banner468

UYAR'A VİZE

MHP İlçe Kongresi'nden zaferle ayrılan taraf Cafer Uyar oldu. 420 delegenin oy kullandığı kongrede sandıklar saat 17.00’de açılırken, sayım işlemine göre oy kullanan 420 delegeden 418’inin oyu geçerli sayıldı. 253 delegeden vize alan Cafer Uyar yeniden MHP İlçe Başkanı oldu. Başkan adayı İbrahim Görüş ise 165 delegeden oy alabildi.

UYAR'A VİZE

MHP İlçe Kongresi'nden zaferle ayrılan taraf Cafer Uyar oldu. 420 delegenin oy kullandığı kongrede sandıklar saat 17.00’de açılırken, sayım işlemine göre oy kullanan 420 delegeden 418’inin oyu geçerli sayıldı. 253 delegeden vize alan Cafer Uyar yeniden MHP İlçe Başkanı oldu. Başkan adayı İbrahim Görüş ise 165 delegeden oy alabildi.

13 Şubat 2012 Pazartesi 00:05
UYAR'A VİZE
banner404
 GÜNÜN HABERİ/ALPER KUTAY 

'BUGÜN BİR BAYRAM YAŞADIK' 

OY sayım işleminden sonra kürsüye İbrahim Görüş'le birlikte çıkarak partilileri selamlayan Cafer Uyar, "Alanya'nın tarihi kimliğine yakışan bir süreç yaşadık. Sevgi ve ahlak, tüm kurallarıyla uygulandı. Bugün bir bayram yaşadık, çünkü yüzde 99 katılım sağladık. Bugünden tezi yok MHP'de yepyeni bir dönem başlayacak" dedi.

'BİR, İRİ VE DİRİLİK STARTI'

