banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Tam 2 ay sonra kurtarıldı

Altındağ’da 3 metre derinliğindeki çukura düşen ve 2 aydır kurtarılmayı bekleyen yavru köpek, Ankara Hürriyet’in ‘Derin Sevgi’ haberinin ardından dün kurtarıldı. Altındağ Belediyesi’nin çukurdan çıkardığı köpeği sahiplenen Hayvan Kurtarma Derneği, yavru köpeğe ‘Derin’ adını verdi

GÜNCEL 27.07.2014, 02:02 27.07.2014, 01:09
Tam 2 ay sonra kurtarıldı
banner404
 ALTINDAĞ’ın Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki 3 metrelik çukura düşen, hayvansever Şaban Altay’ın 2 aydır su ve yemek vererek hayatta tuttuğu yavru köpeği önceki gün ‘Derin sevgi’ manşetiyle gündeme getirdi.
Hayvansever Şaban Altay’ın 2 aydır su ve yemek vererek hayatta tuttuğu yavru köpek, kendisini kurtarmaya gelenleri görünce çukurdaki deliklere kaçması nedeniyle çıkarılamıyordu. Mahalle sakinlerinin, itfaiye ekiplerinin çıkaramadığını ileri sürdüğü yavru köpeği dün, Altındağ Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü görevlileri mahsur kaldığı çukurdan çıkardı.
Üç metrelik çukura inen belediye ekipleri, köpeğin kaçarak saklandığı delikleri kazarak genişleterek, mahsur kalan hayvana ulaştı. Altındağ Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Yaranoğlu, köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Kurtarma operasyonu sonrasında yavru köpek Altındağ Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldü. Yaklaşık 3 ya da 4 aylık olan yavru köpek, yapılan sağlık kontrolünün ardından kendisini sahiplenmek isteyen Hayvan Kurtarma Derneği’ne verildi. Dernek gönüllüleri de yavru köpeğin ismini Derin olarak belirledi.”

DODURGA’YA GÖTÜRÜLECEK
Hayvan Kurtarma Derneği Başkanı Zekiye Köklü, 2 ay sonra düştüğü çukurdan kurtarılan Derin’i sahiplendiklerini ifade ederek, “Derin’i Çayyolu Dodurga Köyü’ndeki rehabilitasyon merkezimize götüreceğiz. Önce gerekli tedavi uygulanacak ardından da uygun kişiye sahiplendireceğiz” ifadelerini kullandı.
Hayvansever Şaban Altay, yavru köpeğin çukura düştüğü gün itfaiye ve Altındağ Belediyesi’ni aradıklarını, gelen ekiplerin de köpeği kurtaramadığını bu yüzden, yaklaşık iki aydır kendi imkanlarıyla köpeği hayatta tutmaya çalıştığını anlatmıştı.
 
Yorumlar (0)