banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Turistlere çamur banyosu

Turizmci Ayhan Kızılsavaş, 14 bin metrekare alana kurduğu Peloid Antalya adlı tesisinde, turistlere Dalyan'dan çamur, Himalayalar'dan tuz getirtti

GÜNCEL 05.08.2014, 11:48 05.08.2014, 10:56
Turistlere çamur banyosu
banner404
ANTALYA'DA turizmci Ayhan Kızılsavaş, 14 bin metrekare alana kurduğu Peloid Antalya adlı tesisinde, turistlere Dalyan'dan çamur, Himalayalar'dan tuz getirtti. SPA sektöründe faaliyet gösteren Antalyalı turizmci Ayhan Kızılsavaş, Serik’in Yukarı Kocayatak'ta günlük bin kişinin rahatlıkla hizmet alabileceği SPA köyü kurdu. 3 milyon Euro’luk yatırımla hizmete giren ve Osmanlı izleri taşıyan mimarisi ile dikkat çeken tesiste Türk hamamı, sauna, buhar banyosu, tuz odası, masaj, ozon cilt bakımı, yüzme havuzu, çamur banyoları, restoran, kafeterya, VIP oda hizmeti ve oyun alanları bulunuyor. 

ALTERNATİF SAĞLIK TURİZMİ
Alternatif sağlık turizmi açısından önemli bir yatırım yaptıklarını belirten Ayhan Kızılsavaş, çamur banyolarında kullanılan çamurun Sağlık Bakanlığı'nın onaylı tek çamuru olan Dalyan çamuru olduğunu söyledi. Kızılsavaş, "Dalyan çamurunu buraya getirmek istedik. Serüven böyle başladı. Kaynağından çıkartılarak getirilen Dalyan çamuru, içeriğindeki hümik asit sayesinde bakteri oluşumunu engelleme ve ayrıca anti-fungal, anti enflamatuar özellikleriyle biliniyor. 30 kiloluk fabrikada öğütülüp toz halinde getiriyoruz. Burada artırılmış su ile çamur haline getiriyoruz. Kurutularak toz halinde gelen çamur tesisimizde tekrar arıtılmış suyla hazırlanıyor. İlk etapta 1,5 TIR yani 150 kilo kadar ilk etapta çamur getirdik. Ayrıca biberiye, gül ve adaçayı, aromalı çamur banyosu da bulunuyor" dedi.

TURİSTLERDEN BÜYÜK İLGİ
Tesis Müdürü Berna Çağlar ise Turistlere Dalyan çamurunun yanı sıra Himalayalar'dan da tuz getirildiğini kaydetti. Çamur banyosu ve kurulan tuz odalarına turistlerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Çağlar, "Özellikle Rus turistler çamur banyosuna ilgi gösteriyor. Dalyan çamurunun ününü duyan turistler Antalya'da da çamur banyosu yapmak istiyor" diye konuştu.
Tesiste çamur havuzlarına giren turistler de, Türk hamamı, sauna, buhar banyosu, tuz odası, masaj, ozon cilt bakımı, yüzme havuzu gibi alanlarda gün boyu vakit geçiriyor.

Yorumlar (0)