GÖRÜŞ ise, 88 oy farkla kaybettiği seçimin ardından yaptığı konuşmada "Bu kongre, MHP'nin Alanya'da bir olma, iri olma, diri olmasının, bunun başlangıcının yapıldığının göstergesidir. Şahsıma ve ekibime destek veren herkese teşekkür ediyorum. Demokrasinin bütün güzelliklerinin sergilendiği bir kongre süreci yaşadık, gururluyum" dedi.MHP İlçe Kongresi’nden zaferle ayrılan taraf Cafer Uyar oldu. Toplam 420 delegenin oy kullandığı kongrede sandıklar akşam saat 17.00’de açıldı. Yapılan oy sayım işlemine göre oy kullanan 420 delegeden 418’inin oyu geçerli sayılırken, 253 delegeden oy alan Cafer Uyar, yeniden MHP ilçe başkanı oldu. Kongreye iddialı giren İbrahim Görüş ise 165 delegeden oy alabildi. Rakibi Görüş’e 88 oy fark atan Uyar, “Yarından itibaren MHP’de yeni bir dönem başlıyor” diye konuştu. MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı'nın dün Alanya Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği ilçe kongresine katılım üst düzeydeydi. Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Edirne Milletvekili Mustafa Erdem, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Antalya Milletvekili Mehmet Günal, eski milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, belde belediye başkanları ile çok sayıda partili ve delege katıldı.
BAHÇELİ’NİN MEKTUBU OKUNDU
Sabah saat 10.00’da başlayacağı açıklanan kongre, misafirlerin beklenmesi ve hazırlıkların tamamlanamaması nedeniyle ancak saat 11.30 sularında başladı. Emniyet güçleri, Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur nezaretinde düğün salonu içerisinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, salona giren tüm partililer ve delegelerin üzeri tek tek arandı. Kongrede divan heyetine ise yıllardır MHP içerisinde gizli bir savaş halinde oldukları konuşulan Hüseyin Yıldız ile Osman Doğan seçildiler. Divan heyeti oluşturulmasının ardından MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli’nin partililere ve delegelere hitaben yazdığı mektup okundu.
‘MHP’DE AYRIŞMA BİTECEK’
Kongrenin başlangıcında MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar faaliyet raporunu okurken, ilk siyasi konuşmayı ise İbrahim Görüş gerçekleştirdi. Konuşması sırasında bir hayli heyecanlanan Görüş, “Gelişiniz, işiniz, gidişiniz güzel ola” diyerek söze başladı. Bugüne dek görev yapan tüm ilçe başkanları ve parti yöneticilerine teşekkür eden Görüş, “Bu insanların özverili çalışmaları olmasaydı bizler burada olamazdık” dedi. Kongrelerin siyasi partilerin geleceğinin konuşulduğu yerler olduğunu ifade eden Görüş, oturduğu koltuktan güç alan değil, oturduğu koltuğa güç verecek insanlara ihtiyaç duyduklarını belirterek, “İnsanların önünü açacağız. Hiç kimsenin önünü tıkamayacağız. Bilime, modern siyasete ve iletişime önem vereceğiz. Parti içi seminerler düzenleyeceğiz. Aidiyet duygumuzu geliştirip yerel ve genel seçimlerde çok daha başarılı olacağız. Bugün Türkiye’de bir ayrışma, yarılma ve bölünme görüyoruz. Bu çabaların hızla arttığını hissediyoruz. Herkes birbirine farklı bakıyor, insanlar gruplara ayrılıyor. Bunların hepsini birbirimize destek vererek ortadan kaldıracağız” dedi.
‘YILDIZ’IN KUKLASI DEĞİLİM’
Görüş’ün ardından söz alan ve konuşmasının tamamını ezberden yapan Cafer Uyar’ın sözleri ise partililer ve delegeler tarafından sık sık alkışlarla kesildi. 40 yıldır ülkücü olduğunu söyleyen Uyar, “Zerre kadar defom varsa, yüce Mevla’m yarın bana bu görevi nasip etmesin. Bugüne dek yapılan tüm yerel ve genel seçimlerde kim aday olursa olsun arkasında koşturdum, bir gün olsun dinlenmedim. Benim için ‘Hüseyin Yıldız’ın kuklası’ dediler, ‘Oturduğu koltuktan güç alıyor’ diye söz ettiler. Ben bu koltuktan güç ve destek almayacağım da nereden alacağım. Bir yerde oy vardı da ben onu alıp denize mi attım” diye konuştu.
‘ELİMİ HAVADA BIRAKTILAR’
Uyar, şöyle devam etti: “Birileri gelip çalışmak istedi de biz mi engelledik. En başarılı seçim geçiren üç ilçeden birisiyiz. Bana şu seçim sürecinde, ‘İhtiyar, dizinin dermanı yok, ayağa kalkacak hali yok’ bile dediler ama arkamda yüzlerce dipçik gibi arkadaşım var. Onlarla yola çıkacağım, bakın neler başaracağım. 29 Mart 2009’da Alanya Belediyesi’ni alamadık, üzgünüm. Eğer adayımız bir yerde hata yaptıysa çıkaralım artık içimizden bir aslan, seçimi onunla kazanalım. Muhalif arkadaşlarımız ‘Ayrıştık’ dediler. Oysa ben 2009’da elimi onlara uzattım, elim havada kaldı. Cenabı Allah’ım benim yüreğime sevgiyi, saygıyı damlatmış. Ama adama, birilerine bunu vermemişse ben ne yapayım. 2009’da Türkiye’de en başarılı üç ilçeden biri olmuştuk, bundan sonra Türkiye’de tek olmak istiyorum, Alanya’daki tüm belediyeleri kazanmak istiyorum. Elbette bunu sizlerin desteğiyle başaracağım.”
‘GÖRÜŞ BENİM CANIM CİĞERİM’
10 Ocak 2010’da bir araba aldığını, taksitinin daha yeni bittiğini belirten Uyar, “Ama borcu bitmeden araba bitti. İki sene dolmadan 60 bin kilometre yol yaptım. Bu arabayla bir kere Tokat’a, iki kere de İzmir’e gittim. Geri kalan kilometreyi bu dava için yaptım, bundan sonra da var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Görev sürem boyunca kalbini kırdıklarım olduysa, herkesten özür diliyorum. Hakkınızı helal edin. Başkan adayı olan İbrahim Görüş benim canım ciğerim, kardeşimdir. Allah ondan razı olsun. Onun aday olması, 55 yaşındaki ihtiyar Cafer Uyar’ın tüm huzurunu geri getirdi. Eğer seçimi kazanırsa yanında Cafer Uyar gibi bir ağabeyi olacak. Ama ben kazanırsam onları yanımda görmek isterim” dedi.
UYAR FAZLA DEĞİŞİM YAPMADI
Uyar’ın konuşmasının ardından kongre İlçe Seçim Kurulu’na devredildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem ise hem Cafer Uyar hem de İbrahim Görüş’ün ellerini havaya kaldırarak, “Sandıktan kim çıkarsa çıksın kazanan MHP olsun” temennisinde bulundu. Cafer Uyar’ın listesinde şu isimler yer aldı: Abil Gündoğdu, Ahmet Öztürk, Aytekin Demir, Dilaver Çekiç, Erol Yıldırım, Fazıl Okan Şen, Hacı Mevlüt Zavlak, Halit Akbulut, Hilmi Er, Hüseyin Şahinkaya, Hüseyin Yiğit, Kamil Çiçek, Kemal Demir, Mehmet Ali Tuncer, Mehmet Duran Atalay, Öcal Burakçın, Sami Kasmuş, Türker Babalık, Uğur Oğuz, Yavuz Karataş, Yücel Apaydın, Zöhre Kocabeyoğlu. İbrahim Görüş’ün listesinde ise şu isimler yer aldı: Celal Mercan, Mevlüt Akış, Abdullah Uyar, Hacı Tok, Abdurrahman Duman, Şefik Bahçe, Ali Erdem, Osman Özkan, Ferdi Sıray, Hasan Gürsel Hacıhamdioğlu, İsa Akar, Adem Aksoy, Kerim Atar, Mustafa Gündoğmuş, Mikail Ülker, Bekir Sami Metin, Hakan Kandemir, İsa Emiroğlu, Enver Erşahan, Atilla Baysal, Murat Özsoy, Süleyman Kütürüp.DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 12.02.2012 22:33
Anahtar Kelimeler:
uyar a vize
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349