banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Sahilde plaj kullanım kılavuzu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce Konyaaltı sahilini kullanım kuralları getirildi

GÜNCEL 23.07.2014, 09:05 23.07.2014, 08:08
Sahilde plaj kullanım kılavuzu
banner404
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak'ın, Konyaaltı sahilinde iç çamaşırla denize girenlere yönelik tepkisi sonrasında büyükşehir belediyesince plaj kullanımına ilişkin kurallar getirildi. Kurallar arasında çamaşırla denize girmenin yasak olduğu da yer alıyor.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, geçen ay meclis toplantısında, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin halka ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti verdiği Konyaaltı sahilinde yaşananları, "Konyaaltı sahilinde adam gelmiş kilimi sermiş, piknik tüpüyle yemek yapıyor, öbür tarafta biri mangal yapıyor, bir diğeri affedersiniz külotla denize giriyor. Denize girmenin de kentte yaşamanın da kuralları vardır" diye tepki göstermişti.
Büyükşehir belediyesi bugün dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde bazı kriterlerin yer aldığı uyarı levhalarını yerleştirdi. Plajı işleten büyükşehir belediyesine ait ANET şirketinin Plaj Kullanım Talimatı'nda, şezlong ve şemsiye kullanım saatlerinin yanı sıra, plajda piknik yapma, mangal veya yanıcı alet kullanma, yemek pişirmenin yasak olduğu belirtiliyor. 'Denize mayo harici kıyafetlerle (iç çamaşırı gibi) girmek yasaktır' maddesinin de yer aldığı talimat, 'Plajda gece konaklamak yasaktır. Halkın kullanımının yoğun olduğu kesimlerde evcil hayvanların denize sokulması yasaktır. Çöpler, plaj yerine çöp bidonlarına atılmalıdır. 'Güvenliğiniz için tüm plaj 24 saat güvenlik kamerasıyla izlenmektedir' gibi maddeler yer alıyor.
Yorumlar (0)