiyorum. Bu olayların hiç biri bizi Türkiye'nin ulaşmak istediği istikametten alıkoyamaz. Sayın Valimiz dakikalar farkıyla programına çıkmak için tam buraya geliyor, çıkarken gerçekleşmiş olaydan bahsediyorum. Maşalara, kuklalara, ihanet noktasındaki piyonlara seslenmeyeceğim, bunların arkasındaki kesimlere sesleniyorum. Bu millet bir ölür bin dirilir. Bu millet dünyaya cesaretini, istikametini binlerce yıl önce öğretmiş millet. Bugün 2 şehidimiz var, 33 yaralımız var 1'inin durumu ağır. Bu millet gerçekleştirilen her eylemin arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyor. Bu millet terör eylemlerini yapanları da, maşalarını da bu yüzyılda başka bir yere gömecek. Hiç bir şeyden korkmuyoruz Allah'tan başka. Valimize de onu söyledim. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. En kısa sürüde olayın aydınlatılması için savcılık, emniyet ve tüm kurumlar olayın üzerinde, en kısa sürede açıklama yapacaklardır. Adana'mızın başı sağ olsun, geçmiş olsun."
ÖMER ÇELİK DE GELDİ
AB Bakanı Ömer Çelik de Adana Valiliği'ne geldi. Patlamanın olduğu otoparkta bakanlar Albayrak ve Çelik inceleme yaptı. Bakan Ömer Çelik, açıklama yapmadan Adana Emniyet Müdürlüğü'ne geçti.
ADANA VALİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA: 2 ÖLÜ, 16 YARALI
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Saat 08.05 civarında  otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın  tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.” dedi. Demirtaş, patlamada  2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 16 kişinin yaralandığını bildirdi.
Demirtaş, yaptığı açıklamada, patlamanın 33 plakalı bir  araçta meydana geldiğini söyledi.
Aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını anlatan  Demirtaş, "Saat 08.05 civarında otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç  patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.  Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı." diye  konuştu.
Ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi. Güvenlik güçleri bombalı araçla saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.
PATLAMA İLE İLGİLİ YAYIN YASAĞI
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Başbakanlık tarafından Adana  Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği  bildirildi.
BİR YAYIN YASAĞI DA MAHMEDEN ÇIKTI
Adana 8. Sulh Ceza Hakimliği, Adana Valiliği  otoparkındaki terör saldırısıyla ilgili, Başsavcılığın başvurusu üzerine  soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı kararı verdi.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, yazılı ve görsel  basın ile internet medyasında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişiler ile  ilgili birtakım yayınlar bulunduğu, bu durumun soruşturmanın sağlıklı bir şekilde  yürütülmesine engel olduğu bildirildi.
Bu kapsamda Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın  gizliliğinin ihlal edilmemesi, sağlıklı soruşturma yapılabilmesi, milli güvenlik,  kamu düzeni ve güvenliği ile toprak bütünlüğünün korunması ve  halkın gereksiz  tedirginliğe sevkinin önlenmesi amacıyla patlamaya ilişkin yayın yasağı  getirilmesinin talep edildiği kaydedildi.
Açıklamada, talebi değerlendiren Adana 8. Sulh Ceza Hakimliğinin  soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamındaki ve soruşturmaya  konu olay hakkında her türlü yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet  ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve  benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verdiği vurgulandı.
Bu arada, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Twitter hesabından  yaptığı paylaşımda, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini belirterek,  "Hangi harf grubunu kullanırsanız kullanın, alçaklık ortak paydanız. Adana  Valiliğini hedef alan hain terör saldırısı terörle mücadele kararlılığımızı daha  da artıracaktır." ifadelerini kullandı.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK) da saldırıyla ilgili yayın  yasağı getirilmişti.
KURTULMUŞ: SALDIRIYI LANETLİYORUM
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Adana'daki hain saldırıyı kınıyor, terörü ve destekçilerini lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bölgede oynanan oyunu bozduğu için hedef haline gelen Türkiye, teröre teslim olmayacak, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." dedi.
HÜKÜMET'TEN İLK AÇIKLAMA
AB Bakanı Ömer Çelik Adana Valiliği önündeki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Adana Valiliği önünde otoparkta  bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var.Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adana'mıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz." dedi.
KILIÇDAROĞLU, ADANA VALİSİ DEMİRTAŞ'I ARADI
Cumhuriyet Halk Partisi Genal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ı arayarak bilgi aldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ı telefonla aradı. Terör saldırısı ile ilgili Adana Valisi Mahmut Demirtaş'tan bilgi alan Kemal Kılıçdaroğlu, hain saldırıyı kınayarak, terörü lanetlediğini belirtti. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Kılıçdaroğlu, Adana Valisi Demirtaş'a meydana gelen hain terör saldırısı nedeniyle başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Anahtar Kelimeler:
AdanaBombalı Saldırı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349