banner468

Tepki hikaye Tayyip şahane

ALANYA, bu ay içerisinde TBMM'den geçmesi beklenen Büyükşehir Yasası ile Antalya'nın alt belediyesi olacak. 50 ilden daha büyük olan Alanya'nın alt belediye olmaması için 1 Haziran'da gerçekleştirilen Büyükşehir Yasası'na Hayır Mitingi'ne tüm çabalara karşın sadece 1500-2 bin kişi katılmıştı. Ancak dün, partisinin il kongresine katılmak üzere Antalya'ya gelen Başbakan Erdoğan, tam 4 bin Alanyalı'yı çekti.

Tepki hikaye Tayyip şahane

ALANYA, bu ay içerisinde TBMM'den geçmesi beklenen Büyükşehir Yasası ile Antalya'nın alt belediyesi olacak. 50 ilden daha büyük olan Alanya'nın alt belediye olmaması için 1 Haziran'da gerçekleştirilen Büyükşehir Yasası'na Hayır Mitingi'ne tüm çabalara karşın sadece 1500-2 bin kişi katılmıştı. Ancak dün, partisinin il kongresine katılmak üzere Antalya'ya gelen Başbakan Erdoğan, tam 4 bin Alanyalı'yı çekti.

11 Haziran 2012 Pazartesi 04:00
Tepki hikaye Tayyip şahane
banner404

 GÜNÜN HABERİ/KERİM TOKSÖZ

ALANYA BAŞBAKAN ERDOĞAN'A KOŞTU 

AKP İlçe Başkanı Güney'in organizasyonu ile, 38 otobüs, 27 minibüs ve özel araçları dolduran yaklaşık 4 bin Alanyalı, adeta Antalya'ya akın etti. Başbakan, konuşmasında Büyükşehir Yasası'ndan hiç bahsetmedi. Alanya'dan giden heyetler de, bu konuyu gündeme getirme yönünde en küçük bir çaba sarfetmedi. Bu konu siyasi kulislerde "Bir pankartla Alanya'nın İl olma hakkı vurgulanabilirdi. Alanya'ya bir pankartı çok gördüler" şeklinde yorumlandı. 

OTOYOL, AHEP VE HAVALİMANI ÖRNEĞİ

BAŞBAKAN Erdoğan, konuşmasına turizmle başladı ve "Son 9,5 yılda her alanda olduğu gibi turizmde de dünyanın parlayan yıldızı olduk. Geldiğimizde 13 milyon turist vardı, şimdi 31 milyonu aştı" dedi. Başbakan'ın Alanya'ya ilişkin sözleri ise şöyleydi: Alanya Otoyol Projesi çalışmalarımız sürüyor. Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi'ni biz kurduk. Gazipaşa Havalimanı'nı biz hizmete açtık, şimdi bu havalimanı çalışıyor. 


ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya İl Kongresi'ni dün Kepez Hasan Doğan Stadyumu'nda yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı kongreye Antalya'dan binlerce kişi katıldı. Alanya da mitinge 4 bin kişiyle katıldı ve tribünlerdeki yerini aldı. İlçe Başkanı Hüseyin Güney'in başkanlığındaki AKP, 38 otobüs, 27 minibüs ve yüze yakın özel araçla katıldı. Alanya Adliye Sarayı önündeki konvoy, diğer ilçe teşkilatlarına da örnek teşkil etti. 
BAŞKANLAR ORADAYDI
AKP'li Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu, Emişbeleni Belediye Başkanı Nurettin Uludağ, AKP'li Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Girenes, Mustafa Berberoğlu, Erol Fazlıoğlu, Kadriye Görücü ve Samet Uğurlu da kongreyi takip etti. 
AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, "Antalya, kendine yakışan kongresini yaptı. Milletine hizmet eden liderine ve partisine olan sevgi selini bir kez daha gösterdi. Ben Alanya'dan kongreye katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi. 


