banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Sarsılmaz silah miras kavgasıyla sarsıldı

Türkiye'nin en büyük silah üreticisi olan Sarsılmaz Silah, kardeş kavgası ve miras anlaşmazlığıyla sarsıldı. Sarsılmaz Silah, 500 milyon dolarlık dava açıldı

GÜNCEL 05.08.2014, 09:56 05.08.2014, 09:00
 Sarsılmaz silah miras kavgasıyla sarsıldı
banner404
TÜRKİYE şirketlerin kurucuları döneminde kurumsallaşamamış olması, ikinci nesilde derin görüş ayrılıklarına neden oluyor. Tabanca, silah, av tüfeği ve askeri silah üretimcisi Sarsılmaz Silah, kardeş kavgasıyla sarsıldı.
 Tabanca, silah, av tüfeği ve askeri silah üretimcisi Sarsılmaz Silah, kardeş kavgasıyla sarsıldı. Hürriyet gazetesinden Demirhan Hararlı'nın haberine göre, babaları Sarsılmaz Aliş’i 2000 yılında kaybeden Nur Ala Aliş ve Latif Aral Aliş, mahkemelik oldu.
 
500 MİLYON DOLARLIK DAVA
 


Sarsılmaz Aliş’in ölümünden sonra görevi devralması beklenen Nur Ala Aliş, kardeşi Latif Aral Aliş’i, babasının vefatının üçüncü günü cenaze evinde kendisive annesinden imza alarak yönetime el koyduğu iddiasıyla mahkemeye verdi.
 
500 milyon doların üzerindeki mal varlığının karşı karşıya getirdiği kardeşlerin ilk duruşması, Düzce 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.
 
KARDEŞİMİ DE KAYBETTİM 
 
Mahmeke, dava ile ilgili keşif günü verilmesinin ardından yargılamayı temmuz ayına ertelendi. Nur Ala Aliş, gelişmelerle ilgili şunları söyledi:
 
“Babamın ölümünden sonra bir süre sakinleştiricilerle ayakta kaldım. Bu arada olup biten hiçbir şeyden haberim yok. Meğer babamla birlikte kardeşimi de kaybetmişim. Babama güvendiğim gibi şimdi de adalete güveniyorum.”
Yorumlar (0)