banner468

'100 kat başarılıyım'

AKP'li Tosmur Belediye Başkanı Özdemir, otelinin üstgeçidini reddeden meclis üyeleri ve Başkan Sipahioğlu'na çok sert çıktı: Bazı 'Ret'çilerin yeşil alanda binaları var, kaçak evlerde oturuyorlar, imara aykırı villa yapıp, satıyorlar. Sipahioğlu'nun otelinin üstgeçidi yasal mı? Gelin canlı yayına, kim dürüstmüş, Alanya görsün

'100 kat başarılıyım'

AKP'li Tosmur Belediye Başkanı Özdemir, otelinin üstgeçidini reddeden meclis üyeleri ve Başkan Sipahioğlu'na çok sert çıktı: Bazı 'Ret'çilerin yeşil alanda binaları var, kaçak evlerde oturuyorlar, imara aykırı villa yapıp, satıyorlar. Sipahioğlu'nun otelinin üstgeçidi yasal mı? Gelin canlı yayına, kim dürüstmüş, Alanya görsün

06 Haziran 2013 Perşembe 11:50
 '100 kat başarılıyım'
banner404
- Ferit KESEN 

AKP'Lİ Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, ortağı olduğu Diamond Hill Resort Hotel'e yaptığı üstgeçidin Tosmur Belediye Meclisi tarafından onaylanmasına rağmen, üstgeçidin imar planına işlenmesi talebinin Alanya Belediye Meclisi'nde reddedilmesi üzerine zehir zemberek açıklamalar yaptı. 
Özdemir şöyle konuştu:  
"Ben 15 yıldır belediye başkanıyım. Sıfırdan aldığım bir belediyeyi, devlete, millete, hiç bir kurum ve kuruluşa borcu olmadan götürüyorum. Tosmur'un bütün altyapı sorununu çözdük. Borcumuz yok. 15 yıl halka hizmet ettim, artık siyaseti bırakıp, kendi işim olan ticarete dönmek istedim. Belediye başkanı olarak ticaret yapmamda hiç bir yasal engel yok. Zaten bu süre içerisinde halk otobüsü ve çiftçilik gibi ticari faaliyetlerim sürüyordu. Bu son dönemde de kendi arsamıza otel yapmaya karar verdik. Ve bankalardan 10 milyon Euro kredi alıp, borçlanarak bir otel yaptık. Alanya turizmine yeni bir soluk kazandırmak istedik. Ama biz otele başladığımız günden bu tarafa piyasada dedikodular var. 'Özdemir dik adam, kimseye eyvallahı yok, bu adamı bu haliyle kontrol edemiyoruz, yarın bir de otel yapıp para kazanırsa hiç kontrol edemeyiz, yarın belediye başkanı olur, milletvekili olur, bunu engelleyelim, yaptırmayalım' noktasına taşıdılar olayı. Aleyhimde konuşması için yaygaracılar tuttular, yıpratma ve karalama kampanyaları başlattılar. Neticede her türlü baskı ve dedikoduya rağmen, Allah'a binlerce şükür, oteli yaptık ve Alanya turizminin hizmetine soktuk. 1 yıllık performansımız da başarılı. Dedikodular sürdü, 'Otelin şurası kaçak, burası kaçak, başkanı içeri atacaklar' dediler. Bu dedikodulardan ötürü, hakkımda hiç şikayet olmamasına rağmen devlet beni 6 ay mahkeme kararıyla dinlemiş. Sayısız şikayet sonucu sayısız denetim geçirdim ve hepsinden alnımın akıyla çıktım. Allah'a, devlete ve millete verilmeyecek hesabım yok. 
'VALİLİK MÜFETTİŞ YOLLADI' 
Alanya'da sayısız üstgeçit ve altgeçit var. Üstgeçitlerin yüzde 90'ı bir siteye ya da bir otele bağlı. Bir kısmını devlet yaptı, bir kısmını da vatandaş yaptı. Biz de Diamond Hill Resort olarak belediyeye müracaat ettik üstgeçitle ilgili. Üstgeçit yapım izni için İlçe Trafik Komisyonu'na, Emniyet Müdürlüğü'ne dilekçe verdik. Gelen yanıt 'Yetki Alanya Belediyesi'nde' şeklinde oldu. Tosmur Belediye Meclisi'nde gündeme getirdik, Diamond Hill olarak, bu üstgeçidin tüm yapım maliyetlerini karşılayacağımızı, turistlerin yanında halkın da kullanımına açacağımızı taahhüt ettik. Oylamaya ben otel ortağı olduğum için katılmadım, benim haricimdeki üyelerin oybirliği ile bu karar geçti. Üstgeçit izni çıktı. Bu izne dayalı üstgeçidi yaptık. Kamu ve belediyeden 1 lira harcanmadı. Ama yine şikayetler başladı. Şikayetler üzerine Antalya Valiliği müfettiş yolladı. Gelen müfettiş inceledi, yetkinin belediyede olduğunu, bu iznin de alınmış olduğunu, üstgeçitte yasalara uygun olmayan bir durum olmadığını belirterek 'Yasal ve soruşturmaya gerek yok' kararını verdi. Daha sonra üstgeçitle ilgili Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan takipsizlik kararı geldi. İzni veren Tosmur Belediye Meclisi ama Büyükşehir Yasası nedeniyle plana işleme yetkisi Alanya'da. Biz de üstgeçit planda gözüksün istedik. Yazı gönderdik, İmar Komisyonu'ndan kamunun da kullanımına açık olması şartıyla, Bağımsızlar, CHP ve AKP'li üyelerin oybirliğiyle geçti ve meclise gönderildi. Meclise gelince reddettiler. İmar Komisyonu'nda 'Evet' oyu veren üye bile mecliste 'Hayır' dedi. Alanya Belediyesi gibi bir belediyede meclis üyesi olmuş kişilerin bir kısmı, oylamada neyi oyladığını, parmak kaldırdığını bile bilmiyor, bir kısmı da Sipahioğlu'nun baskısı sonucu ret oyu veriyor. Ben oy kullanan herkesin oyuna saygılıyım. Kendi vicdanı, bilgisi ve hukuka uygunluğu ile oy veriyorsa saygı duyuyorum. Birilerinin talimatıyla, birilerine şirinlik olsun diye oy verenleri de Allah'a havale ediyorum, kınıyorum. 
