Yücel’den Güney’e düğün salonu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, pek çok kırsal mahallenin de kullanacağı yeni bir düğün salonu inşasına başladı

Yücel’den Güney’e düğün salonu
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesinde 10 mahalleyle birlikte çevresindeki mahallelere de ortak hizmet verecek yeni bir düğün salonu daha yapıyor. Güney Mahallesi’nde inşaat çalışmalarına başlanan Hüddoğlu Düğün Salonu’nun temeli 20 Haziran Çarşamba günü saat 16.00’da düzenlenecek törenle atılıyor. Bir projeyi daha gerçeğe dönüştürdüklerini söyleyen Başkan Yücel, 20 Haziran Çarşamba günü düzenlenecek temel atma töreni öncesi düğün salonu inşaatıyla ilgili birim amirleriyle incelemelerde bulundu ve son hazırlıkları gözden geçirdi. Projesi hazırlanıp ihalesi yapılan ve inşaatına başlanan düğün salonunun 1 milyon 720 bin liraya ihale edildiği bildirildi.
SALON ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK
Projede 500 kişilik ana salon, muhtar odası, hazırlık odası, mescit, mutfak, bebek bakım odası bulunuyor. Ayrıca salonun dış mekânı da projelendirilerek çocuk oyun grubu, piknik alanları ve dinlenme mekânları oluşturulacak. Başkan Yücel, “Batıda 10 mahallemize ve bu mahallelerin yakınındaki yerleşim bölgelerine birlikte hizmet verecek çok amaçlı yeni bir salonun daha yapımına başladık. Bu salon, Güney’in yanı sıra Burçaklar, Yenice, Orhan, Gözübüyük, Gümüşgöze, Karamanlar, Güzelbağ, Bayır ve Bayırkozağacı Mahallesi’nin düğün, nişan ve toplantı gibi ihtiyaçlarını karşılayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472