Selami Kaya yaşadığı mağduriyeti Dim TV'ye anlattı

Selami Kaya, büyük bir marketler zincirinin Antalya Bölge Şubeleri’nde küçülmeye gitmesi ile birlikte işten çıkarılan onlarca işçiden biri

Selami Kaya yaşadığı mağduriyeti Dim TV'ye anlattı
banner404

7 YIL süre ile çalışmış olduğu marketler zinciri tarafından 10 Nisan itibariyle iş akdinin feshedilmesinin üzerine 2 ay geçmesine rağmen kıdem tazminatını hala alamayan Selami Kaya, yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle kiralık evinden ayrılmak zorunda kalmış ve Damlataş Kleopatra Plajı’nda bir çadır kurarak kendisine bir yaşam alanı oluşturmuş.   
Yaşadığı mağduriyeti ve içerisine girmiş olduğu zorlu süreci Dim TV mikrofonlarına anlatan Kaya “Benimle birlikte iş akdi feshedilen ve kıdem tazminatlarını alamayan pek çok insan zorlu süreçler yaşadılar. Bu mağduriyeti yaşayan 1500 kişi var, artı aileleri ve çocukları var. Bu süreçte kimisi evine ekmek götüremedi ve aileleri ile birlikte aç kaldı. Ev sahibim işsiz olduğum için kiramı ödeyemeyeceğimi düşünerek beni evden çıkardı, evsiz kaldım. Kimseyi rahatsız etmemek için de en kuytu bulduğum bu köşeye gelerek bir çadır kurdum. Bir kedim, bir ben, bir de sazım. Benim amacım yalnızca emeğimin karşılığını almak. Yetkililerden ve vatandaşlardan isteğim bu mağduriyeti görmeleri, bizlere destek olmaları” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472