Rumeysa Öğretmen parasını getirene yüzde 10'nunu verecek!

Alanya'da oturan Rumeysa Uslu, 16 gün önce eşiyle araç almak için gittiği Antalya'da bir bankta unuttuğu çanta dolu parasını getirene, paranın yüzde 10'unu vereceğini söyledi.

banner404

Mehmet AL
POLİS
 ekiplerinin çalışmalarına rağmen yaklaşık 16 gündür parası bulunamayan Rumeysa öğretmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 ay önce çektikleri krediyi ev alacak arkadaşlarına borç olarak verdiklerini söyledi.

Uslu, uygun bir araç çıkınca arkadaşın, 56 bin lirayı tenis çantası içerisinde kendilerine teslim ettiğini belirterek, "Hatta çantada ismi yazılı makbuz vardı. Biz Alanya'dan Antalya'ya aracı almak için hareket ettik. Bu sırada parayı eşim taşıyor. Meltem Mahallesi'nde araştırma hastanesi yanında duruyoruz. Oturduğumuz yol kenarındaki bankta, eşim parayı bana bırakıyor. Bizi almaya gelen araç da trafiği aksatan bir yerde durduğu için hızlı hareket ediyoruz ve ben parayı orada unuttuyorum." dedi.

15 dakika sonra geri döndüklerinde paranın orada olmadığını gördüklerini ve emniyete gittiklerini dile getiren Rumeysa öğretmen, "Çok basit bir insanlık hatası. Bir anlık unutkanlıkla yaşandı. Yolda, sokakta bir 50 bin lira bulsanız ne yaparsınız? Topluluk içinde bulunan bir para, sadece güvenlik amacıyla alıkonulabilir. Hatta üzerine not bırakılarak emniyete muhtarlığa verilebilir." dedi.

Polise başvurduktan sonra da bir sonuç alamadıklarını dile getiren Rumeysa öğretmen, bölgenin mobesa görüntüleri noktasında olduğunu söyledi. Polisin paranın mutlaka bulunacağını kendilerine söylediğini anlatan Uslu, "Orada mobesalar var ama arızalı. Emniyet, o bölgedeki diğer kameralar ve otobüs kameralarında olayın tespit edileceğini söyledi. Çok işlek bir yerdi. Ben de bulunacağını umut ediyorum." diye konuştu. 

Herkesin borcu olduğunu ve bir yaşam mücadelesi verdiğini dile getiren Uslu, "Parayı alan kişiyi bu anlamda anlıyorum. Ancak, parayı bulan, getiren veya ihbar eden konusunda zaten içimden geçen yüzde 10'unu vermekti. Buradan da sesleniyorum 6-7 bin lira alıp, gönül rahatlığıyla harcamak varken hayatı boyunca hırsız olarak mı yaşayacak. Bu onun kendi tercihidir." diye konuştu.

Rumeysa öğretmen, insanların cüzdanlarını, paralarını hatta çocuklarını unutabildiğini belirterek, bu para kesinlikle yerinden alındığı için suç unsuru oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaleli
kaleli - 9 ay Önce

hocam sen hala o paranın üstüne bir bardak soğuk su içmedinmi. oruç isen iftarını o şekilde aç.

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479