banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

THY'nin İsrail seferleri iptal

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Tel Aviv seferini yapan 2 uçağı, Ben Gurion Havalimanı'nın çatışmalar yüzünden güvensiz olması nedeniyle geri döndü

GÜNCEL 24.07.2014, 01:00 24.07.2014, 00:04
THY'nin İsrail seferleri iptal
banner404
TÜRK Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Tel Aviv seferini yapan 2 uçağı, Ben Gurion Havalimanı'nın çatışmalar yüzünden güvensiz olması nedeniyle geri döndü. Son dönemde Filistin'e yaptığı saldırıların ardından bütün dünyanın tepkisini çeken ve birçok ülke ile arası açılan İsrail'e bir darbe de THY'den geldi. THY Basın Müşaviri Ali Genç, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "THY mevcut şartları değerlendirerek Tel Aviv seferlerini 24 saat süreyle durdurma kararı aldı. Durum yakından izlenmekte olup, gelişmelere göre uçuşlarla ilgili karar gözden geçirilecek" dedi.
DEV ŞİRKETLER UÇUŞLARI DURDURDU
ABD'den Delta, Almanya'dan Lufthansa, Hollanda'dan KLM ve Fransa'dan Air France de İsrail'deki güvenlik sorununu gerekçe göstererek yapılan uçak seferlerini iptal ettiler. Delta Havayolları, ikinci bir duyuruya kadar Tel Aviv'e olan uçak seferlerini durdurduklarını açıkladı. US Airways ve United Havayolları da salı günü Tel Aviv'e yapılacak uçak seferlerini iptal etti. Delta Havayolları, Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı ile New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı arasındaki tüm uçuşları süresiz olarak askıya aldı. Delta Havayolları'ndan yapılan açıklamada, salı günü John F. Kennedy Havalimanı'ndan Tel Aviv'e gitmekte olan, içinde 273 yolcu ve 17 mürettebat bulunan DL468 sefer sayılı uçağın güvenlik gerekçesiyle Akdeniz üzerindeyken havada geri dönerek Paris-Charles Gaulle Havalimanı'na indiği bildirildi. ABD'nin önde gelen havayolu şirketlerinin İsrail uçuşlarını askıya almasından sonra, Avrupa ülkeleri havayolu şirketleri de güvenlik gerekçesiyle İsrail'e olan seferlerini durdurmaya başladı. Lufthansa, KLM ve Air France da İsrail'e yaptıkları uçak seferlerini askıya aldıklarını açıkladı. ABD Federal Havacılık Dairesi, tüm Amerikan havayolu şirketlerine önümüzdeki 24 saat boyunca Tel Aviv'e uçuş yapmalarını yasakladığını bildirdi.

Yorumlar (0)