banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Yeni çevreyolu çalışmaları başladı

Alanya Ticaret Lisesi Kavşağı’ndan Gazipaşa Kavşağı’na kadar kesintisiz ulaşım sağlayacak olan yeni Çevreyolu ile ilgili güzergah belirleme çalışmaları başladı

GÜNCEL 19.08.2014, 09:53 19.08.2014, 10:19
Yeni çevreyolu çalışmaları başladı
banner404
 ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, seçim vaatleri arasında yer alan 50 Metreli ÇevreYolu Projesi’ni hayata geçirmek için Plan ve Proje Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. 17 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde yapılacak olan Çevreyolu ile ilgili Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürü İlker Şenkal, Karayolları 13'üncü Bölge Müdürlüğü Başmühendisi Ayhan Bacak ve Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkan Vekili Hüsamettin Elmas arasında yapılan protokol gereği Alanya Belediyesi, yol güzergah belirleme çalışması yapıyor. Güzergah belirleme çalışmaları biter bitmez Karayolları 13'üncü Bölge Müdürlüğü’nün onayından sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından Nazım İmar Planı çalışması yapılacak.
GAZİPAŞA'YA KADAR KESİNTİSİZ ULAŞIM
Ticaret Lisesi Kavşağı’ndan başlayıp Gazipaşa Kavşağı’na kadar D-400 Karayolu ile hiç bağlantısı olmadan kesintisiz ulaşım sağlayacak olan 50 Metreli Çevreyolu Projesi üzerinde çok sayıda viyadük, tünel ve üç adet büyük kavşak yer alıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, güzergah çalışmaları devam eden 50 Metreli Çevreyolu Projesi'nin hayata geçtiği zaman doğu bölgesinde trafik sorunu kalmayacağını söyledi. D-400 Karayolu'na inmeden Ticaret Lisesi Kavşağı’ndan Gazipaşa Kavşağı’na kadar kesintisiz trafik akışının devam edeceğini belirten Başkan Yücel "50 Metreli Çevreyolu’nun hem ekonomiye, hem de turizme büyük katkısı olacak” dedi.
Yorumlar (0)