banner468

'Yanan şehir imajı kötü'

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, seçim sonrası geldiği Alanya'da teşekkür ziyaretleri gerçekleştirdi

'Yanan şehir imajı kötü'

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, seçim sonrası geldiği Alanya'da teşekkür ziyaretleri gerçekleştirdi

14 Kasım 2015 Cumartesi 01:32
'Yanan şehir imajı kötü'
banner404
Haber: Yasin ARAZ

İLK olarak Cuma Pazarı'nda pazar esnafını ziyaret eden Çavuşoğlu, pazarcı esnafının sorunlarını dinledi. Çavuşoğlu, daha sonra Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından oda ve hemşehri derneği başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı. Bu toplantıya ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Kaymakam Vekili Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Antalya BŞB Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim de katıldı.
Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada seçim döneminde Alanya'ya verdikleri tüm sözleri teker teker gerçekleştireceklerini söyledi. Otoban Projesi ihalesini 2016'da yapacaklarını, hızlı tren projesini de Antalya ve Gazipaşa havalimanlarıyla birleştireceklerini kaydeden Çavuşoğlu "Alanya'nın 12 ay turizmden faydalanması için uluslararası fuar ve kongre turizmini bölgemize getireceğiz dedik. Bunun için de uluslararası fuar ve kongre merkezini ilçemize kazandıracağız. Veledrom tesisiyle de dünya ve Avrupa bisikletçilerini kamp ve uluslararası yarışlar için Alanya'ya getireceğiz. Keza yeni yapacağımız golf sahalarına ilaveten Mahmutlar, Oba ve diğer bölgelere yapılacak kapalı spor salonları ve futbol sahalarıyla kış aylarında değişik spor branşlarından sporcuların bölgemize gelmesini sağlayacağız" dedi. 
'SORUMLULUĞUMUZ ARTTI'
Çavuşoğlu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "1 Kasım seçimlerinde bizleri güçlü bir şekilde Ankara’ya gönderdiğiniz, Türkiye’ye istikrarı tekrar getirdiğiniz ve tek başına iktidarla Türkiye’nin önünü açtığınız için çok teşekkür ediyorum. Tüm Antalya’yı dolaşırken Alanya’da da bu duyarlılığı görmüştüm. Biz de halkımızın huzuruna projelerimiz ve getirebileceğimiz hizmetlerle çıktık. 14 yılda Alanya’mıza tarihi hizmetleri getirip ilklerin şehri yaptık. Her birinin önemi zaman geçtikçe daha iyi anlaşılacak. Alanya’da yapmamız gereken hizmetlerin daha fazla olduğunu biliyoruz. Sorumluluğumuz, verdiğiniz güçlü destekten sonra arttı. Biz de bunun karşılığını hizmet olarak vermenin gayreti içerisindeyiz.
'12 AY TURİZM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'
Antalya'da ciddi bir enerji problemi vardı. Antalya'daki bu seneki yatırım miktarını 4 katına çıkardık. Geçen sene Antalya’daki yatırım miktarı 95 milyon TL idi. Önümüzdeki 5 yıl boyunca her yıl için rakamı 375 milyon TL’ye çıkardık. Bundan da en büyük payı en büyük ilçe olarak Alanya alacak. Enerjide özellikle hatların yerin altına alınması önceliğimiz olacak. Turizm ve çevre için bu çok önemli. Alanya’daki vaatlerimiz bundan ibaret değil. Otoban, hızlı tren, yol projeleri, spor tesisleri, 12 ay turizm için uluslararası fuar ve kongre merkezi, veledrom, golf sahaları, Mahmutlar, Oba gibi bölgelerimize kapalı spor salonu, kruvaziyer turizmi için yat limanı düzenlemesi. Bunlar temel ihtiyaçlar. Şimdi tıp fakültesini Alanya’ya nasıl getirebiliriz, tıp fakültesi hastanesini nasıl kurabiliriz, yeni araştırma geliştirme hastanesine mevcut hastaneyi nasıl dönüştürebiliriz, bunların gayreti içerisindeyiz.
