banner468

Sevenleri O'nu böyle anlattı

Alanya'ya pek çok hizmet kazandıran siyasetin efsane ismi Hayri Doğan'ın tedavi gördüğü hastanede dün akşam yaşamını yitirmesi Alanya'yı yasa boğdu. Sevenleri sosyal medyada Hayri Doğan'ı anlattı

Sevenleri O'nu böyle anlattı

Alanya'ya pek çok hizmet kazandıran siyasetin efsane ismi Hayri Doğan'ın tedavi gördüğü hastanede dün akşam yaşamını yitirmesi Alanya'yı yasa boğdu. Sevenleri sosyal medyada Hayri Doğan'ı anlattı

13 Nisan 2016 Çarşamba 00:00
Sevenleri O'nu böyle anlattı
banner404
HABER: Alper KUTAY
1989
Yerel Seçimleri'nde Oba Belediye Başkanı seçilen, 1991 Ara Genel Seçimleri'nde Doğru Yol Partisi'nden (DYP) Antalya Milletvekili seçilerek Alanya'nın pek çok önemli hizmet almasının önünü açan, siyasetin efsane ismi, 19. ve 20. Dönem Antalya Milletvekili Hayri Doğan, yaklaşık bir aydır tutulduğu Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde vefat etti. Doğan, milyonda bir görülen akciğer sertleşmesi hastalığı nedeniyle uzun ve çetin bir tedavi süreci geçirmişti. Doğan'ın cenazesi bugün eski Oba Belediyesi arkasındaki baba ocağından alınıp ikindi namazına müteakip Oba Merkez Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından Oba Sekilioğlu Mezarlığı'na defnedilecek. Öte yandan Doğan'ın dün akşam saat 21.30 sularında hayata gözlerini yumduğunun haberini alan yüzlerce seveni, önce tedavi gördüğü hastaneye, ardından Oba'daki evine akın ederken, yakınları ve dostları sosyal medyadan Doğan'ı anlattı.

İŞTE O MESAJLAR

Mevlüt Çavuşoğlu

İki dönem Antalya'mızı milletvekili olarak temsil eden ve büyük hizmetleri olan ağabeyim Hayri Doğan Hakk'ın rahmetine kavuştu. Rabbim rahmet eylesin.

Adem Murat Yücel
Başımız sağ olsun. 19 ve 20. Dönem milletvekilimiz, Alanya'mızın yetiştirdiği değerli siyasetçi ve ağabeyim Hayri Doğan'ı kaybettik. Alanya'mızın ve milletimizin başı sağ olsun. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Seni ve hizmetlerini hiçbir zaman unutmayacağız Hayri Ağabeyim.

Mehmet Ali Dim
Alanya çok büyük bir değerini kaybetti. Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

Cengiz Aydoğan
Alanya'mıza büyük hizmetler veren, uzun yıllar beraber çalıştığımız çok değerli insan, 1989-1991 Oba Belediye Başkanımız, 1991-1999 Antalya Milletvekilimiz, sevgili ağabeyimiz Hayri Doğan'ı kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine, tüm sevenlerine sabırlar ve başşağlığı dilerim.

Hüseyin Yıldız
19 ve 20. Dönem milletvekilimiz, Alanya'mızın yetiştirdiği değerli siyasetçimiz ve ağabeyimiz Hayri Doğan'ı kaybettik. Alanya'mızın başı sağ olsun. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

İbrahim Aydın
Antalya'mızın önemli hizmetler almasının önünü açan, 19. ve 20. Dönem Antalya Milletvekili Hayri Doğan vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Hüseyin Güney
Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun Alanya'nın değerli büyüğü.

Hilmi Er
Alanya siyasetinin duayeni, 19. ve 20. Dönem Antalya Milletvekilimiz, değerli büyüğüm, saygıdeğer insan, Hayri Doğan ağabeyimiz Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakabilmektir. Hayri Doğan ağabeyimiz yaptığı hizmetlerle bunu başarabilmiş bir insandır. Allah kendisinden razı olsun. Cenabı Allah mekanını cennet eylesin inşallah.

Mehmet Şahin
Yaptığı hizmetlerle gönüllerde taht kuran değerli hizmet ve gönül adamı sevgili ağabeyimiz Hayri Doğan'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Alanya'mızın önemli bir değeri olan Hayri ağabeyimize yüce Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm sevenlere başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun.

