Tartıştığı kadını darbettiği iddia edilen taksi şoförüne dava

Ümraniye'de, tartıştığı kadını darbettiği iddiasıyla tutuklanan taksi şoförü hakkında "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından 3 yıl 4 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı

Tartıştığı kadını darbettiği iddia edilen taksi şoförüne dava
banner404

ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki  Canan Ay'ın 21 Mayıs'ta kardeşiyle birlikte sokakta yürüdüğü esnada, yanından  geçmekte olan ticari taksinin sürücüsü Şenol Göktürkoğlu'nun hakaret içeren  sözler sarfetmesi üzerine taraflar arasında tartışma başladığı anlatıldı.

Müştekinin kendisine tepki göstermesi üzerine araçtan inen taksi  şoförü Göktürkoğlu'nun yumruk ve kafa atmak suretiyle Canan Ay'ı darbettiği  aktarılan iddianamede, yaşanan arbede sırasında Canan Ay'ın aracın açık olan  kapısından içeriye girdiği kaydedildi

İddianamade, bu sırada taksi şoförü Göktürkoğlu'nun da aracını hareket  ettirerek bir müddet ilerlediği, ardından aracını durdurduğu ve müşteki Canan  Ay'ın ayaklarından tutup çekerek aracın dışına attığı anlatıldı.

Şüpheli Göktürkoğlu'nun eylemleri neticesinde Canan Ay'ın basit tıbbi  müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı belirtilen iddianamede, olayın  güvenlik kamerası görüntüleriyle de sabit olduğu vurgulandı.

İddianamede, şüpheli Göktürkoğlu'nun bu şekilde müşteki Canan Ay'a  karşı "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarını işlediği ifade edilerek, hakaret  fiilinin gerçekleştiği yer itibariyle başkaları tarafından görülüp işitilmesinin  imkan dahilinde bulunduğu için de aleniyet unsurunun gerçekleştiği belirtildi.

Soruşturmaya konu suçların uzlaştırma kapsamında olduğu, ancak  tarafların uzlaşmayı kabul etmediği kaydedilen iddianamede, bu nedenle şüpheli  Göktürkoğlu'nun "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından toplam 7 ay 15 günden  3 yıl 4 aya hapisle cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 51. Asliye Ceza  Mahkemesince kabul edildi. Şüpheli taksi şoförü Göktürkoğlu'nun yargılanmasına  ilerleyen günlerde başlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472