'Yardım Treni' güldürecek

Alanya Belediyesi 'Eğitimde Engel Yok' protokolü kapsamında toplumda engelli farkındalığı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor

'Yardım Treni' güldürecek
banner404
ALANYA Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından Hayate Hanım Ortaokulu’na "Toplumda Engelli Farkındalığı" semineri verildi. Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Psikoloğu Esra Yemez tarafından engelli bireyin tanımı, engel grupları, engel gruplarına göre davranış şekilleri, empati gibi konu başlıklarında eğitim verildi. Aynı zamanda işitme engellilerin dünyası ve temel işaret dili çalışmalarından harfler, sayılar, günlük diyalog konuşmaları öğretildi. Yaklaşık olarak bir saat süren ve 80 öğrencinin katıldığı sunumda öğrenciler engelli bireylerle karşılaştığında nasıl davranacaklarını öğrendi.
YARDIM TRENİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞACAK
Tüm okullarda uygulanacak Yardım Treni projesi, ilk olarak seminerin düzenlendiği Hayate Hanım Ortaokulun’da hayata geçirildi. Belediye tarafından hazırlanan “Yardım Treni” adlı yardımlaşma kutusu, okula teslim edildi. Öğrencilerde yardımlaşma bilincini geliştirmeyi amaçlayan "Yardım Treni" projesiyle yine öğrencilerin kullanmadığı oyuncak, kıyafet, kitap ve benzeri malzemeler, merkezden uzak mahallelerde ihtiyacı olan çocuklara yardım olarak gidecek. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, "Toplumda Engelli Farkındalığı" seminerleri ve yardım projelerinin devam edeceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479