banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Uyuşturucu koması bu hale soktu

Konya’da uyuşturucu komasına girdiği iddia edilen iki genç kız, parkta baygın halde bulundu

GÜNCEL 06.08.2014, 09:46 06.08.2014, 09:04
Uyuşturucu koması bu hale soktu
banner404
KONYA'DA uyuşturucu komasına girdiği iddia edilen iki genç kız, parkta baygın halde bulundu. Sağlık görevlilerinin ayıltmak için uğraştığı genç kızlar, kendilerine gelmeyince hastaneye kaldırıldı.
Olay, merkez Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesi’nde bulunan Nene Hatun Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşlarıyla birlikte önce uyuşturucu haplardan, ardından da alkol alan B.A. (16) ve N.Y., aldıkları maddelerin etkisiyle kendinden geçti. Genç kızları çimlerin üzerinde yatarken gören vatandaşlar, şüphelenerek durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polislerin uğraşları kızları kendine getirmeye yetmeyince 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Sağlık görevlileri de genç kızları kendine getirmek için bir süre uğraşırken, muayene sırasında B.A’nın ağzından köpük geldiği görüldü. Durumu ciddi görünen N.Y. ise hemen ambulansa alındı. Sağlık görevlisi B.A’yı ne içtiğini öğrenmek için konuşturmaya çalıştı ancak genç kız tepki vermedi. Uzun uğraşlara rağmen kendine gelmeyen B.A.’nın da sağlık ekipleri tarafından ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavisi sürüyor.
Baygın halde bulunan kızlardan N.Y’yi tanıdığını söyleyen bir genç kız ise, polise bilgi verdi. Komaya girmeden önce arkadaşlarıyla birlikte parkta oturdukları sırada yanlarına gittiklerini söyleyen genç kız, "Alkol içerken durumları çok kötüydü. Ayıltmaya çalıştık, kaldırdık. Yanımızda da bir abi vardı. Beraber dükkana götürdük. Ayıltmaya çalıştık. Hap içmiş gibi görünüyorlar. Benim arkadaşım hap içen biri değil ama içki içtiklerini gördüm” dedi.
Genç kız ve yardım ettiğini söylediği erkek arkadaşı, daha sonra bilgisine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.
(İHA)
Yorumlar (0)