banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

PKK'dan tehdit

Çözüm süreci ile birlikte bölgede yapımı devam eden baraj, karakol ve kalekollara yönelik saldırı, kundaklama, kaçırma ve araç yakma eylemleri yapan PKK, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde yapımı süren Ilısu Barajı'nda çalışanları tehdit etti

GÜNCEL 18.08.2014, 12:49 18.08.2014, 11:51
PKK'dan tehdit
banner404
ÇÖZÜM süreci ile birlikte bölgede yapımı devam eden baraj, karakol ve kalekollara yönelik saldırı, kundaklama, kaçırma ve araç yakma eylemleri yapan PKK, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde yapımı süren Ilısu Barajı'nda çalışanları tehdit etti.
2 gün önce baraj şantiyesinde çalışan bir aracı yakan PKK tarafından barajda çalışanlara yönelik tehdit mektubunda, birçok çalışanın isimleri yazılarak, barajda çalışmayı bırakmaları istendi.

PKK'nın silahlı kanadı HPG tarafından, Ilısu Barajı'ndan çalışan işçi, mühendis, formen, sendika başkanı ve muhtarlara yönelik yazılan, 'Ilısu barajında çalışan tüm insanlara' başlıklı tehdit mektubunda çalışanlar can ve mal güvenliği ile tehdit edildi. Bazı çalışanların isimlerinin de yazıldığı tehdit mektubunda, daha önce bu kişilerin uyarıldığı ama uyarının dikkate alınmadığı belirtildi.
Yorumlar (0)