Ünlü yazar Yeni Alanya'da

'Bitmeyen Oyun' adlı kitabı 88 baskı yapan, 15 kitabı bulunan ünlü yazar Metin Aydoğan Yeni Alanya Yazı Ailesi'ne katıldı

Ünlü yazar Yeni Alanya'da
banner404

TÜRK tarihini, Atatürk'ü ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları belgeleriyle okura aktardığı kitaplarıyla Türkiye'de geniş kitleleleri etkileyen ünlü yazar Metin Aydoğan, Yeni Alanya Yazı Ailesi'ne katıldı. 
'Bitmeyen Oyun' adlı kitabı 88 baskı yapan, defalarca kez baskı yapan 15 kitabı bulunan Metin Aydoğan, tarihe ışık tutacak yazılarıyla Yeni Alanya okurlarıyla buluşacak. Alanya'nın tanınmış simalarından Tahir Sertkaya'nın yakın dostu olan Aydoğan, bu vesileyle Alanya'ya da ilgili bir yazar. Tahir Sertkaya, girişimiyle Yeni Alanya Ailesi'ne kazandırdığı Metin Aydoğan hakkında "Türkiye'nin en onurlu ve üretken ulusal aydınlarından biridir. Alanya halkı, fazlasıyla kendisinden istifade edecektir" dedi.  
METİN AYDOĞAN KİMDİR?
Metin Aydoğan, 1945 yılında Afyon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de, yüksek öğrenimini Trabzon'da tamamladı. 1969'da Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek öğrenimi dışında tüm yaşamını İzmir'de geçirdi. Örgütlü toplum olmayı uygarlık koşulu sayan anlayışla, değişik mesleki ve demokratik örgütlere üye oldu, yöneticilik yaptı. Çok sayıda yazı ve araştırma yayınladı, sayısız panel, konferans ve kongreye katıldı. Sürekli ve üretken bir eylemlilik içinde Metin Aydoğan yaşamı boyunca yazdı, yaptı ve anlattı. Evli ve iki çocuk babası olan Aydoğan'ın Türkiye İçin Notlar 1838-2018'ten başka yayımlanmış Nasıl Bir Parti Nasıl Bir Mücadele, Bitmeyen Oyun,Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler, Yeni Dünya Düzeni Kemalizm ve Türkiye, Avrupa Birliği'nin Neresindeyiz, Ekonomik Bunalımdan Ulusal Bunalıma, Antik Çağdan Küreselleşmeye Yönetim Gelenekleri ve Türkler, Ülkeye Adanmış Bir Yaşam-Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı adlı çok okunan kitapları vardır. Kitap alma imkanı olmayanlara kargo parasını da kendisi ödeyerek bugüne kadar 31 bin kitap dağıtan Aydoğan'ın toplam yayınlanmış kitap sayısı 15'dir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479