Sinemaseverlere müjde

Alanya’da düzenlenen If İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 26-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde aralarında ödüllü Mustang'ın da yer aldığı filmlerin gösterimleri yapılacak

Sinemaseverlere müjde
banner404
ALANYA Sinematek Derneği tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenecek If İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 5 farklı filmle Alanyalılarla buluşacak. Festival kapsamında gösterime sunulacak 5 film, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası salonunda izleyiciyle buluşacak. If İstanbul, toplam 40'dan fazla şehirde aynı anda gerçekleştirilecek. Alanya Sinematek Derneği Başkanı Zeynep Banu Özbek, filmlerin gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak ve internet üzerinden canlı yayınlanacak olan sohbetlerin filmin gösteriminin yapıldığı her yerden izlenebileceğini söyledi. Gösterime sunulan filmleri ilçede yaşayanların ücretsiz izleyebileceğini belirten Özbek "6 yıldır içinde olduğumuz bu festivalin Alanya ayağı olarak her zamanki gibi gösterimleri ücretsiz olarak gerçekleştireceğiz. Bu sene katılımın yoğun olması en büyük dileğimiz. Amacımız insanlara sinemayı sevdirebilmek ve aynı zamanda da dünyada büyük beğeni toplamış bağımsız projeleri halkla buluşturmak" dedi.
Festival kapsamında, 26 Şubat'ta Ormana Doğru, 27 Şubat'ta Mustang, Hızın Kızları-Speed Sisters, 28 Şubat'ta Sonita ve Cennet filmlerinin gösterimleri yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472