Gökhan Sipahioğlu
Çocukluğumun, gençliğimin siyasetçisi. Her şeyden önce Hayri Amca'm. Kırat'ı canlandıran, Süleyman Demirel ve Tansu Çiller'in sağ kolu olan. PKK'nın belini kıran ekibin parçası olan. Hoşgörülü siyasetin yerelde öncüsü olan. Yaptığı hizmetlerle bugünlerde emeği olan. Çalmayan, çırpmayan. Partili partisiz ayırt etmeyen. Sadece siyaseti hizmet için yapan. Örnek aldığım. Her zaman nasihatlerine kulak verdiğim. Siyasete girmeme teşvik eden. "Hizmetin partisi olmaz, sadece adam ol yeter" diyen. Hâlâ kulaklarımda sözlerin. Hayri Doğan amcam, mekanın cennet olsun. Helal olsun.

Şükran Aslan Çalık
Degerli ağabeyimiz, amcamız, Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Mütevaziliği ve gururdan uzak duruşu,
kendisine kolayca ulaşılabilmesi, ulaşanların derdine deva olmak için yürekten gayret gösteren, hizmet eri, Alanya'nın ağabeyi Hayri Doğan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Murat Özçelik
Alanya'mıza çok hizmeti olan, sevilen ve sayılan eski milletvekilimiz Hayri Doğan ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin, yakınlarının ve Alanya'mızın başı sağ olsun.

Oğuzhan Çelik
Babam Durali Çelik'in Alanya Lisesi'nde beraber okuduğu, yakın arkadaşı, aynı sırayı paylaştıkları eski dostu, Alanya siyasetinin efsane ismi 19. ve 20. Dönem DYP Antalya Milletvekili Hayri Doğan Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Alanya'mızın ve sevenlerinin başı sağ olsun. Kabrin nur, mekanın cennet olsun Hayri Amca.

Sadullah Tülüce
"Sırmalının Hayri" diye bilinirdi. Davudi sesiyle 90'larda bir kahve toplantısında tanıştım. Ses tonundan ve hitap gücünden, diksiyonundan o dönemde etkilendiğim ilk ve tek politikacı idi. İmrenmiş ve gıpta etmiştim. Belediye başkanlığı dönemindeki başarıları kendini meclise kadar taşıdı. Herkese ön ayak oldu. Koştu, koşturdu, çalıştı, çalıştırdı. Büyük hizmetlere imza attı. Kimsenin arkasından kötü konuştuğunu duymadım. Siyaset yaptığı dönemde servetinden kayıp yaşayan ender politikacılardandır. Yani kısaca türünün son örneklerinden. Maalesef Hayri Doğan ağabey Hakk'ın rahmetine ulaşmıştır. Mekanı cennet olsun. Tüm Alanya'nın başı sağ olsun.

Uğur Acar
"Bir gün siyasete atılacaksın, içime doğuyor" demiştin. "O zamana kim öle, kim kala" demiştim. Ama bunu kastetmemiştim. Mekanın cennet olsun Sayın vekilim Hayri Doğan ağabey.

Hakan Dizdaroğlu
Güle güle Hayri ağabey. 1950 yılından beri verdiğin hayat mücadelesi maalesef buraya kadarmış. Onca yıl koşup çabaladığın siyasette önce belden, sonra şehrin ve ülken için aşındırmadığın yol kalmadı. Yaptıklarını Alanya elbette unutmayacak. Siyasette seni seven ve sevmeyenler bugün sana saygı duyuyorlar. İnsanları yargılarken zamana bırakmanın ne demek olduğunu sen gösteriyorsun. Bizi Yaradan'a elbette döneceğiz. Ama senin yaptığın yürek yakar cinsinden be ağabeyim. Kaç ay önce seçimlerde koşturan sen değil miydin. Bu ne acele ah be ağabey Ne diyeyim, emir Yaradan'dan olunca bize üzülüp dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Şöyle düşünüyorum da kimsenin kimseyi şu yalan dünya için kırmasının hiç bir anlamı yok. Her görüştüğümüzde hal hatır soran ve gülen tarzınla seni asla unutmayacağız. Mekanın cennet olsun, Allah rahmet eylesin, tüm Alanya'nın başı sağ olsun. Güle güle Hayri abi.

Sinan Aktaş
19. ve 20. Dönem DYP Antalya Milletvekili Sayın Hayri Doğan'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisini Saadet Partisi Alanya İlçe Teşkilatı'nda "Alaiye Sohbetleri" programımızda misafir etmiştik. Çok keyifli bir 2 saatlik sohbet olmuştu. Alanya'yı ve ülkemizi konuşmuş, kendisinden istifade etmiştik. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum.

Hayri Arıkan
Alanya'nın yetiştirdiği Türk milliyetçisi, siyaset adamı Hayri Doğan Hakk'a yürüdü. Başımız sağ olsun.

