banner468

Şahin: Çözüm üretiyoruz

Üyeleriyle bir araya gelen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, yapılan ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi. Şahin, "Taleplerinize göre çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Şahin: Çözüm üretiyoruz

Üyeleriyle bir araya gelen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, yapılan ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi. Şahin, "Taleplerinize göre çalışmalar yapıyoruz" dedi.

06 Ekim 2016 Perşembe 19:40
Şahin: Çözüm üretiyoruz
banner404
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) her yıl iki dönem halinde gerçekleştirdiği istişare toplantıları devam ediyor. Odanın Alanya Öğretmenevi’nde düzenlediği istişare toplantısına, ALTSO üyeleri yine yoğun ilgi gösterdi. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Öğretmenevi’nde 1. ve 16. Meslek Komitesi (Her türlü gıda maddesinin toptan ve perakende ticareti, her türlü unlu mamullerin imalat ve satışı) üyeleriyle istişare toplantısında buluştu. Kahvaltılı toplantıya, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş, İŞ-KUR Hizmet Müdürü Selami Harman, ALTSO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda komite üyesi katıldı.
'LOKOMOTİFİMİZ ÇAVUŞOĞLU'
Konuşmasında çalışma prensiplerini ve misyonlarına değinen ALTSO Başkanı Şahin, “Koordineli, uzlaşıcı, birlik ve beraberlik içinde şehrimize hizmet ediyoruz. Bunun için her kurum ile işbirliği yapıyoruz. Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapıyoruz. Ama lokomotifimiz pek tabidir ki Alanya’mızın gururu olan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'dur. Kendisine, projelerimize verdiği destek, hem Alanya’mıza, hem de ülkemize yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ve şükranlarımı sunarım” dedi.
'MYO’YU REKOR SÜREDE TAMAMLADIK'
ALTSO tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu (MYO) hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, okulun rekor süreyle 6 ayda tamamlandığını söyledi. ALTSO Meclisi olarak ALTSO Turizm MYO yapma kararı almalarının ardından, ‘Yapamazsınız, bu bütçeyle zor’ tarzı eleştiriler aldıklarını hatırlatan Şahin, her türlü fedakârlığı göstererek okulu 6 ayda bitirdiklerini dile getirdi. Söz verdikleri gibi okulu 2016-2017 eğitim sezonuna yetiştirdiklerine değinen Şahin, turizm sektöründe yaşanan ara eleman sıkıntısının ALTSO Turizm MYO sayesinde ortadan kalkacağını söyledi.
'ESNAFIN YARASINA MERHEM ARADIK'
Kötü geçen turizm sezonunda ALTSO olarak ellerinden gelen her türlü çalışmayı gösterdiklerini belirten Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve önceki Bakan Mahir Ünal başta olmak üzere, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e üyelerimizin taleplerini ilettik. Üyelerimizin yaralarına merhem aradık. Sıkıntılı günler geçiren üyelerimize, belediye başkanlarımızdan vergi kolaylığı istedik” diye konuştu.
'ANTALYA'YA DİREKT UÇUŞ İSTEDİK'
Yerel yönetimlerin yanı sıra mevcut hükümetten de talepte bulunduklarını vurgulayan Şahin, bu talepleri şu şekilde açıkladı: “400 bin ve üzeri yolcu getiren seyahat acentelerine uygulanan desteklerin tüm A grubu acenteleri kapsaması, SGK prim ödeme kolaylığının sadece kriz anında değil kış dönemlerinde de uygulanması, iç piyasanın hareketlenmesi için kamu çalışanlarına faizsiz kredi verilmesi ve THY uçuşlarının Avrupa’dan Antalya’ya direkt uçuş yapması konu başlıklarında taleplerde bulunduk.”
'HER ÇALIŞMANIN TAKİPÇİSİ OLDUK'
Turizm sezonunda yaşanan krizi aşabilmek için çeşitli projeler ürettiklerini ifade eden Şahin, “Yaşanan krizde üyelerimizin yanında yer aldık. Projeler gerçekleştirdik, toplantılar düzenledik. Antalya Tanıtım A.Ş. ile birlikte 'Alanya’da Alışveriş Var' isimli bir proje yaptık. Projeye ilginin yoğun olması açısından çeşitli ödüller belirledik. Rusya ile yaşanan siyasi krizin ardından ise Alanya’da yaşayan Ruslara yönelik önemli girişimlerimiz oldu. Onları istişare toplantılarında ağırladık. Alanya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğunu ülkelerinde anlatmalarını istedik. MENA ülkeleri temsilcilerinin katıldığı ve Antalya’da gerçekleştirilen toplantının bir ayağının da ALTSO öncülüğünde Alanya’da yapılmasını sağladık. Üyelerimizin yararına olacağını düşündüğümüz her çalışmanın takipçisi olduk” diye konuştu.
