banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Yaylalar teksas gibi

AGC Başkanı Dim, yayla sakinlerinin isyanını duyurdu: Peşpeşe silahlar patlıyor. Çatılara ve balkonlara mermi çekirdekleri düşüyor

GÜNCEL 31.07.2014, 09:53 31.07.2014, 09:28
Yaylalar teksas gibi
banner404
TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, başta Gedevet yazlıkçıları olmak üzere çok sayıda yayla sakininin isyanını ve büyük tehlikeyi sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan duyurdu. Dim'in, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'e de yönlendirdiği tweetleri şöyle: 

'MAGANDALAR YAYLALARDA'

YAYLAYA insanlar huzur ve sükunet içinde kafa dinlemek için gidiyor ama özellikle Gedevet Yaylası'nda ve diğer bir çok yaylada magandaların silahları peşpeşe patlıyor. Yayla sakinleri "Gece yarısı peşpeşe silahlar patlıyor. Çatılara ve balkonlara mermi çekirdekleri yağıyor" diyorlar. Bu büyük tehlikeye bir an önce 'Dur' denmelidir. 

'SİLAHLI ÇATIŞMA GİBİ'

TURİZMCİ Mehmet Türemiş de tehlikeye dikkat çekerek "Şu anda ben de Muhar yaylasındayım. Gecenin sessizliğini görgüsüz hayvanlar silah sesleriyle bozuyorlar" şeklinde konuştu. Cemali Aygır adlı vatandaş ise "Gökbel Yaylası'ndan da sürekli silah sesleri yükseliyor. Burada uyumak mümkün değil. Sanki bir silahlı çatışma var" dedi. 
Yorumlar (0)