'Sezon sancılı geçecek'

Turizmde yaşanıların bir afet olduğunu belirten Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTAV’ın ciddi bir bütçeye ihtiyacı olduğunu söyledi

'Sezon sancılı geçecek'
banner404
ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ALTAV yönetim kurulu üyelerini ağırladı. AGC Center’daki buluşmaya TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim,  Alanya Belediye ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV ve AGC yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Yemek yenilmesinin ardından konuşan AGC Başkanı Dim, turizm sektörünün yaşadığı krizin bir nevi afet olduğunu söyledi. Dim, "Bu süreçte ALTAV çok ciddi sorumluluk üstlendi. Bu sürecin başında tanıtım ve imaj çalışması geliyor ki bununla ilgili Belediye Başkanı  ALTAV Başkanlığı'nı alarak inisiyatif aldı. ALTAV yönetim kurulu üyeleri kendi alanlarında çok önemli kişiler. Her şey bütçeyle oluyor. ALTAV’ın ciddi bir bütçeye ihtiyacı var. Bununla ilgili ALTAV Başkanı gayret gösteriyor ama şehrin yerel ekonomik ve sosyal dinamiklerinin katkı sağlaması, hepimizin ortak amacı. Bu katkının artması Alanya’nın tanıtımının imajının artması hepimizin ortak beklentisi. ALTAV üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. AGC'de ALTAV’ın yönetiminde. Bizler de ALTAV içinde bir kuruluş olarak desteğimizi daha fazla sürdüreceğiz" dedi.
'3 YILLIK PLAN HAZIRLADIK'
Belediye ve ALTAV Başkanı Yücel de, "Bizim amacımız tanıtım ittifakının en güzel ve ideal şekilde çalışmasıydı. Bunu da yönetimi oluştururken kurumsallaştırdık. Bunun içerisinde oda, dernekler ve sizlerin olması gerektiğini düşünerek yola çıkmıştık. Son üç yıldır çalışmaları ivedilikle, altyapısı sağlam temellere atılarak projeyle, projeksiyonla ileriye dönük üç yıllık bir çalışma programı hazırladık. Bölge adına ne yapabileceğimiz adına istişareyle uygun işler yaparak başarıya ve memleketin kazanması için çok şeyler yapıyoruz" diye konuştu.
Yapılan sunum sonrası konuşan ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Norveçle ilgili çalışma yapacağız. Gelecek yıl Helsinki fuarında Türkiye partner ülke" diye konuştu.
'AVM'LERDE ALANYA'YI YANITACAĞIZ'
İç pazarla ilgili bir komisyon kurduklarını dile getiren Dahaoğlu, "Pilot bölgeler belirleyeceğiz. AVM’lerde Alanya’nın tanıtımını yapacağız" dedi. 
'İÇ PAZAR ÖNEM KAZANDI'
İç pazarın önem kazandığını ifade eden AGC  Başkanı Mehmet Ali Dim, "Yapılan yayınlar sürekli olmalı. Haber gazetesi olmayan ancak siteleri olan kurumlar var. Bunları da kullanalım"  şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479