'ÜNİVERSİTELERİN KIYMETİ BİLİNMELİ'
İki tane üniversitemiz var. Bir tanesini ayakta tutmaya çalışıyoruz. Alanyalılardan daha fazla duyarlılık bekliyoruz. Bu duyarlılığı göremeyince üzülüyoruz. Bu üniversiteleri sizler için kurduk. Sizler sahip çıkmaz, üniversite şehirle bütünleşemezse bunlar ayakta kalamaz. Şu andaki mevcut öğrencileri ile Alanya’ya ne kadar katkı sağladığını en iyi sizler görüyorsunuz. Ama bu işler karşılıksız olmaz. Elimizdeki değerlere sahip çıkmamız lazım. Bunlara sahip çıkmak hep birlikte bizim görevimiz. Üniversitemize yeni kampus alanı belirlemeye çalışıyoruz. Bin dönümlük bir alan üzerine inşaa edeceğimiz kampüs ile Alanya'ya dünyanın dört bir yanından öğrenci gelmesini sağlayacağız. Üniversitenin şehirle de bütünleşebilmesi için fakülte ve yüksekokulları olacak. 5 bin öğrenci, 150 bin turiste bedeldir. 
'G-20'DEN DAHA İYİ REKLAM OLMAZ'
Antalya’nın dünya markası olması için gece gündüz çalışıyoruz. G-20 de bunlardan bir tanesi. G-20’nin faydasını Alanya dahil tüm Antalya görecek. Şu anda tüm dünya Antalya’yı konuşuyor. Tanıtım jeneriğinde Alanya da var. Şu anda G-20 sayesinde Alanya’da kapanan bazı oteller bile tekrar açıldı. Bunun faydasını sadece birkaç gün görmeyeceğiz. Yapılan tanıtımla önümüzdeki 10 yıl, G-20 zirvesinin etkisinden faydalanılacaktır. EXPO 2016’nın da sadece Antalya’ya değil, Alanya’ya kadar çok faydası olacaktır.
'ALANYA GELİŞTİKÇE PROJE GELECEK'
Alanya’da da tabi ki bizler de etkinlikler yapmak istiyoruz. Kongre merkezimizi kurduğumuz zaman önemli etkinlikleri Alanya’ya da getirebiliriz. Alanya’nın da kalitesini biraz yükseltmek lazım. Otellerin ve komplekslerin güçlenmesi gerekiyor. İleride Alanya’ya da önemli etkinlikler getireceğiz. Daha önce AB Büyükelçiler Toplantısı'nı planlamıştık. O zaman programımıza uymadığı için gerçekleştiremedik. Ama onu da gerçekleştireceğiz.
'BU İŞ VİZYON MESELESİ'
Alanya’da emlak ve inşaat sektörü önemli hale geldi. Başından bu yana sektörün canlanması, yabancıların mülk alması için çok çaba sarf ettik. Vatanı satmakta çok suçlandık. Ama biz inandığımız yolda hiç geri adım atmadık. O gün karşı olanlar bile şimdi inşaat ve emlak sektörüne girdiler. Bu işler vizyon meselesi. Vizyon varsa geleceği görürsünüz. Yoksa geleceği görmez, suçlarsınız.
'ALANYA'DAN ADAY GÖSTEREN OLDU MU'
Son seçimlerde Alanya'ya geldik, ne yapacağımızı sunduk. Bizden başka diğer partilerden gelip Alanya ile ilgili projelerden bahsettiler mi? Biz duymadık. 'Bu millet niye AK Parti’ye oy verdi?' diye suçluyorlar ama Alanya ile ilgili bir tane düşüncesi olanı görmedim. Gerçi o siyasi partiler zaten Alanya’ya önem vermediler. Alanya'dan aday göstermediler. Türkiye ile ilgili de hiçbir projeden bahsetmediler. Öyle suçlama, iftira, hakaret, küçük düşürmeye çalışmakla bu millet size güvenip iş başına getirmez. Önce güven vereceksiniz. Koskoca ülke emanet ediliyor size.