BAŞBAKAN Erdoğan, partisinin Kepez Hasan Doğan Stadyumu'nda düzenlenen il kongresinde, bugünkü il kongresinin hemen ardından kolları yeniden sıvayarak 2014 mahalli seçimleri için çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Bu kapsamda kapı kapı dolaşacaklarını ve Antalya'daki herkese ulaşacaklarını ifade eeden Erdoğan, şunları kaydetti: 
"Her bir kardeşimize ulaşacağız. Onlara özellikle de 2009 seçimlerinde, CHP tarafından Antalya'da verilen vaatleri hatırlatacak, o vaatlerin nasıl boş çıktığını anlatacağız, hafıza-i beşer nisyan ile maluldür, insanoğlu unutuyor. Geliyorum, acaba diyorum bu başkan bir şeyler yapmış mı diyorum Antalya'ya. Bakıyorum ki Menderes Bey neler yapmışsa, sadece onlar var, yapılan yeni bir şey yok. Bakıyorum merkezi yönetim olarak biz ne yapmışsak onlar var, bunun dışında bir şey yok. Ne yaptın sen? 2009 seçimlerinde ne gibi vaatler verilmişti CHP tarafından. Bakın ben size onların bazılarını hatırlatayım. Suyu ucuzlatacaktı, ucuzladı mı? Yoksa üzerine zam mı yaptı? Bu CHP, size Antalya'da ne dedi? '10 bin ev hanımı ve 5 bin genci sigortalı meslek sahibi yapacağız' dedi. Yaptı mı? Ev hanımları haftada 5 gün, günde 4 saat çalışacaktı, sigortaları ödenecekti, var mı böyle bir şey? Antalya'da elektrik faturası tarihe karışacaktı, karıştı mı? Ulaşımı, yoksulluğu, çevre kirliliğini, konut sorununu, esnafın sorununu çözecekti, çözdü mü? Her sabah Antalya'da 100 bin çocuğa süt dağıtacaktı, dağıttı mı? Şimdi hakkını yemeyelim. Ama Antalya'ya çok önemli, çok anlamlı bir festival kazandırdı. Almanya'daki bira festivalinin aynısını Antalya'ya taşıdı. Hatırlayın bir gencimiz de fazla kaçırdı ve biliyorsunuz öldü. 3,5 yılda yaptığı en anlamlı, en fazla iz bırakan eseri bu oldu. İşte 2014'te Antalya'da sizlerle birlikte bu zulme son vereceğiz."
Başbakan Erdoğan, 2014'te Antalya'yı bir dünya kenti markası yapmak için yerel projelere devam edeceklerini bildirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesinin, Kepez'de "Benim belediyem değil" diyerek yapması gereken yatırımları yapmadığını savunan Erdoğan, ancak buna rağmen Kepez'in bir ilçe belediyesi olarak kendi gayreti ile yapılanları başarı ile devam ettirdiğini söyledi.
"TURİZMDE DÜNYANIN YILDIZI OLDUK"
Hükümet olarak Antalya için projelerini aynı hızla sürdürdüklerini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
"Son 9,5 yılda her alanda olduğu gibi turizmde de dünyanın parlayan yıldızı olduk. Geldiğimizde 13 milyon turist vardı Türkiye'de; şimdi 31 milyonu aştık. Düşünün 8,5 milyar dolar turizm geliri vardı, ama şimdi hamdolsun, 23,5 milyar dolar turizm gelirine ulaştık. Antalya bu işte bir numara, turizmde bir numara. 2011 yılında dünyanın en çok turist ağırlayan 6. ülkesi olduk. Ülkemizin turizmdeki en önemli markası Antalya oldu. Bugün bütün dünya, Antalya'yı tanıyor. Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıyor. Biz bütün dünyada, ülkemizin güzelliklerinin tanıtımını yapıyoruz. Bu tanıtım çalışmalarında Antalya'nın çok özel bir yeri var. Antalya'ya dünyanın 4 bir yanından ziyaretçi geliyor, sadece deniz kıyısında tatillerini geçirmelerini yeterli görmüyoruz, inşallah uluslararası camiadan misafirlerimiz deniz kıyısındaki tatilleri yanında ören yerlerimizi, müzelerimizi yaylalarımızı gezsinler, böylece halkımız ve esnafımız daha fazla gelir elde etsin diye çalışıyoruz. Bunun için tarihi eserlerimizi, tabiatın yeşilini, denizin mavisini korumalı, tertemiz tutmalıyız. Antalya'da yaşayan, burada tatil yapan, gelip geçen bütün vatandaşlarımız, bütün esnafımız, kamu kurumlarından sivil toplum örgütlerine kadar sorumluluk sahibi herkes bu anlayışla hareket etmeli."
