banner468

ŞAHİN’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Dün saat 14.00’de Alanya Kültür Merkezi’nde ALTSO Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Alanya Dövizciler Birliği (ALDÖBİR) Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Başkanı seçildiği takdirde birinci önceliğinin her zaman için Alanya’nın gelişip büyümesi olacağını kaydetti. Deneyimli isimlerle gençleri aynı listede buluşturma sözü veren Şahin’in adaylık açıklama törenine yüzlerce esnaf ve işadamı katılarak destek verdi.

ŞAHİN’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Dün saat 14.00’de Alanya Kültür Merkezi’nde ALTSO Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Alanya Dövizciler Birliği (ALDÖBİR) Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Başkanı seçildiği takdirde birinci önceliğinin her zaman için Alanya’nın gelişip büyümesi olacağını kaydetti. Deneyimli isimlerle gençleri aynı listede buluşturma sözü veren Şahin’in adaylık açıklama törenine yüzlerce esnaf ve işadamı katılarak destek verdi.

29 Kasım 2012 Perşembe 16:04
 ŞAHİN’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
banner404
 Alper KUTAY
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) 2013’ün Şubat ayında yapılması planlanan seçimleri öncesi adaylık için sahaya ilk inen isim, Alanya Dövizciler Birliği (ALDÖBİR) Başkanı Mehmet Şahin oldu. ALTSO seçimleri öncesi başkan adaylığı için yaklaşık beş aydır kulis yapan Şahin, başkan adaylığını dün açıkladı. ALTSO seçimleri için dün sahaya inip kolları sıvayan, toplumun geniş kesimlerinden ve esnafın büyük çoğunluğundan tam destek gören Şahin, adaylık açıklamasını dün saat 14.00’te Alanya Kültür Merkezi'nde geniş katılımlı bir basın açıklamasıyla yaptı. Şahin’in eekor katılımın yaşandığı açıklamasına siyasi partilerin temsilcileri, meslek odası başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Alanya’nın önde gelen seçkin işadamları ve esnafları da yoğun ilgi gösterdi. Saat 14.15’te başlayan tören öncesi katılımcılara AKM bahçesinde çeşitli zengin ikramlar yapıldı. Dua ile başlayan törenin sunuculuğunu ise Kanal Alanya TV’nin spikerlerinden Seda Kara yaptı. Coşkulu alkışlarla sahneye çıkarak konuşmasına başlayan Şahin’e Alanyaspor taraftarları bir de atkı taktılar. “Ekibimiz Alanya, hedefimiz güçlü ALTSO” sloganıyla yola çıktıklarını dile getiren Şahin, konuşmasına, “Bugün dualarla başlayarak hayırlı bir başlangıç için bir araya geldik. İnşallah sonucu da hem ALTSO hem de Alanya için hayırlı olur” diyerek başladı. Bu arada Alanya Kültür Merkezi’nin alt ve üst oturma sıralarına sığmayan davetliler, Şahin’in konuşmasını AKM bahçesine hazırlanan sinevizyon sunumundan izlediler. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Şahin, şu mesajları verdi:
Alanya'da doğup büyüyen ve bu memlekette 18 yıldır ticaret yapan bir kardeşinizim.
Ticaret odaları ne kadar iyi yönetilirse özel sektörün başarısı da aynı oranda artar.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) yeni bir seçim sürecine girmiştir. Bu seçim Alanya'ya hizmet etme yarışından başka bir şey değildir.
Bu güzel memlekete hizmet etmek, Alanya'nın ticaretine ve gelişimine katkıda bulunabilmek, herkes için bir onur kaynağıdır.
Yıllardır ticaretin içinde olan, ticaret erbaplarının ortak kaygılarını ve sorunlarını bilen ve paylaşan bir kişi olarak, değerli büyüklerimin ve çok sayıda ticaret mensubunun şahsıma gösterdiği teveccüh ve destekle bu onurlu göreve talip oldum.
Nasip olur da sizlerin destekleriyle göreve gelirsek, ekibimle birlikte ALTSO mensupları arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak birinci önceliğimiz olacaktır.
Bir yandan bunu sağlarken, diğer taraftan devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile odamız arasında sağlıklı bir köprü oluşturmamız gerekmektedir. Bunu sağlayacak girişimleri hep birlikte gerçekleştireceğiz.
Alanya'daki resmi ve sivil kurumlar ile bir gövdenin organları gibi koordinasyon içerisinde olup onlara proje, finansman ve personel ihtiyaçlarında lojistik destek sağlayarak odayı daha verimli hale getireceğiz.
Alanya'mızın ve ALTSO’nun sorunlarının çözümü noktasında bu kurumlarla koordineli çalışıp gerektiğinde destek olacağız, gerektiğinde destek alacağız.
Yeri geldiğinde proje sunacağız, yeri geldiğinde var olan projelerin gerçekleşmesi için tüm olanaklarımızı harekete geçirerek destek olacağız.
Alanya'nın 3 temel girdi kapısı turizm, inşaat ve tarım sektöründe temel sorunların çözümü için ALTSO’nun gücünü hissettirerek hizmet çıtasını yükseltmemiz gerekiyor.