'MAKAM MEVKİ PEŞİNDE DEĞİLİM'
Bu şehri yönetmeye hep birlikte talibiz. Bir sonraki gelişimizde muhtarlarla bir araya geleceğiz. Bu şehrin mutlaka bizim gördüğümüzden daha fazla hizmete de ihtiyacı vardır. Bu yüzden sürekli sizlerle bir araya gelmek istiyoruz. Yeni ufuklara yol açmak, yeni projeleri hazırlamak için sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz. Bu duyarlılığımızı bir sinerjiye dönüştürebilirsek Alanyamıza çok daha güçlü hizmet ederiz. Bunun kredisinin Mevlüt Çavuşoğlu’na verilmesi önemli değil. Önemli olan hizmetin yapılması. Bu hizmetler iktidarımızın bölgemize getirdiği hizmetlerdir. Bunlar tek başına olacak şeyler değildir. Şahsen ben 'Mevlüt Çavuşoğlu şunu yapmış, bunu yapmış' gibi şeylerin peşinde hiç olmadım. Üniversite ve stada ismimizin verilmesini teklif ettiler. Ben kesinlikle reddettim. Zamanında bazı belediye başkanları da beldelerinde caddelere ismimizi sormadan vermişler. Resmi yazı ile onları da sildirdim. Biz mevki ve makam için yapmıyoruz bunları. Önemli olan şehrimize hizmet etmek. Hizmetlerin kredisi tüm Alanya’nın olsun. Belediye başkanı proje getirirse destek verelim, kredi onun olsun. Alanya’ya hizmet eden herkese gönülden teşekkür ederiz, elimizden gelen desteği de veririz.
'ALANYA'NIN ADI YANAN ŞEHİR OLDU'
Bu sene Alanya’da istenmeyen olaylar oldu. Gencecik çocukları yanlış yönlendirerek maalesef işyerlerini yaktırdılar. Şimdi Avrupa’da Alanya'nın imajı 'yanan şehir' oldu. Bu imajı en kısa zamanda tamir etmemiz lazım. 'Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) 1 milyona koşuyor' diye haberler var. Bu olaylar olmasaydı 1 milyondan fazlasını konuşuyor olacaktık. Terör olaylarını bitireceğiz. Bu konuda taviz vermemiz mümkün değil. Terörden en çok Güneydoğu'daki kardeşlerimiz çekiyor. Bu zulümden o kardeşlerimizi kurtaracağız. Ama buradaki ekmeğinde, işinde, gücünde olan Kürt kardeşlerimizi dışlamak doğru değildir. Alanya hepimizindir. Biz yeter ki birlik beraberlik içinde olalım. Alanya’nın değerini katlayalım. Alanya’ya hizmetleri birlikte yapalım. Alanyamız büyüsün. Alanyamız Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına katkı sağlasın. Bu Alanya hepimize yeter. İnşallah sizlerle birlikte Alanyamıza en güzel hizmetleri yapmaya gayret edeceğiz."
'ALANYA EVLADINA SAHİP ÇIKTI'
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de yaptığı konuşmada, "7 Haziran'daki seçimde tek başına bir parti göreve gelmedi ve çıkan sonuçta da koalisyon oluşmadı. Ciddi bir tedirginlik yaşadık, projeleri durdurduk, kara kara düşündük. Dış güçler ve iç güçler ülkemizi kaosa itti. 1 Kasım'da ise ülkemizde istikrar çıktı. Müteahhitlerle bir araya geldik. Konuştuk. İdeoloji adamı olmadık. Üyelerimizin cebini düşündük. Onun için uğraştık. Alanya, içinden çıkan değerlere sahip çıkıyor mu diye uğraştık. Bunu da 1 Kasım'da gördük. 7 Haziran'dan bu yana AK Parti'nin aldığı oy Alanya'da yüzde 8.67 oranında arttı. Bakanımıza Alanya sahip çıktı. Alanya evladını kucakladı. Geçmişte bakanların herhangi bir yakını, tanıdığı varsa 'Acaba onlar aracılığıyla hizmet alabilir miyiz?' diyorduk. Şimdi bakan, içimizden biri. Bu da Alanya'nın en büyük şansı" dedi.
