banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Turizmciden alternatif eğlence

Turizmin deniz, güneş ve kumdan ibaret olmadığını göstermek isteyen turizmci Orkan, Türk hamamı fikrinden hareketle farklı bir eğlence kültürü oluşturdu

GÜNCEL 31.07.2014, 07:38 31.07.2014, 06:43
Turizmciden alternatif eğlence
banner404

 ALANYA'DA Türk hamamı fikrinden yola çıkarak 2010'da kurulan 'Aqua City' adlı işletme, bünyesindeki yağmur odası, kar odası, tuz odası, köpük mağarası, rafting nehri, çamur havuzu ve jakuzi gibi unsurlarla farklı bir SPA kültürü oluşturdu.

Acentalar aracılığıyla otellerinden alınan müşteriler, tesiste Türk hamamı, aquapark ve SPA uygulamalarının keyfini yaşadıktan sonra kendilerine ikram edilen Türk çayını içerek otellerine bırakılıyor.
'TURİZM DENİZ, GÜNEŞ, KUMDAN İBARET DEĞİL'
Aqua City Turizm Kompleksi sahibi Ali Orkan, Türk turizminin sadece deniz, güneş ve kumdan ibaret olmadığını, farklı seçeneklerin de bulunduğunu göstermek ve turistlerin daha güzel vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla bu tesisi kurduklarını söyledi. Yaklaşık 5 yıl önce klasik Türk hamamı fikrinden hareketle, bunu daha eğlenceli hale getirmek düşüncesiyle farklı bir SPA sektörü oluşturmaya çalıştıklarını belirten Orkan, "Tesisimizde klasik Türk hamamının yanısıra yağmur odası, kar odası, tuz odası, köpük mağarası, rafting nehri, çamur havuzu ve jakuzi gibi farklı alternatifler sunduk. Bunu aquapark ile renklendirerek hamam kültürümüzü eğlenceli hale getirmeye çalıştık" dedi.
Yorumlar (0)