Payallar’da yol sevinci

Alanya'nın batısındaki Payallar Mahallesi’nde 25 metre genişliğindeki Sanayi Yolu’nda genişletme ve altyapı çalışmaları devam ediyor

Payallar’da yol sevinci
banner404

Haber: Alper KUTAY

PAYALLAR Mahallesi’nin kuzeyindeki mahallelerin sahil yoluna ulaşmaları için kullanacakları en kısa yol olma özelliğini taşıyan yol 2.250 metre uzunluğunda. Şu an orta refüj çalışmalarının sürdürüldüğü yola, bağlantısı yapılan Çamuryol Caddesi’nde 1 kilometrelik yol çalışması devam ediyor. Öte yandan Mahmutlar Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren yol asfalt ekipleri, Toroslar Caddesi ile Sinan Paşa Caddesi’nde asfalt öncesi hazırlık çalışması yapıyor. Eski asfaltın iş makineleri ile söküldüğü caddelerde düzenlemenin ardından sıcak asfalt çalışması başlatılacak.

KONAKLI GÜZELLEŞİYOR
Konaklı Mahallesi’nde ise caddeler kaldırım ve parke çalışması ile güzelleşiyor. Alanya Belediyesi, tüm mahallelerde asfaltsız yol bırakmamak için aralıksız çalışırken, bir yandan da parke ve kaldırım çalışmaları ile mahalleleri güzelleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Konaklı Mahallesi’nde 426 metre kaldırım ve 108 bin 086 metrekare parke yapım işi gerçekleştirildi. Ayrıca bozuk olan kaldırım ve parke taşları yeniden onarılarak vatandaşlara rahat ve güvenli bir ulaşım sağlandı. Çalışmalar kapsamında 15 kilometre asfalt çalışmaları ile modern bir görünüme kavuşturulan caddeler, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile Alanya’nın görünen yüzü oldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472

banner479