banner468

Şahin: 'Çözüm üretmeye devam edeceğiz' 

Üyeleriyle kahvaltılı istişare toplantılarını sürdüren ALTSO Başkanı Şahin "Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye devam edeceğiz" dedi

Şahin: 'Çözüm üretmeye devam edeceğiz' 

Üyeleriyle kahvaltılı istişare toplantılarını sürdüren ALTSO Başkanı Şahin "Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye devam edeceğiz" dedi

13 Ekim 2016 Perşembe 14:59
Şahin: 'Çözüm üretmeye devam edeceğiz' 
banner404
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) yönetimi 12. Komite (Okul öncesi kreşler, sağlık hizmetleri, sürücü kursları) ve 20. Komite (Hijyen ekipmanları, tapu aracılık, danışmanlık hizmetleri) üyeleriyle bir araya geldi. ALTSO'nun her yıl 2 dönem halinde gerçekleştirdiği istişare toplantıları hız kesmeden devam ediyor. Alanya Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen kahvaltılı istişare toplantısına Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, İŞ-KUR Alanya Hizmet Müdürü Selami Harman, ALTSO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda komite üyesi katıldı.
'ŞEHRİMİZE HİZMET EDİYORUZ'
Konuşmasının başında çalışma prensiplerine ve misyonlarına değinen ALTSO Başkan Şahin “Koordineli, uzlaşıcı, birlik ve beraberlik içinde şehrimize hizmet ediyoruz. Bunun için her kurum ile işbirliği yapıyoruz. Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapıyoruz ama lokomotifimiz pek tabi ki Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu. Kendisine projelerimize verdiği destek hem Alanya’mıza, hem de ülkemize yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ve şükranlarımı sunarım” dedi.
'MYO'YU REKOR SÜREDE TAMAMLADIK'
ALTSO tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu (MYO) hakkında da bilgiler veren Başkan Şahin, okulun rekor süreyle 6 ayda tamamlandığını söyledi. ALTSO meclisi olarak ALTSO Turizm MYO yapma kararı almalarının ardından, ‘Yapamazsınız, bu bütçeyle zor’ tarzı eleştiriler aldıklarını belirten Şahin, her türlü fedakarlığı göstererek okulu 6 ayda bitirdiklerini dile getirdi. Söz verdikleri gibi okulu 2016-2017 eğitim sezonuna yetiştirdiklerine değinen Şahin, turizm sektöründe yaşanan ara eleman sıkıntısının ALTSO Turizm MYO sayesinde ortadan kalkacağını aktardı.
'ÜYELERE VERGİ KOLAYLIĞI İSTEDİK'
Kötü geçen turizm sezonunda ALTSO olarak ellerinden gelen her türlü çalışmayı gösterdiklerini belirten Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve önceki bakanı Mahir Ünal başta olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e üyelerimizin taleplerini ilettik. Üyelerimizin yaralarına merhem aradık. Sıkıntılı günler geçiren üyelerimize, belediye başkanlarımızdan vergi kolaylığı istedik” şeklinde konuştu.
'THY AVRUPA'DAN DİREKT UÇSUN'
Yerel yönetimlerin yanı sıra mevcut hükümetten den talepte bulunduklarını vurgulayan Şahin, bu talepleri şu şekilde sıraladı: “400 bin ve üzeri yolcu getiren seyahat acentalarına uygulanan desteklerin tüm A grubu acentaları kapsaması, SGK prim ödeme kolaylığının sadece kriz anında değil, kış dönemlerinde de uygulanması, iç piyasanın hareketlenmesi için kamu çalışanlarına faizsiz kredi verilmesi ve THY uçuşlarının Avrupa’dan Antalya’ya direkt uçuş yapması konu başlıklarında taleplerde bulunduk.”
'KRİZDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYDIK'
Turizm sezonunda yaşanan krizi aşabilmek için çeşitli projeler ürettiklerini açıklayan Şahin, “Yaşanan krizde üyelerimizin yanında yer aldık. Projeler gerçekleştirdik, toplantılar düzenledik. Antalya Tanıtım A.Ş. ile birlikte 'Alanya’da Alışveriş Var' isimli bir proje yaptık. Projeye ilginin yoğun olması açısından çeşitli ödüller belirledik. Rusya ile yaşanan siyasi krizin ardından ise Alanya’da yaşayan Ruslara yönelik önemli girişimlerimiz oldu. Onları istişare toplantılarında ağırladık. Alanya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğunu ülkelerinde anlatmalarını istedik. MENA ülkeleri temsilcilerinin katıldığı ve Antalya’da gerçekleştirilen toplantının bir ayağının da odamız öncülüğünde Alanya'da yapılmasını sağladık. Üyelerimizin yararına olacağını düşündüğümüz her çalışmanın takipçisi olduk” diye konuştu.
'AKDAĞ'DA GELİNEN NOKTA BİR MİLAT'
Göreve geldiği günden bu yana Akdağ konusunda yoğun biçimde girişimlerde bulunduğunu aktaran Şahin, 1995 yılında 'Kış Sporları Turizm Merkezi' olarak ilan edilen Akdağ’ın statüsünün 21 yıl sonra 'Antalya Alanya Akdağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi' olarak değiştirildiğini söyledi. Şahin, “Gelinen nokta Akdağ için bir milat. Bölge yatırım ve teşviklerden daha fazla yararlanma imkanına kavuştu. Başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
