banner468

'Sorunlara çözüm üretiyoruz'

Üyelerden aldıkları güçle hareket ettiklerini belirten ALTSO Başkanı Şahin, sorunlara her zaman çözüm üretmeye devam edeceklerini vurguladı

'Sorunlara çözüm üretiyoruz'

Üyelerden aldıkları güçle hareket ettiklerini belirten ALTSO Başkanı Şahin, sorunlara her zaman çözüm üretmeye devam edeceklerini vurguladı

17 Kasım 2016 Perşembe 13:26
'Sorunlara çözüm üretiyoruz'
banner404
HER hafta farklı meslek grupları ile istişare toplantısı yaparak sektörel konuları masaya yatıran Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, son olarak inşaatçılarla bir araya geldi. Alanya Öğretmenevi'ndeki kahvaltılı toplantıya oldukça yoğun katılım yaşandı. Toplantıda ALTSO  Başkanı Şahin, başta inşaat sektörüne yönelik olmak üzere hayata geçirdikleri ve üzerinde çalıştıkları projeleri anlattı. Şahin, “Tüm projeleri sizlerden aldığımız güç ve teveccühle hayata geçiriyoruz. Allah’ın izniyle bu güç arkamızda olduğu sürece yılmadan her şeyimizi borçlu olduğumuz Alanya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
'MEYDANIN BOŞ OLMADIĞINI GÖSTERDİK'
Konuşmasının başında kriz dönemlerinde bile yatırım yapan inşaat sektör temsilcilerinin ekonomiye yaptığı büyük katkıya dikkat çeken Şahin, "Yerelde ve genelde tüm idareciler inşaat sektörünün önemini daha iyi anlama fırsatı yakaladılar. Kriz dönemlerinde oda olarak, 'Biz ne yapalım, global kriz var' demedik. Her sektörde olduğu gibi inşaat sektörüne yönelik de çalışmalar yürüttük. Beton fiyatlarında bölgesel adaletsizlik vardı. Beton üreticileri Alanya’ya ülkenin her yerinden çok daha fazla fiyat veriyorlardı. Önce onları uyardık, sonra Rekabet Kurulu’na başvurduk. Sonuçta 6 firmaya toplamda 70 milyon TL‘ye kadar cezalar verildi. Meydanın boş olmadığını gösterdik. Bundan sonra da konunun takipçisiyiz. Sizlerin sorunu bizlerin sorunu. Gerekirse her konuda beraber, kol kola mücadele ederiz” diye konuştu.