'ALANYA'YI ÇOK VERİMLİ BİR DÖNEM BEKLİYOR'
Çavuşoğlu, ALTSO programının ardından AGC'yi ziyaret ederek gazetecilerle buluştu. Çavuşoğlu'nu AGC'de tekrar ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Alanya devlet adamı yetiştiren bir şehir değildi. Alanya’dan çok kıymetli bilim adamları çıktı. Çok kıymetli şairler çıktı. Felsefeciler çıktı. Siyaset adamı anlamında, Türkiye, Avrupa ve dünyada tanınan kişi anlamında Mevlüt Çavuşoğlu bir ilktir. Kendisinden gururla bahsediyoruz. İleriki dönemlerde, yaşı da genç, Alanya’dan bir başbakan, cumhurbaşkanı neden çıkmasın? Bu da bizim için bir gurur kaynağı. Hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin, Alanya’mızın öz evladının iyi noktalarda olması bizi de gururlandırır. Alanya açısından baktığımız zaman, önümüzdeki dönem Çavuşoğlu’nun ve Lütfi Elvan’ın vaatleri çerçevesinde çok verimli bir dönem yaşayacağımızı düşünüyorum. Bu bakımdan bize medya olarak ciddi görevler düşüyor. Bizler de bu vaatlerin takipçisi olacağız" dedi.
'ALANYA BASINI HİZMETLERDE PAY SAHİBİ'
Çavuşoğlu, AGC'de yaptığı konuşmada ise şu mesajları verdi: Basın mensupları olarak sizler seçim sürecinde üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yaptınız. Gayet objektif, dengeli bir şekilde, aday arkadaşlarımın ve diğer siyasi partilerin de vermek istediği mesajları en iyi şekilde yansıttınız. Şehrin beklentilerini seçim döneminde sık sık vurguladınız. 14 yıllık siyasi hayatımda Antalya ve Alanya'ya getirdiğimiz birçok hizmette sizin payınız da çok fazla. Birlik beraberlik içinde birçok sorunun üstesinden geldik. Alanya basınına bundan sonra da çok önemli görevler düşüyor. Alanya’nın eksiklerini iyi görüyorsunuz. Vatandaşlarımızın arasındasınız. Onların görüşlerini alıp iyi yansıtıyorsunuz. Özellikle uyarıcı ve yapıcı eleştirilerinizden bundan sonra da faydalanmak istiyoruz."
Çavuşoğlu, gazetecilerle sohbeti sırasında "Sizin yeniden Dışişleri Bakanı mı yoksa Kültür ve Turizm Bakanı mı olacağınız merak ediliyor. Siz hangi bakanlığı istiyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine "Benim herhangi bir makam beklentim veya isteğim yok. Sayın başbakanımız, sayın cumhurbaşkanımız bana hangi görevi verirlerse, o görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım" dedi. Çavuşoğlu, daha sonra şehirde taziye ziyaretlerinde bulundu. Çavuşoğlu, elektrik çarpması sonucu komaya giren, Alanya'nın sevilen simalarından olan Alin Otel sahibi Şevki Mütevellioğlu'nun, Alanya Anadolu Hastanesi'nde bekleyen yakınlarına da 'Geçmiş olsun' ziyaretinde bulunduktan sonra G-20 Zirvesi için Antalya'ya hareket etti.   


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 16.11.2015 00:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349