'HAL YAKINDA İHALEYE ÇIKACAK'
Türkler Mahallesi’ne ALTSO öncülüğünde yapılacak olan Yeni Toptancı Hali Projesi'nde büyük aşama kaydettiklerini vurgulayan Şahin, Alanya’ya modern bir Hal kazandıracaklarını ifade etti. Yapılan Hal Projesi'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandığına değinen Şahin, projenin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını ve 2018 yılında hizmete açılacağını müjdeledi. Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, SMS ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde ALTSO bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para ALTSO bütçesinde kaldı” diye konuştu.
'HEDEFİMİZ 50 BİN SERTİFİKA VERMEK'
ALTSO’nun eğitim çalışmaları hakkında da bilgiler veren Şahin, tüm eğitim çalışmalarını ALTSO Akademi adı altında topladıklarını söyledi. ALTSO Akademi’nin 2016 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim seminerlerinin de gelecek hafta başlayacağını aktaran Şahin, ALTSO yönetimi olarak hedeflerinin görev süresi boyunca toplamda 50 bin kişiye sertifika vermek olduğunu vurguladı. Doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda ALTSO olarak öncü olduklarını ve bir imza kampanyası başlattıklarını anımsatan Şahin, kampanya çerçevesinde toplanan 93 bin imzayı dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a verdiklerini söyledi. Şahin, Yıldız’ın doğalgazın Alanya’ya gelmesi için söz verdiğini açıklayarak, “Bu konuda her türlü desteği veren Bakan Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
'DİĞER TALEPLERİN DE TAKİPÇİSİYİZ'
Yerleşik yabancıların ikametgâh konusunda yaşadığı sorunlarla ilgili olarak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Şahin, “Yabancılarımızın ikametgah sorunuyla ilgili Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros ve Genel Müdür Yardımcısı Salih Bıçak’a uygulamada yaşanılan sorunları ilettik. Bunun sonucu olarak Alanya'da Göç İdaresi Şube Müdürlüğü açıldı. Yabancılara yönelik vatandaşlık numarası sıkıntısını da çözdük. Diğer taleplerimizin de takipçisiyiz” dedi.
'ORGANİZASYONLARA DESTEK VERDİK'
Oda olarak Alanya'da gerçekleştirilen her türlü organizasyona destek olduklarını aktaran Şahin, “Odamız ilçemizde gerçekleşen ve tanıtıma katkı yapan tüm sosyal, sanatsal ve spor organizasyonlarında yerini alıyor. Bu kapsamda, turizm festivali, jazz günleri, plaj voleybolu, plaj futbolu, triathlon, off-road gibi organizasyonlara oda bütçesinden destek olundu” dedi. ALTSO olarak üyelerin uzun süreli vize alması konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını ve çok sayıda kişiyi de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli fuar ve iş gezilerine götürdüklerini hatırlatan Şahin, “Üyelerimizin ufkunu açmak amacıyla yurtdışı organizasyonlara büyük önem verdik. Bunları yaparken odanın bütçesini koruduk. Şahsım ve yönetim kurulum ve katılımcılar bu gezilerde kendi imkanlarını kullandı. Çok güzel temaslarımız oldu. Bakan Çavuşoğlu'nun da desteğiyle yurtdışında en üst düzeyde karşılandık ve ağırlandık. Gittiğimiz yerlerin basınında da Alanya geniş yer buldu. Oda tarihinde ilk kez yurtdışı fuarda stant açtık. Bunları hep sizlerden aldığımız güçle yaptık. Ülkemizdeki diğer odalar şu anda bizim yaptıklarımızı yapmaya başladı. Özellikle son Suudi Arabistan’a yaptığımız iş gezisi ve Umre nedeniyle çok tebrik aldık" diye konuştu.
'ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ'
Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara İrtibat Ofisi'ni üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her Çarşamba ve Cuma günü ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” diye konuştu.
'GEREKEN ÇALIŞMALAR YAPILACAK'
Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılmasını istedikleri projeler konusunda söz alarak, Şahin’e ilettiler. Şahin, üyelerden gelen istekleri tek tek not alarak, gereken çalışmaların yapılacağını söyledi. Sosyal medya, asistan servisi, KOSGEB destekli yurtdışı iş gezileri vize ofisi ve sticker çalışmaları gibi konulara da değinen Şahin, üyelerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349