Antalya için hizmet üretmeye, eser üretmeye kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, bugünkü kongrenin ardından da Antalya'ya kazandıracakları 68 ayrı eserin açılışını yapacaklarını ifade etti.
ANTALYA'YA STADYUM MÜJDESİ
Antalya'ya ayrı bir müjdesi olduğunu belirten Erdoğan, şöyle dedi:
"Antalya için sözünü verdiğimiz stadyumla ilgili çalışmaları başlattık. Daha önce Büyükşehir Belediyesi bunu engellemişti, engelliği için yapılamadı. Yeni teşkilatlanma yasası ile kurduğumuz Çevre Şehircilik Bakanlığı ile artık bu iş tamamıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mız tarafından imarı proje onayı gibi yapılacak durumda. Yani burada büyükşehir belediyesinin vesaire dahli söz konusu değil. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ, Antalya için stadyumun yer alacağı spor kompleksinin yapım protokolünü imzaladılar."
Bunun için yer ve projenin hazır olduğunu ifade eden Erdoğan, "Mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait arsa üzerinde, UEFA standartlarına uygun 33 bin kişilik stadyumu Antalya'mıza kazandırıyoruz. Bu konuda gerekli talimatı Gençlik ve Spor Bakanı'mıza ve TOKİ'ye vermiş bulunuyorum" dedi.
Bunun yanında 10 bin kişilik kapalı spor salonunu da yapacaklarını bildiren Erdoğan, fevkalede bir durum olmadığı sürece 2014 gibi bunu bitireceklerini ifade etti.
Antalya'yla eğitim alanında verdikleri hizmetler hakkında da bilgi veren Erdoğan, iktidarları döneminde Akdeniz Üniversitesi bünyesinde 7 fakülte, 3 enstitü, 5 meslek yüksekokulu, 2 yüksek okul ve 8 araştırma ve uygulama merkezinin hizmete girdiğini kaydetti.
Akdeniz Üniversitesi'ne 11 bin kişilik stadyum kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, bugün o stadyumun da resmi açılışını yapacaklarını bildirdi.
Erdoğan, "Fakat bir tarafı açık tribün, bugün onunda müzakeresini yaptık. Rektörümüzle arkadaşlarım görüşecekler. İnşallah o açık tribünü de süratle kapalı hale getirip istiyoruz ki Antalyaspor, bu sezon maçlarını orada oynasın" dedi.
Büyük bir kongre merkezini de Antalya'ya kazandıracaklarını dile getiren Erdoğan, "Sağlıkta attığımız adımları biliyorsunuz. Sağlıkta özellikle Antalya'mıza büyük bir şehir hastanesini kazandıracağız. Şu ana kadar 340 milyon liralık yatırım yaptık" diye konuştu.
"AHEP'İ BİZ KURDUK"
Erdoğan, "Eğitimde neler yaptığımızı biliyorsunuz. 527 adet bilgisayar teknolojisi sınıfı kurduk. 2 yıl önce Uluslararası Antalya Üniversitesi'ni kurduk. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin (AHEP) kurulmasına izin verdik. Özel sektörlere ve vakıflara müsaade ediyoruz onlar yapıyor. Akdeniz Üniversitesi'ne 11 bin kişilik bir stadyum kazandırdık. Açık tribünü de kapalı hale getirip, Antalya Spor bu sezon maçlarını orada oynasın. büyük bir kongre merkezini de inşallah Antalya'mıza kazandıracağız. Sağlıkta özellikle Antalya'mıza yeni yatırımlar kazandıracağız" dedi. 
ALANYA ADLİYE SARAYINI BİTİRDİK
Antalya, Alanya, Korkuteli, Manavgat adalet saraylarını bitirdiklerini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kemer ve Kumluca adalet hizmet binalarının projeleri devam ediyor. Serik adalet hizmet binası ihale aşamasında. Sayın Bahçeli Serik'e gelmiş, orada demiş ki 'Hükümet buraya ne yaptı?' Ayıptır, ayıptır, ehli insaf olanlara bir sor, Serik'e neler yapıldı? Şu anda Serik hala keson sularından idare ediyor. Şimdi inşallah 1,5 yıl içerisinde Serik'e rahat rahat huzurla içebileceği suyu DSİ ile getiriyoruz, biz getiriyoruz.
Finike ilçesinin adalet hizmet binasını da yatırım programımıza aldık. TOKİ aracılığıyla Antalya'da bugüne kadar 3 bin 444 konut uygulaması başlattık, sahiplerine teslim ettik. Antalya, Manavgat, Konya, Kayseri'yi yüksek hızlı trenle birbirine bağlıyoruz. Proje çalışmaları başladı. 2013'te projeyi bitirip inşallah diğer altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra startını vereceğiz."
