Turizm Bakanı Alanya'da otelcilerle buluştu

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen turizm toplantısında konuşan Başkan Türel "Kim Alanya için vaatlerini gerçekleştirebilir? Kim Alanya’ya daha iyi hizmet yapabilir? Bunların muhasebesini siyasi önyargılara takılmadan çok iyi yapmamız lazım" dedi 

Turizm Bakanı Alanya'da otelcilerle buluştu
banner404

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Rubi Platinum Otel’de gerçekleştirilen turizm zirvesinde yaptığı konuşmada hem turizmi hem de yerel seçim sürecini değerlendirdi. Başkan Türel, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

‘YATIRIMLARIMIZ SON 5 
YILDA 40 KAT ARTTI’

“7 sene sonra ilk defa bir turizm bakanını birlikte ağırlıyor olmanın mutluluğu içerisindeyim. Sorunları yerinde dinlemenin her daim bir farkı vardır. Bunun da altını çizmek gerekiyor. Antalya’da turizm sektörlerin lokomotifi. Antalya’da ve özellikle Alanya’da turizm tarihi çok eskilere dayanıyor. Alanya’da turizm hareketliliğini çocuk yaşlarımdan bu yana gören bir kişiyim. Alanya’nın ekonomimize sağladığı katma değer çok önemli. Bunun geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar da çok önemli. Büyükşehir Yasası’yla birlikte 2014 itibariyle Antalya dışındaki gözde ilçelerimizde hizmet imkanı bulduk ve önceliğimiz alt yapı oldu. Alanya’nın alt yapısına yönelik çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. 2013 senesinde Büyükşehir Yasası’yla birlikte hizmet alanımızı genişletmeden evvel Gazipaşa’dan Kaş’a kadar merkez dışındaki 539 köyümüzde toplamda yapılan yatırım miktarı sadece 10 milyon liraydı. Peki, bizim dönemimizde durum ne? Sadece 1 yılda, 2018’de yatırım miktarı 40 kat farkla 400 milyon lira oldu. Şimdi Alanya’da da alt yapı ağırlıklı çalışmalarımızı tamamlayarak turizmin önünü açacak projeler için çalışacağız. Bu dönemde Alanya’mıza, özellikle turizm sektörüne değer katacak projelerimizi sizlere sunduk.

‘SİYASET DEĞİL HİZMETLER, PROJELER YARIŞSIN’ 
Önümüzde bir yerel seçim süreci var. 31 Mart’tan sonra iktidar değişmeyecek. Genel başkanlar değişmeyecek. Bizler bu seçimde yerelde hizmet edecek idarecileri seçiyoruz. Bizlerin bu seçimlere Alanya gözüyle bakmamız gerekiyor. Kim Alanya için vaatlerini gerçekleştirebilir? Kim Alanya’ya daha iyi hizmet yapabilir? Bunların muhasebesini siyasi ön yargılara takılmadan çok iyi yapmamız lazım. Siyaset değil hizmetler yarışsın. Adaylar değil projeler yarışsın. Biz çok iddialıyız. Bu bahsettiğimiz projeleri Alanya’ya sadece biz kazandırabiliriz. Antalya’da bizim olmadığımız süreçte merkez ilçelerde yaprak kıpırdamadığına sizler de şahitsiniz. Siyasi yaşamım boyunca her daim söylediğim gibi benim için önce Antalya, Alanya, sonra siyaset geliyor. Alanya penceresinden bakmamız gerekiyor. İnsanlar hayatlarında kendilerine gelen fırsatları iyi değerlendirirlerse başarılı oluyorlar. İbradı’dan Mehmet Ersoy, Söbüçimen’den Mevlüt Çavuşoğlu, her ikisi de bu toprakların evlatları. Bu fırsatları çok iyi değerlendirdiğimizde Alanya turizminin çok daha iyi noktalarda olacağına hiç şüphem yok. Önerilerini almak ve sorunlarını dinlemek üzere bugün aramızda. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu dönemde bir başka şansımız Cumhur İttifakı ile birlikte daha güçlü yola devam etmemiz. Bütün arkadaşlarımızla omuz omuza yürüyoruz. 15 yıllık siyasi yaşamımda siyasi ayrım gözetmedim. Alanyamızı çok özel ve güzel değerlere sahip bir destinasyon, bir dünya cenneti olarak görüyoruz. Alanyamızı siyasetin kısır çekişmelerine kurban etmeden, Alanya’nın geleceğine yönelik düşüncelerle hareket edeceğinize inancımı ifade ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479