Alanya’nın lokomotif sektörü olan turizmin sorunlarını iyi biliyoruz. Turizmi 12 aya yaymanın ve çeşitlendirmenin yanı sıra marka değeri zaten yüksek olan Alanya’nın fiyat politikalarını iyi belirleyip hak ettiği değere ulaşmasıyla ilgili çalışmalar yapacağız.
Gazipaşa Havalimanı’nın daha aktif hale getirilmesinin Alanya turizminin fiyat politikasına çok önemli katkılar sağlayacağının bilincindeyiz. Bu yönde önemli girişimlerimiz olacak.
Özel sektörün yatırımlarını teşvik etmemiz, olası ve sürekli karşılaştığımız gereksiz prosedürlerin ortadan kaldırılmasında üyelerimize yardımcı olmamız gerektiğinin bilincindeyiz.
Ne yazık ki ticaret odalarının çoğu yerde gereksiz prosedürlerle üyelerini mağdur ettiğini görmekteyiz. Bunlara acil önlemler alarak üyelerimizin mağduriyetini gidereceğiz. Sorunu olanların bize gelmesini beklemek yerine sorunları yerinde tespit edip sorunların kaynağına ineceğiz ve çözümü için ALTSO’nun tüm imkânlarını seferber edeceğiz.
ALTSO’ya gelen her talebi ön yargısız biçimde ilgili birimlerle ele alacağız ve çözüme kavuşturacağız.
Eğitim faaliyetlerini ihmal etmeyeceğiz. Eğitim ve bilgilendirme konusunda en üst seviyede programlar düzenleyeceğiz.
Dünyadaki en başarılı model ve uygulamalar neyse Alanya'da da gerçekleştireceğiz.
Özellikle Alanya için çok önemli olan sağlık, güvenlik ve eğitim konularında odamızın elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz.
Tecrübeli büyüklerimizin de aralarında yer alacağı genç ve dinamik bir ekip oluşturacağız. Oluşturacağımız genç yönetimle geleceğin işadamlarına yönelik projeler geliştireceğiz.
Alanya'da zihinsel bir değişimin yaşanması şarttır. Genç ve dinamik ekibimizle bunu başaracağımızı düşünüyorum.
ALTSO’yu üyelerin sadece aidat ödedikleri ve seçimden seçime hatırlandıkları bir kurum olmanın ötesine taşıyıp, günlük yaşamın içinde aktif bir kurum haline getireceğiz.
ALTSO, en küçük işletmeden en büyük işletmeye kadar herkesin, her kuruluşun yardımına ilk koşan kurum olmalıdır.
Biz, Hazreti Ömer'in, “Fırat kenarında bir koyun kaybolsa Allah hesabını Ömer'den sorar” düsturu ile bütün üyelerimizin sorumluluğunu almaya hazırız.
Şimdiden taahhüt ediyorum ki; İnşaatçısı, sanayicisi ve turizmcisiyle, 24 meslek grubu mensubu ticaret erbabına heyecanlı ve bereketli bir dönem yaşatmak için çalışacağız, bunu başaracak gücümüz var.
Yapamayacağımız ve yerine getiremeyeceğimiz hiç bir söz vermiyoruz, vermeyeceğiz.
Alanya ticaretini hak ettiği yere getirecek çok önemli projelerimizi de zaman içerisinde sizlerle paylaşacağız.
Sizlerden ve kamuoyundan aldığım samimi destek, Alanya'ya duyduğum hizmet aşkı, ALTSO Başkanlığı'na aday olma sorumluluğunu bana yüklemiştir. Ekip arkadaşlarımla birlikte bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağız.
Seçim sürecinde ben ve ekibim ayrıştırıcı değil kaynaştırıcı, eleştiren değil sorun çözen, ötekileştiren değil birleştiren olacağız.
Kavgalar ve çekişmeler Alanya ticaretine de Alanya'ya da katkı sağlamaz, zarar verir. Birleştirilmiş gücün Alanya'nın ve ticaret hayatının sorunlarının çözüm yolu olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu bilinçle Alanya'nın enerjisini ve dinamiklerini kavgalara çekişmelere değil, hizmete kanalize etmek gerekir. Bu da bizim en önemli görevimiz olacaktır.
Hepinizin bildiği gibi benim siyasi bir kimliğim vardı.
Siyasi partiler, ülkeye hizmet için kurulurlar ve hepsinin ortak amacı aynıdır. Ben de bu anlayışla ülkeme, ilçeme hizmet edebilmek için yaklaşık 10 yıldır siyasetin içinde oldum ve çeşitli görevler aldım. Bugün itibariyle ALTSO’daki görevim süresinde siyaset yapmayacağım.
Ülkesini seven, bölge ve ülke ticaretinin menfaatlerine saygı duyan her görüşten, her partiden esnafımıza, iş adamımıza eşit mesafede ve hakkaniyet içerisinde olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.
ALTSO hepimizindir ve görevde olduğum sürece elimizden geldiğince Alanya’nın sosyal ve ticari hayatını daha ileriye taşımanın, esnafımızın hakkını korumanın dışında hiçbir amacım olmayacaktır.
Adaylığımın Alanya'ya, ALTSO’ya ve üyelerimize hayırlı olması dileğiyle desteklerinizin devamını bekler, saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.
Alanya'nın, odamızın ve üyelerimizin her zaman emrinde olacağımı belirtir, odamızın kuruluşundan bugüne kadar görev yapan tüm başkanlarına, meclis başkanlarına yönetim kurulu ve meclis üyelerine teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 29.11.2012 16:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349