banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Terim: Alanyalılar adına çok sevindim

3 Ocak 2013 tarihinde uçuş sponsoru olduğu GS'yi GZP'ye uçurmayı reddeden THY, bugün GZP'ye ilk seferini yaptı. O tarihte ısrarla GZP'ye uçmak isteyen ve GS'yi Pegasus'la GZP'ye uçuran Fatih Terim, THY'nin GZP'ye inişini yorumladı

GÜNCEL 25.07.2014, 13:34 25.07.2014, 14:17
Terim: Alanyalılar adına çok sevindim
banner404
ALANYA bugün tarihi günlerinden birini yaşadı. THY'nin Hasankeyf adlı Airbus 320 uçağı, bugün 10.15'te İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na (GZP) gerçekleştireceği ilk uçuş için kalkış yaptı. TK 2592 sefer sayılı Airbus 320 uçağı, saat 11.20'de GZP'ye indi. Günde 2, haftada 14 sefer yapacak THY'nin kış aylarında da uçuşlarını sürdürecek oluşunu "THY'nin gelişi turizme doping olur, kış turizmi başlar. GZP artık tutulamaz" şeklinde değerlendiren Alanyalı turizmciler büyük mutluluk yaşadı. 
TERİM: ÇOK MUTLU OLDUM 
THY uçağının GZP'ye inişinin ardından Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'i telefonla arayan Alanya'nın İsveç Fahri Konsolosu, Galatasaray Kongre Delegesi ve Elysee Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Tokuş, Terim'e THY'nin GZP'ye indiğini söyledi. Terim "Alanyalılar adına çok sevindim. Bu durumda, en kısa sürede THY ile Alanya'ya uçmamız gerek" dedi. 
GS'Yİ PEGASUS UÇURMUŞTU
Terim, geçen yıl Galatasaray Teknik Direktörü olarak görev yaparken devre arası kampı ve bazı hazırlık maçları için Alanya'yı tercih etmişti. Galatasaray'ın uçuş sponsoru olan THY, 3 Ocak 2013 tarihinde GZP'ye uçmayı reddetmiş, aynı tarihte Antalya Havalimanı'na inmeyi önermişti. Terim, Antalya'dan Alanya'ya karayolu ile ulaşımın 2 saatten fazla sürmesi ve Hilmi Tokuş'tan GZP ile ilgili aldığı bilgilerin ardından GZP ısrarını sürdürmüştü. Terim, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'yı telefonla aramış ve Galatasaray'ı GZP'ye uçurmasını istemişti. Ve Pegasus, 3 Ocak 2013 tarihinde THY'nin uçmayı reddettiği GZP'ye Galatasaray'ı indirmişti. Bu iniş, hem GZP'nin üst düzey tanıtımını yapmış, hem de GZP karşıtlarına büyük bir ders vermişti. 
Yorumlar (0)