Nurhan Özcan
Milletvekilimiz Sayın Hayri Doğan ağabeyimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Memleket için hizmetlerinizi unutmayacağız.
Mekanın cennet olsun.

Mehmet Türemiş
Vay benim ağabeyim be! Hiç yakışmadı sana bu gidiş. Senin övgüne takdirine hep mazhar olmuştum ve bana hep moral vermiştin. Oldu mu şimdi böyle çekip gitmek. Allah'ın melekleri yoldaşın olsun, ışıklar içinde yatasın.

Fırat Kızılay
Değerli büyüğümüz, amcamız, Alanya'mız değerli bir büyüğünü, ağabeyini, babasını, güzel insanı kaybetti. Allah'tan rahmet diler, sevenlerine, ailesine, tüm Alanya'ya başsağlığı dilerim. Mekanın cennet, toprağın bol olsun Hayri Amca. Yalan dünya.

Erhan Çınar
Alanya'nın yetiştirmiş olduğu ve Alanya'ya büyük izler bırakan Hayri Doğan'a Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilerim. Dualarınızı eksik etmeyin.

Bayram Alaşkan
Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır versin. Onun kadar güler yüzlü, mütevazi, cana yakın, insanları küçük görmeyen bir siyasetçi görmedim ben.

Ali Kemal Özçelik
Kıymetli dayım Hayri Doğan, bizlere verdiğin öğütleri yerine getirerek sana layık bir yeğen olmaya çalışacağız. Mekanın cennet olsun dayım.

Velittin Yenialp
Alanya'nın her karış toprağında emeği olan değerli büyüğümüz mekanın cennet olsun.

Esap Yaşar Yılmaz
Alanya'daki Anamurlu arkadaşlarım. Alanya'mızın sevilen, 2 dönem milletvekili olan Sayın Hayri Doğan ağabeyimizi kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu sabahki Anamur şehit cenazesi programımıza otobüs kaldırma faaliyeti iptal olmuştur. Özür dileriz.

Mustafa Toklu
Hakk'ın rahmetine kavuşan değerli büyüğümüz Hayri Doğan ağabeyimize Allah'tan rahmet dilerim. Siyaseten Antalya'mıza çok büyük hizmetleri olmuştur. Allah razı olsun.

Metin Erdemir
Arkadaşım, ağabeyim, siyasette uzun zaman beraber çalıştık ama aramızdan zamansız ayrıldın, hepimizi üzdün. Rabbim mekanını cennet eylesin.

Serdar Uygun
19 ve 20. Dönem Antalya Milletvekili Hayri Doğan vefat etmiştir. Cenazesi 13 Nisan Çarşamba günü ikindi namazına müteakip Oba Merkez Camii'nde kılınacak cenaze namazına müteakip Oba Sekilioğlu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir. Allah rahmet eylesin.

Nurettin Uludağ
Değerli büyüğümüz, Alanya'mızın koca yürekli insanı, sevgi dolu ağabeyimizi kaybettik. Mekanı cennet olsun, tüm yakınlarına ve kederli ailesine başsağlığı diliyorum.

Ömer Kocaman
Ülkemize, bölgemize ve Alanya'mıza büyük hizmetler, projeler gerçekleştirmiş, halk ve gönül insanı kıymetli büyüğümüz Hayri Doğan'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabırlar dilerim. Ülkemizin ve Alanya'mızın başı sağ olsun.

Özkan Kıvrak
Siyaset uğruna karakterini asla bozmayan, günümüzde ve gelecekte bir çok siyasetçinin örnek alması gereken mert adam Hayri Doğan ağabeyimiz Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Başın sağ olsun Alanya. Mekanın cennet olsun Hayri ağabey.

Levent Uğur
Başımız Sağolsun. Bana Dr. lakabını taktın gittin be ağabey. Olmadı bu gidiş. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin.

Hasan Peker
5 yıl Oba Belediye Başkanlığı, 9 yıla yakın milletvekilliği yapmış olmasına rağmen siyaseten yollarımız kesişmediği için onu çok yakından tanıma fırsatım olmamıştı. Taaa ki 2002 yılı Şubat ayına kadar. O gün lacivert takım elbiseli, kırmızı kravatlı, boyalı siyah ayakkabıları ile üst düzey bir bürokrat ya da milletvekili edası ile gayet saygılı bir şekilde işyerime geldi. Çayını içerken sanki 40 yıllık dost edasıyla halimi hatırımı sordu. Babamla babasının  iyi dost olduğunu filan anlattı. Ardından mahcup bir şekilde kulağıma doğru eğilerek sera yapacağını, kredi için Ziraat Bankası'na gidince proje ve keşif özeti istediklerini, bunu kim yapar diye sorduğunda bana yönlendirdiklerini söyledi. Yardımcı olup olamayacağımı sordu. Genelde siyaset kurumuna hep eleştirel gözle bakan ben bu olaydan çok etkilendim. Bir yanda belde belediye başkanlıklarında bile köşeyi dönen başkanlar, karşımda ise 5 yıl belediye başkanlığı, 9 yıl milletvekilliği yapmış olmasına rağmen 40 bin lira sera yatırımı için kredi arayan Hayri Doğan!
Dün akşam vefat haberini aldığımda çok üzüldüm.
Allah gani gani rahmet eylesin.