ALANYA OTOYOL PROJESİNDE ÇALIŞIYORUZ
2002 yılına kadar Antalya'da 196 kilometre bölünmüş yol olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, kendilerinin 9,5 yılda 284 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi.
Erdoğan, "15 kilometresini geçmiş yıllarda tamamlayarak trafiğe açtığımız Antalya Kuzey Çevre Yolu'nun geriye kalan kısmının ihalesini yapıyoruz. Antalya'yı, Ankara ve İzmir'e bağlayacak, Afyonkarahisar, Antalya, Alanya otoyolu proje çalışmaları devam ediyor" dedi.
Doğu Anadolu-Batı Karadeniz Bölgesi'ni Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak, Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri demiryolu hattını yaptıklarını belirten Başbakan Erdoğan, inşaatı devam eden demir yolu hattını 2013 yılı içerisinde bitirip hizmete sunmayı planladıklarını bildirdi.
"GAZİPAŞA YAT LİMANINI BİTİRECEĞİZ"
40 milyon liraya mal olan Demre yat limanının proje ve etüt çalışmalarının devam ettiğini de ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:
"Altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra hemen inşaatına başlayacak, inşallah 2014 yılında bitirmiş olacağız. Gazipaşa'da yapacağımız yat limanının proje sözleşmesi imzalandı. İnşallah yap, işlet, devret modeli ile hayata geçireceğiz. Terminal binası iflas etmişti, ikincisini yaptık ve Antalya'yı rahatlattık. AK Parti iktidarı bu. Orman ve su işlerinde 839 milyon TL'lik yatırım yaptık Antalya'ya. Bugüne kadar Dim Barajı başta olmak üzere 19 sulama projesi ve 25 taşkın koruma tesisini hizmete aldık. Bin gölet projesi kapsamında Antalya'da bu yıl içinde 70 bin dekar araziyi sulayacak olan 13 gölet inşaatının yapım ihalesini yapacağız. Antalya'da 2002'de 16 milyon lira tarımsal destek verilmişti. 2011'de 55 milyon verdik, 2012'de 29 milyon verdik."
"EKONOMİDE NEREDEN NEREYE GELİNDİ" 
AK Parti göreve geldiğinde iktidarda, MHP, DSP ve ANAP'ın olduğunu anımsatan Erdoğan, şunları belirtti:
"IMF'ye olan borcumuz 23,5 milyar dolardı. Biz devamlı ödedik, ödedik, ödedik. Şu anda IMF'ye olan borcumuz 1,7 milyar dolar. Nereden nereye geldik. Bizim Merkez Bankamızın kasasında döviz rezervi 27,5 milyar dolar. Peki şimdi Merkez Bankamızın kasasında döviz rezervi 91 milyar dolar. 27 milyar dolar nere 91 milyar dolar nere. İşte biz yere onun için sağlam basıyoruz. Bununla bitmedi. Devletin borçlanma faizi neydi biliyor musunuz- Yüzde 63. Şimdi ne oldu yüzde 8,5, yani 100 lira borçlanırken 63 lira faiz ödüyorduk. Nereden, nereye. Onun için zenginleşiyoruz. Enflasyon yüzde 30'du şimdi ne oldu- Yüzde 8'e düştü. Ama bunlar bunu görmek istemiyor. CHP'nin böyle bir idraki yok. MHP'nin yok, BDP'nin zaten böyle bir şeyi düşünmek gibi bir derdi yok. Ama biz dertliyiz, bizim derdimiz var. Daha güçlü olacağız. 230 milyar dolar milli gelire sahiptik, şu anda 772 milyar dolar milli gelire sahibiz. Nereden, nereye. İhracatımız neydi biliyor musunuz- 36 milyar dolar. 2011 sonu itibarıyla 135 milyar dolar oldu. 3 gün öncesi rakamını veriyorum 140 milyar dolara ulaştık ihracatta. Milletimizin inançlı ve kararlı duruşu ile inşallah çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. Hiç endişeniz olmasın."
Öte yandan Başbakan Erdoğan, Gazipaşa Havalimanı'nı da kendileri açtığını ifade ederek, "O havalimanı çalışıyor" dedi.
Bu arada, Başbakan Erdoğan'a, Antalya İl Kongresi'nde, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, bölge milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik etti.
  DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.06.2012 04:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349