RATEM'de Alanya rüzgarı

Türkiye'nin en büyük meslek birliklerinden biri olma özelliğini taşıyan Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM) 7. Olağan Genel Kurulu dün İstanbul'da yapıldı

RATEM'de Alanya rüzgarı
banner404
DİVAN Başkanlığını Alanya Televizyonu (ATV) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun yaptığı kongrede Dursun Güleryüz yeniden RATEM başkanlığına getirildi. Yapılan seçim tek liste ile gerçekleştirildi. Seçimde ayrıca Servet Sipahioğlu denetleme kurulu asıl listesinde yeni bir görev aldı. Türkiye'deki tüm radyo ve televizyonların çektiği sıkıntıların uzun uzun ele alındığı kongrede özellikle telif hakları konusunda önemli gelişmeler kaydedildi. Yeni Başkan Dursun Güleryüz yaptığı konuşmada, "Ülkemizdeki tüm medya kuruşuşlarımızın özellikle anadolu medyasının çektiği tüm sıkıntıları yakınen takip ediyoruz. RATEM olarak bundan sonra telif haklarından elde edeceğim tüm gelirleri radyo ve televizyonlarımızla paylaşacağız. Yerel radyo ve televizyonlarımızın resmi ilan alabilmeleri için tüm gayretimizi gösteriyoruz" dedi.
'YEREL KANALLAR BİR BİR SUSACAK'
Öte yandan kongrede bir konuşma yapan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu da ülkemizde yayın yapan tüm Anadolu medyasının çok büyük sıkıntılar çektiğini vurgulayarak "Anadolu medyası kendi kaderine terk edilmiştir. Çok yakında birçok televizyon ve radyo kendiliğinden kapanacak ve susacaktır. Biz, birkaç gün önce Alanya Televizyonu ve Radyo Time olarak 24. kuruluş yıldönümümüzü kutladık. Bu süreç içerisinde devletimizden en küçük bir destek dahi almadık. Artık yerel televizyonların izlenme oranları en aza inmiştir. Devletimizin de desteğine ihtiyacımız var ve uyduya çıkmamız gerekmektedir" dedi.
'ÜLKEMİZİ BÜYÜK SORUNLAR BEKLEMEKTE'
Sipahioğlu ayrıca son yıllarda Türkiye'de özellikle ulusal yazılı ve görsel medyanın parçalandığını, havuz ve paralel medya olarak bölündüğünü hatırlatarak "Bu durum son derece vahimdir ve büyük bir tehlikedir. Önümüzdeki süreçte eğer Türk medyası gerçek kimliğine dönmezse çok büyük tehlikeler ülkemizi beklemektedir" şeklinde konuştu. Öte yandan kongrede Alanya'yı ATV'nin yanısıra Radyo Time ve Kanal A Televizyonu da temsil etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472