'ÖNEMLİ BİR VİRAJI DAHA GEÇTİK'
Türkler Mahallesi’ne yapılacak Yeni Toptancı Hali’nin ihalesinin 11 Ekim'de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildiğini hatırlatan Şahin, “İhale komisyonunun değerlendirmesi devam ediyor. 4 firmanın teklifi üzerinde komisyon çalışmalarını yürütüyor. Bir de kanuni itiraz süresi var. Biz bu projenin tamamlanana kadar takipçisi olacağız. Alanya hal sektör temsilcilerimizin taleplerini dikkate alarak proje hazırlamıştık. Projemiz bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde ihaleye çıktı. Önemli bir virajı daha geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanya’mıza hayırlı olsun. Projede her ayrıntıya yer verildi. Türkler Mahallesi'nde 160 dönüm arazi üzerine yapılacak 157 dükkan, sosyal alan, otopark ve diğer gerekli tesisleri içinde barındıracak. İçerisinde sosyal alanlar ile bir de cami olacak. Alanya’ya hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 
'ÜYE AİDATLARINA ZAM YAPMADIK'
Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, SMS ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” diye konuştu.
'HEDEFİMİZ 50 BİN SERTİFİKA'
ALTSO’nun eğitim çalışmalarına da değinen Şahin, tüm eğitim çalışmalarını ALTSO Akademi adı altında topladıklarını söyledi. ALTSO Akademi’nin 2016 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim seminerlerinin de 15 Ekim  Cumartesi günü başlayacağını aktaran Şahin, oda yönetimi olarak hedeflerinin görev süresi boyunca toplamda 50 bin kişiye sertifika vermek olduğunu vurguladı.
'93 BİN İMZA TOPLADIK'
Doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda ALTSO olarak öncü olduklarını ve bir imza kampanyası başlattıklarını anımsatan Şahin, kampanya çerçevesinde toplanan 93 bin imzayı dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a verdiklerini söyledi. Şahin, Yıldız’ın doğalgazın Alanya’ya gelmesi için söz verdiğini açıklayarak, “Bu konuda her türlü desteği veren Bakan Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
'DİĞER TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ'
Yerleşik yabancıların ikametgâh konusunda yaşadığı sorunlarla ilgili olarak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Şahin, “Yabancılarımızın ikametgah sorunuyla ilgili Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros ve Genel Müdür Yardımcısı Salih Bıçak’a uygulamada yaşanılan sorunları ilettik. Bunun sonucu olarak Alanya'da Göç İdaresi Şube Müdürlüğü açıldı. Yabancılara yönelik vatandaşlık numarası sıkıntısını da çözdük. Diğer taleplerimizin de takipçisiyiz” şeklinde konuştu.
'TANITICI ETKİNLİKLERİ DESTEKLEDİK'
Oda olarak Alanya'da gerçekleştirilen her türlü organizasyona destek olduklarını aktaran Şahin, “Odamız Alanya'da gerçekleştirilen ve tanıtıma katkı yapan tüm sosyal, sanatsal ve spor organizasyonlarında yerini alıyor. Bu kapsamda, turizm festivali, jazz günleri, plaj voleybolu, plaj futbolu, triathlon, off road gibi organizasyonlara oda bütçesinden destek olundu” diye konuştu.
'BUNLARI ALDIĞIMIZ GÜÇLE YAPTIK'
ALTSO olarak üyelerin uzun süreli ize alması konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını ve çok sayıda kişiyi de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli fuar ve iş gezilerine götürdüklerini hatırlatan Şahin, “Üyelerimizin ufkunu açmak amacıyla yurt dışı organizasyonlara büyük önem verdik. Bunları yaparken Odanın bütçesini koruduk. Şahsım ve yönetim kurulum ve katılımcılar bu gezilerde kendi imkanlarını kullandı. Çok güzel temaslarımız oldu. Bakan Çavuşoğlu'nun da desteğiyle yurt dışında en üst düzeyde karşılandık ve ağırlandık. Gittiğimiz yerlerin basınında da Alanya geniş yer buldu. Oda tarihinde ilk kez yurt dışı fuarda stant açtık. Bunları hep sizlerden aldığımız güçle yaptık. Ülkemizdeki diğer odalar şu anda bizim yaptıklarımızı yapmaya başladı. Özellikle son Suudi Arabistan’a yaptığımız iş gezisi ve Umre nedeniyle çok tebrik aldık" diye konuştu.
'GEREKEN ÇALIŞMALAR YAPILACAK'
Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara irtibat ofisini üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her çarşamba ve cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” dedi. Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılmasını istedikleri projeler konusunda söz alarak, Şahin’e ilettiler. Şahin, üyelerden gelen istekleri tek tek not alarak, gereken çalışmaların yapılacağını dile getirdi. Sosyal medya, asistan servisi, KOSGEB destekli yurt dışı iş gezileri vize ofisi ve sticker çalışmaları gibi konulara da değinen Şahin, üyelerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 13.10.2016 21:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349