PTS'ye 'Bil' damgası

12 Nisan 2018 tarihinde Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Performans Takip Sınavı(PTS) sonuçları açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan sonuçlara göre Bil Alanya Koleji öğrencileri okul olarak 'Alanya birincisi' oldu

PTS'ye 'Bil' damgası
banner404

Toygar DİM 

ANTALYA’DA devlet ve özel okulların katıldığı sınavda, öğrencilere ilk defa bu yıl uygulanacak liseye geçiş sistemi sınavına uygun sorular soruldu. Daha ziyade yoruma dayalı soruların yer aldığı sınavın geçerliliği ve güvenirliliği Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce garanti altına alındı. Alanya da okul puanı olarak birinciliği göğüsleyen Bil Alanya Koleji Kurucu Temsilcisi Erdal Sayi, “Bilindiği üzere okulumuzun felsefesinde sınav kesinlikle bir başarı ölçüsü değildir. Sınav başarısı kadar, mutlu, sosyal yönden gelişmiş, hayatın kendisine neler getireceğinin farklında olan ve bu anlamda kendisinin eğitim öğretim hayatının sonunda nerede konumlandırdığını bilen bireyler yetiştirmeyi okulumuz kedine görev olarak edinmiştir. Biz öğrencilerimize bu ve benzeri sınavlarda başarılı olsunlar şeklinde bir amaçla eğitim vermiyoruz. Biz bilimin ve teknolojinin sınır tanımadığı bir dünya da rekabet edebilecek bir eğitim politikası ile işimizi yapmaya çalışıyoruz. Öyle ki biz özellikle öğrencilerimize neyi; neden öğrettiğimizi anlatıyor ve nasıl bu bilgi ve beceriyi kolay ve kalıcı verebiliriz sorusunun cevabını arıyoruz. Bunun içindir ki öğrencilerimizi istediğiniz sınav tipi ve şekli ile karşılaştırın, zorlanmayacaklardır. Temel öğrenim hedeflerimiz bu doğrultuda şekillenmiştir. Biz öğrencilerimizi bu ve benzeri sınavlara değil hayata hazırlıyoruz. Hayat sınavı çok daha kapsamlı ve her zaman da çoktan seçmeli olmayacaktır.
BİL ALANYA’YA BİLİŞİM LİSESİ KAZANDIRACAK 
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda Bil Alanya Koleji Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Bilişim Lisesi Alanyamızda açılacak. Eğitim, öğrenmenin ötesinde bir şeydir. Sanayi Devrimi 4.0’da kendine farklı hedefler seçen bireylere ihtiyaç duymaktadır. Mevcut mesleklerin yüzde 80’inin öğrencimiz hayata atıldığında çok farklılaşacağının hatta bazılarının olmayacağının farkında olmak zorundayız. Çağın nasıl değiştiğini iş işten geçmeden fark etmek mecburiyetindeyiz. Biz okullar ve öğretmenler bu değişime uyum gösterecek öğrenci değil toplum yetiştirmek sorumluğu altındayız. Bunun için de bireysel başarıdan çok grup, toplum, okul başarısına odaklanmalıyız. 12 Nisan 2018 Perşembe günü Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan PTS sonuçlarına okul olarak birinci olmamız bu açıdan büyük anlam ifade etmektedir" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479