ŞAHİN; “EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ ALANYA’MIZIN GURURU MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU”
"Üyelerimizden aldığımız güç ve teveccühü doğru kullanmaya özen gösteriyoruz" diyen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"En büyük avantajımız da her projede bizlere öncülük eden Alanya’nın gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu. Çavuşoğlu, memleket ve ülke sevdalısı bir siyaset ve hizmet adamı.
Şahin, “Doğalgaz Projesi, Hal Projesi, Sanayi sitesi Projesi, AKDAĞ; Kriz anında Alanya’mızdaki Rus ve diğer yabancılar ile yaptığımız organizasyonlar ve diğer tüm çalışmalarımızın başarısında Sayın Bakanımızın büyük payı var. Kendisine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Oda olarak tek hedeflerinin hizmet olduğunu da vurgulayan Şahin, “Gerek Ankara’da, gerek ise Alanya ve Antalya’daki yerel idareler ile uyumlu çalışıyoruz. Hizmetin olduğu yerde elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Tanıtımda da, üyelerimizin beklentilerinin karşılanması noktasında çalışmalarımızı idarecilerimizin desteğini alarak yapıyoruz. Üyelerimizin ve Alanya’mızın menfaatleri ne gerektirirse onu yapmaktan da çekinmiyoruz” diye konuştu.
ARA ELEMAN SIKINTISI ÇÖZÜLECEK
Oda tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu (MYO) hakkında bilgiler veren Şahin, okulun rekor süreyle 6 ayda tamamlandığını söyledi. Söz verdikleri gibi okulu 2016-2017 eğitim sezonuna yetiştirdiklerine değinen Şahin, turizm sektöründe yaşanan ara eleman sıkıntısının ALTSO Turizm MYO sayesinde ortadan kalkacağını ifade etti. 
'ENERJİ MALİYETLERİ AZALACAK'
Alanya’ya doğalgazın gelmesi için 2014 yılında imza kampanyası başlattıklarını ve bu kampanyayla 93 bin imza topladıklarını hatırlatan Şahin, “BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün nüfusu 20 binden fazla olan ilçelerde yatırım yapma kararı için alınan Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararla Alanya’ya doğalgaz gelmesinin önü açıldı. Bu açıdan çok mutluyuz. Bildiğiniz üzere doğalgazı Alanya gündemine ilk biz taşımıştık. Hem tarım hem de turizmde doğalgazın kullanılması ile enerji maliyetleri bölgemizde azalacak. Doğalgazın Alanya’ya gelmesi için bir imza kampanyası gerçekleştirmiştik. Alanya’da başta belediyemiz olmak üzere tüm kurumlardan ve siz değerli meclis üyelerimizden destek gördük. Topladığımız 93 bin imzayı da dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a sunduk. Doğalgaz projemizde de bize yine Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu destek ve öncü olmuştu. Kendisine şükranlarını sunarım. İnşallah doğalgazı 2 yıl içinde Alanya'ya getireceğiz” dedi.
'ÜYELERE VERGİ KOLAYLIĞI İSTEDİK'
Kötü geçen turizm sezonunda ALTSO olarak ellerinden gelen her türlü çalışmayı gösterdiklerini belirten Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve önceki bakan Mahir Ünal başta olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve üyelerimizin taleplerini ilettik. Üyelerimizin yaralarına merhem aradık. Sıkıntılı günler geçiren üyelerimize, belediye başkanlarından vergi kolaylığı istedik” diye konuştu.
'THY ANTALYA'YA DİREKT UÇSUN'
Yerel yönetimlerin yanı sıra mevcut hükümetten den talepte bulunduklarını vurgulayan Şahin, bu talepleri şu şekilde açıkladı: “400 bin ve üzeri yolcu getiren seyahat acentalarına uygulanan desteklerin tüm A grubu acentaları kapsaması, SGK prim ödeme kolaylığının sadece kriz anında değil kış dönemlerinde de uygulanması, iç piyasanın hareketlenmesi için kamu çalışanlarına faizsiz kredi verilmesi ve THY uçuşlarının Avrupa’dan Antalya’ya direkt uçuş yapması konu başlıklarında taleplerde bulunduk.”
'ÇEŞİTLİ PROJELER ÜRETTİK'
Turizm sezonunda yaşanan krizi aşabilmek için çeşitli projeler ürettiklerini açıklayan Şahin, “Yaşanan krizde üyelerimizin yanında yer aldık. Projeler gerçekleştirdik, toplantılar düzenledik. Antalya Tanıtım A.Ş. ile birlikte 'Alanya’da Alışveriş Var' isimli bir proje yaptık. Projeye ilginin yoğun olması açısından çeşitli ödüller belirledik. Rusya ile yaşanan siyasi krizin ardından ise Alanya’da yaşayan Rus vatandaşlara yönelik önemli girişimlerimiz oldu. Onları istişare toplantılarında ağırladık. Alanya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğunu ülkelerinde anlatmalarını istedik. MENA ülkeleri temsilcilerinin katıldığı ve Antalya’da gerçekleştirilen toplantının bir ayağının da odamız öncülüğünde Alanya’da yapılmasını sağladık. Üyelerimizin yararına olacağını düşündüğümüz her çalışmanın takipçisi olduk” ifadelerini kullandı.
'AKDAĞ YATIRIM İMKANINA KAVUŞTU'
Göreve geldiği günden bu yana Akdağ konusunda yoğun biçimde girişimlerde bulunduğunu aktaran Şahin, 1995 yılında 'Kış Sporları Turizm Merkezi' olarak ilan edilen Akdağ’ın statüsünün 21 yıl sonra  'Antalya Alanya Akdağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi' olarak değiştirildiğini söyledi. Şahin, "Gelinen nokta Akdağ için bir milat. Bölge yatırım ve teşviklerden daha fazla yararlanma imkanına kavuştu. Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
'ÖNEMLİ BİR VİRAJI DAHA GEÇTİK' 
Türkler Mahallesi’ne yapılacak Yeni Toptancı Hali’nin ihalesinin 11 Ekim'de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildiğini hatırlatan Şahin, “Alanya hal sektör temsilcilerimizin taleplerini dikkate alarak proje hazırlamıştık. Projemiz Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde ihaleye çıktı. Önemli bir virajı daha geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanya’ya hayırlı olsun. Projede her ayrıntıya yer verildi. Türkler Mahallesi'nde 160 dönüm arazi üzerine yapılacak 157 dükkan, sosyal alan, otopark ve diğer gerekli tesisleri içinde barındıracak. İçerisinde sosyal alanlar ile bir de cami olacak" diye konuştu. 
'ÜYE AİDATLARINA ZAM YAPMADIK'
Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, SMS ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” ifadelerini kullandı.
'HER ZAMAN ÜYELERLER BİRLİKTEYİZ'
Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara İrtibat Ofisi'ni üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her çarşamba ve cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” dedi. Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılmasını istedikleri projeleri iletti.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349