'SİPAHİOĞLU'NUN ÜSTGEÇİDİ YASAL MI?'
Alanya Belediye Meclisi'ni seviyesizleştiriyor ve itibarsızlaştırıyorlar. Bu kadar bilgisiz olmaları da şaşırtıcı ve Alanya'nın neden bu hale düştüğünü bu meclise bakarak anlayabiliyoruz. Ve bu üstgeçide 'Hayır' diyenlere özellikle bakıyorum, birinin binası resmen yeşil alanın içerisinde. Diğer 'ret' oyu verenlerin bazıları kaçak yaptıkları, ruhsatı olmayan evlerde oturuyorlar. Bazıları da imara aykırı villa yaparak satıyorlar ve kanuna aykırı para kazanıyorlar. Ama mikrofonu ellerine aldıkları zaman da imar konusunda akıl verip, eleştiriyorlar. Ben bunlara buradan çağrı yapıyorum. Gelin canlı yayında tartışalım. Kim dürüstmüş, Alanya halkı görsün. Hasan Sipahioğlu'nun sahibi olduğu Gardenia Otel'in iki bloğunun arasında üstgeçit var. Bu üstgeçit yasal mı? Bize akıl verirken, kendileri de aynaya baksın. Benim üstgeçidim yasal ve sadece imar planına işlenmesini istedik, işlenmese ne olur, bir şey olmaz. 
'ALANYA 15 YILDIR EN BORÇLU BELEDİYE' 
O kadar polemik konusu haline getirdiler ki, hadlerini aştılar. Bu mecliste 15 yıldır görev yapan da var, yeni görev alanlar da var. Bunlar bu işi bu kadar iyi yapsalardı Alanya bu durumda olmazdı. Alanya 15 yıldır Türkiye'nin en borçlu belediyeler listesinde. Madem imarı bu kadar iyi biliyorlar, 15 yıldır Kuzey Alanya'nın imarını niye çözemediler? Kuzey Alanya'yı yaz boz tahtasına çevirdiler. Bu üstgeçidin yapımı bana 150 bin TL'ye maloldu. Kötü niyetli olsam, belediye bütçesinden yapardım, küçük bir ekle otele bağlar ve kullanırdım. Ama biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşündük. Bunu yapmadık. Alanya'da bunun örnekleri var. Belediye bütçesinden yapılan üstgeçide ek yaparak tesisindeki turiste kullandıran oteller var. Buna karşı değilim. Bu otellerde kalan turistler Alanya için, Türkiye için geliyor ve bize döviz bırakıyorlar. Kendi halkımız gibi, turistin  can güvenliğinden de biz sorumluyuz. Üstgeçitsiz yolda bir tane turist arabaya çarpılsa ve ölse, sorumlusu Musa Özdemir mi olur, Alanya mı olur? Elbette Alanya olur. 'Turizmin duayeniyim' diye yıllardır oy toplayan Sipahioğlu, turizm için yapılmış bu üstgeçide niçin karşı olduğunu açıklasın, kamuoyu öğrensin. Bugüne kadar sustum, bundan sonra herkes hakkını da, haddini bilecek, bu açıklamalarımın devamı gelecek. Üstgeçide 'Hayır' diyen ve kanunsuz işleri olan meclis üyelerini de vakti geldikçe açıklayacağım. Sipahioğlu'nun yeniden aday olabileceği konuşuluyor. Sipahioğlu, Alanya'yı borç batağına sürükledi ve halen potansiyel aday. Ben bu yıl beldeme 1 milyon TL'lik yatırım yapıp, görevimi bu yatırımlardan sonra bırakacağım. Tosmur Belediyesi olarak bizim kamu kurumlarına, devlete, millete borcumuz yoksa, ben Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'ndan daha başarılıyım ve Sipahioğlu'ndan çok daha iyi bir aday olurum. Eğer Sipahioğlu aday adayıysa, ben de aday adayıyım. Ben sıfırdan aldığım Tosmur Belediyesi'ni bu hale getirdim, Sipahioğlu ise 150 yıllık belediyeyi batırdı. Tüm bunlara bakılınca da Sipahioğlu'ndan 100 kat daha başarılı olduğum nettir." 
OYLAMADA EŞİTLİK SAĞLANDI ANCAK REDDEDİLDİ 
Alanya Belediye Meclisi'nde, Diamond Hill Resort Hotel'in üstgeçidinin plana işlenmesi talebine AKP'li 11 meclis üyesi 'Evet' demiş, onaylayan Bağımsız üye Mustafa Küçüker'le 'Evet' oyu 12'ye ulaşmıştı. Bağımsızlar, CHP ve MHP'li üyeler ise 'Hayır' demişler, bu '12' ret oyu içerisinde Belediye Başkan Vekili Kemal Dere'nin oyu da olduğu için üstgeçidin plana işlenmesi talebi reddedilmişti. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 06.06.2013 11:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349