Yiğit'ten orantısız üye sayısı iddialarına yanıt

Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, odanın üye sayısını orantısız artırdığı iddiası ve “Alıcıdan çok satıcı var.” eleştirileriyle ilgili olarak Dim TV’ye konuştu

banner404

YENİ üye kayıtlarının büyük çoğunluğunun pazarda halihazırda yeri olan esnafı kapsadığını belirten Yiğit, “Biz odayı devraldığımızda 850 kayıt vardı, şimdi 1200 oldu. Biz dışardan esnaf katmadık. Büyükşehir Yasası’ndan önceki belediyeler zamanında pazarcılara yer verilmiş, ama bunların kaydı tutulmamış. Biz onları kayıt altına alarak haksız kazancın olmasını engelledik.” dedi.

‘GERÇEĞİN FARKINDALAR’
Pazar esnafı tarafından, kendisinin sıfırdan üye kaydı yaptığının düşünüldüğü için eleştirilerin hedefi olduğunu söyleyen Yiğit, “Yeri olan pazarcının korsan olacağına kayıtlı olmasını sağladık, buna mecburduk. Bunu bilmeyen esnaf kardeşlerimiz çok kayıt yaptığımızı sanıyor. Aslında bu eleştirileri yapan arkadaşların bir kısmı da bu gerçeğin farkındalar.” diyerek iddiaları reddetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 10 ay Önce

Halk pazarları halkın alışveriş ettiği ihtiyaçlarını karşıladığı en önemli yerlerdir.
Bazı esnafın avazının çıktığı kadar bağırması
Pazarın en rahatsız edici tarafıdır. Yeni yönetim bununla mücadele etmeli nahoş davranışların önlenerek halkın rahatça alışverişini yapması sağlanmalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472