Rabat'ta bir Alanyalı

Fas'ın başkenti Rabat'a giderek "Katar Milli Günü" etkinliğine katılan Alanyalı Bakan Çavuşoğlu, Faslı ve Katarlı mevkidaşlarıyla pasta keserek kutlama yaptı

Rabat'ta bir Alanyalı
banner404
Haber:Alper KUTAY 
ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Nihai Uzlaşma Anlaşması'nın imza törenine katılmak üzere yola çıktı ve beraberindeki heyetle Fas'ın başkenti Rabat'a ulaştı. Havaalanında konsolosluk yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Çavuşoğlu, Rabat'ta düzenlenen "Katar Milli Günü" etkinliklerine de katıldı.  Suheyrat kentinde imzalanan Libya Siyasi Anlaşması töreni için Fas'a giden Bakan Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ve Fas Dışişleri Bakanı Selahaddin Mizvar'ın da bulunduğu "Katar Milli Günü" etkinliğinde hazır bulundu. Katar ve Fas'lı mevkidaşlarıyla etkinlikte bir süre görüşen Bakan Çavuşoğlu, bakanlarla milli günün anısına pasta kesti. Katar kültürünün yanı sıra Katar'ın Fas'taki yatırım projeleri ve geleneksel yemeklerinin de tanıtıldığı etkinliğe çok sayıda davetli katıldı.
TÜRKMEN BAKANLA GÖRÜŞTÜ
Bakan Çavuşoğlu'nun, Libya'da BM kolaylaştırıcılığında yaklaşık bir yıldır devam eden müzakereler sonucu nihai hale getirilen Libya Siyasi Anlaşması'nın Fas'ta düzenlenen imza törenine katılarak, yeni kurulacak Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin geçiş sürecini başarıyla tamamlayıp Libya'da barış ve istikrarı yeniden tesis etmesine Türkiye'nin katkı sağlamasının hedeflendiği belirtildi. Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de kardeş Libya halkına her alanda destek vermeyi sürdürecek" dedi. Öte yandan Bakan Çavuşoğlu, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Rashid Meredov ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, 12 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen "Türkmenistan'ın Tarafsızlığının 20. Yıldönümü" kutlamalarının başarısı nedeniyle muhatabını tebrik etti. Görüşmede ayrıca enerji ve ikili konular da ele alındı.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık!
türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık! - 4 yıl Önce

türk milliyetçiliği'ni ayaklar altına alınan bir zihniyetin temsilcisi katar'ın milli bayramı'na katılıyor! ne kadar ilginç değil mi? bu arada çavuşoğlu etnik kökenini bir açıklasa da ne olduğunu bir bilsek!

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472