Hüseyin Demir
Alanya'mızın yetiştirdiği hizmet ve gönül adamı, değerli ağabeyim Sayın Hayri Doğan'ı kaybettik. Eserleriyle hep gönüllerde yaşayacak olan büyüğümüze Allah'tan rahmet, sevenlerine sabırlar ve başsağlığı dilerim.

Abdullah Sönmez
Çok kıymetli büyüğümüz ve  değerli ağabeyimiz Hayri Doğan efat etmiştir. Allah rahmet eylesin. 
Mekanı cennet olsun.

Mustafa Türkdoğan
Hizmetleriyle tüm Antalya'ya adını kazıyan Milletvekilimiz, Abimiz, büyüğümüz Hayri Doğan  Bey; Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Başta kederli ailesine ve sevenlerine Rabbim Sabırlar versin.
HAYRİ DOĞAN KİMDİR?
1950 yılında Obacami alanında hayata gözlerini açan Hayri Doğan, 1971 yılında Gençlik Kolu Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı. 1974 ve 1980 yılları arasında Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Doğan, 1982 yılında Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Yönetimi'ne seçilerek 1989 yılına kadar görev yaptı. 1989 yılında kurulan Oba Belediyesi'nin kurucu başkanı olarak 20 Ekim 1991 Ara Genel Seçimleri'nde aday olduğu Antalya Milletvekilliği'ni kazanana kadar devam etti. 1991 yılından itibaren 2 dönem Antalya Milletvekili olarak görev yapan Doğan'ın görev süresince Oba Köyü'nü modern bir beldeye dönüştürmesi, Alanya geneline yaptığı yatırımlar neticesinde Antalya genelinde isminden övgüyle söz ettiren bir siyaset adamı olarak tanınır.
BÖLGEYE PEK ÇOK ESER KAZANDIRDI
Antalya-Alanya Yolu, Oba Stadyumu, Dim Barajı, Gazipaşa Havalimanı, Alanya Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı, birçok okul, Oba'nın içme suyu projesi, Kızılcaşehir ile Cikcilli Mahallesi arasındaki elektrik şebekesi, Hayri Doğan döneminde yapılan çalışmalardan sadece bazılarıdır. 2009 Yerel Seçimleri'nde MHP'den Oba Belediye Başkan Adayı olup 2015 Genel Seçimleri'nde yine MHP'den Alanya Belediye Başkan Aday Adayı olan Doğan, Oba Belediye Başkanlığı döneminde de devlet bütçesinden önemli miktarda ödenek ayrılmasını sağlamış, ayrıca Alanya ve Gazipaşa yaylalarını elektrikle tanıştırmıştı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 13.04.2016 17:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cengiz Aydoğan 2016-04-13 11:16:32

Alanya'mıza büyük hizmetler veren, uzun yıllar beraber çalıştığımız çok değerli insan,1989-91 Oba Belediye Başkanımız,1991-1999 Antalya Milletvekilimiz,sevgili ağabeyimiz Hayri DOĞAN'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içersindeyim. Allah rahmet eylesin,mekanı Cennet olsun. Ailesine,tüm sevenlerine sabırlar ve başşağlığı dilerim.

Avatar
Nilgün ULAŞ 2016-04-13 11:40:17

Değerli büyüğümüz, amcamız, Alanya'mız değerli bir büyüğünü, ağabeyini, babasını, güzel insanı kaybetti. Allah'tan rahmet diler, sevenlerine, ailesine, tüm Alanya'ya başsağlığı dilerim...Mekanın cennet olsun .Güzel kalpli insan yeriniz zor doldurulur.

Avatar
Mustafa özsoy 2016-04-13 20:59:19

Allah rahmet etsin s cok iyi bir insan dı mütavazi örnek alınacak bir kişilik sahibidiydi Büyükle buyük olan cocukla cocuk olan bir büyügüz Çork cömert bi

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349