banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Ramazan bayramında buruk sevinç

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Kahramanmaraş'taki çadır kentte yerleşen Suriyeli sığınmacılar, Ramazan Bayramı'nda buruk sevinç yaşadı

GÜNCEL 28.07.2014, 10:43 28.07.2014, 09:45
Ramazan bayramında buruk sevinç
banner404
ÜLKELERİNDEKİ iç karışıklıktan kaçarak Kahramanmaraş'taki çadır kentte yerleşen Suriyeli sığınmacılar, Ramazan Bayramı'nda buruk sevinç yaşadı.
AFAD tarafından kent merkezinde yaptırılan ve yaklaşık 17 bin Suriyeli sığınmacının yaşadığı Kahramanmaraş'taki çadır kent, Ramazan Bayramı'na buruk girdi. Çadırlarda yaşayan Suriyeliler, bayram sabahında ülkelerinden uzak olmasının üzüntüsünü yaşadı. Bayram Namazı kılan Suriyeliler, çatışmalarda ve bombardımanlarda ölen yakınlarına dua etti. Namaz sonrası birbirleriyle bayramlaşan Suriyeliler, ülkelerindeki karışıklığın sona ermesi dileğinde bulundu.

Suriyeli çocuklar ise bayramı kendilerine hediye edilen oyuncaklarla oynayarak geçirmeye başladı.Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ,


NİZİP ÇADIRKENTİNDE BURUK BAYRAM

GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde, yaklaşık 11 bin Suriyeli sığınmacının barındığı çadırkentte, buruk bayram yaşandı. Bayram namazı için saf tutan Suriyeliler, namazın ardından dua edip, gözyaşları döktü.
Ülkelerindeki karışıklıklardan kaçarak Nizip'teki çadırkentte yaşamlarını sürdüren Suriyeliler, Bayram namazı için camilerde hep birlikte saf tuttu. Bayram namazına AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve çadırkent müdürü Mahmut Alagöz de katıldı. Namaz bitiminde okunan hutbenin Suriyeliler, ülkelerindeki savaşın biran önce bitmesi ve Esad rejiminin sona ermesi için dua etti. Namazın ardından Suriyeliler birbiriyle bayramlaştı

ÇADIRKENTTE SURİYELİLER BAYRAMLAŞTI

İÇ karışıklıkların sürdüğü Suriye'den kaçarak Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne kurulan Süleymanşah Konaklama Tesisi'ne yerleştirilen Suriyeli sığınmacılar, bayram namazını hep beraber kılarak ülkelerinde barışın sağlanması için dua etti.

Suriye'deki iç karışıklıklardan kaçan yaklaşık 26 bin sığınmacının barındığı çadırkentte, Suriyeliler bayram namazı için saf tuttu. Kamp müdürü Hüseyin Ortaç ile binlerce Suriyeli, kılınan namazın ardından birbirleriyle bayramlaştı. Namazın ardından okunan hutbede Suriyeliler, ülkelerinde biran önce huzurun sağlanması ve bir sonraki bayramı ülkelerinde geçirmek için dua etti.

Dua sırasında bazı Suriyeliler'in ise ağladığı görüldü
Yorumlar (0)