banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Pehlivanlar ‘Er Meydanı’nda

Dün akşam çeşitli etkinliklerle başlayan Gökbel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali’nde bugün pehlivanlar er meydanına çıkıyor

GÜNCEL 17.08.2014, 13:20 17.08.2014, 12:23
Pehlivanlar ‘Er Meydanı’nda
banner404
BU yıl 10. kez düzenlenen Gökbel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali dün akşam saat 20.00’de Grup Sazende’nin ücretsiz halk konserleriyle başladı. Havai fişek gösterilerinin yapıldığı şenlikte Türkiye’nin sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Kubat sahne aldı. Büyükşehir Yasası kapsamında 30 Mart’ta kapatılan Kestel Belediyesi'nin 9 kez düzenlediği 'Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali'nin 10'uncusu, bu yıl ilk kez Alanya Belediyesi tarafından düzenleniyor. Festival kapsamında bugün sat 09.00 da Gökbel Güreşleri başladı. Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Festivali’nin konukları arasında 2006 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Osman Aynur, 2005 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Şaban Yılmaz, Kavakçı Kardeşler İsmail Koç ve Salih Torun’da yer alıyor.  Festivalde yaklaşık 30 başpehlivan ve 400’e yakın pehlivan güreşecek. 
SİYASİLER GÖKBEL’DE
Öte yandan festivale bu yıl MHP’nin sevilen ismi, Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, son günlerin flaş ismi haline gelen MHP Iğdır Milletvekili Sinan Ogan, Başkan Yücel’in de akrabası olan MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP İl Başkanı Osman Çetin, AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katılıyor. Bu arada Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bizzat kendisini arayıp festivale davet eden Başkan Yücel’e programının uygun olması halinde katılacağını ifade ettiği öğrenildi.

Yorumlar (1)
Duyarlı Vatandaş 5 yıl önce
Lütfen haber içeriklerine dikkat edin start almak ne demek? Başlamak fiilinin neyi eksik? Türkçe karşılığı olan kelimeleri türkçe yazmaya özen gösterin.