banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Yayla yoluna asfalt talebi

Payallar Mahallesi Muhtarı Ali Öztürk, yayla yolunun asfaltlanmasını istedi

GÜNCEL 07.08.2014, 23:25 07.08.2014, 22:23
Yayla yoluna asfalt talebi
banner404

 ÖZTÜRK, Payallar Yaylası yolunun asfaltlanması dışında yaylaya GSM baz istasyonu kurulmasını ve Payallar'a PTT şubesi açılmasını da istedi. Muhtar Öztürk, Söbüçimen'deki Eğri Göl ile Payallar Yaylası arasındaki yaklaşık 7 kilometrelik yolun asfaltlanması için Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi'nden yardım istedi. Yayla yolunun Eğri Göl'e kadar asfaltlandığını, yayla bağlantı yollarının ise toprak olduğunu söyleyen Öztürk, vatandaşların yaylalara giderken araçlarının zarar gördüğünü, yolda  önde seyreden araçların havaya kaldırdığı toz nedeniyle görüş mesafesinin düştüğünü kaydetti.

'HİÇBİR ÇALIŞMA YAPILMADI'
Yaylalarının en önemli sorunlarından birisinin de baz istasyonu olmayışı olduğunu ifade eden Öztürk, "Bir GSM şirketi yetkilileri yaylamazın su deposu yanına baz istasyonu koyacaklarına dair söz vermişlerdi. Bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmadı. GSM şirketlerinin yaylamızın su deposunun yanına kuracağı baz istasyonu bölgedeki Avsallar, Akdam, Güzelbağ, Çakallar, Karaboynuzlar, Söbüçimen, Seyricek, Soğukpınar, Çayboğazı, Softalar, Elikesik, Tosmur, Konaklı ve Payallar ile Manavgat yaylalarındaki binlerce vatandaşa iletişim imkanı sağlayacak" dedi
YARDIM İSTEDİ
Öztürk, eski Payallar Belediyesi'nin kapanmasıyla kapanan Payallar PTT Şubesi'nin açılmasını isteğini de tekrarladı. PTT yetkililerinden sorunun çözümü için yardım isteyen Öztürk, şöyle konuştu: "PTT Payallar Şubesi açıldığında mahalleli çevre mahallelere gitmekten kurtulacak. Konuya ticari yönden baktığımızda esnaf para işlemlerini PTT şubesinden yapacağı için bu durumdan şube kazançlı çıkacaktır. Mahallemize PTT şubesi açıldığında hem PTT yetkilileri hem de vatandaş mutlu olacaktır."

Yorumlar (0)